Keystone logo
School of Business, Renmin University of China GBBA

School of Business, Renmin University of China GBBA

School of Business, Renmin University of China GBBA

Tanıtım

Çin Renmin Üniversitesi (RMBS) İşletme Okuluna hoş geldiniz! Çin'in önde gelen işletme okullarından biri olan RMBS, 1950 yılına kadar uzanan Çin'deki en uzun yönetim eğitimi geçmişine sahiptir. Okulumuzun güçlü yönleri, ana üniversitemizin beşeri ve sosyal bilimlerdeki zengin entelektüel varlık birikimine dayanmaktadır. teori ve uygulama arasında sürekli yakın entegrasyon geleneği, işletmeler ve hükümetlerle yakın ilişki ve geniş bir mezunlar tabanı. Okul, küresel bir bakış açısına ve Çin yönetimi hakkında derinlemesine bir anlayışa sahip bir liderdir.

Okul, "Çin yönetiminde uzman olarak birinci sınıf bir işletme okulu" olma yolunda ilerliyor. Geleceğin liderlerini küresel bakış açıları ve güçlü bir kurumsal sosyal sorumluluk duygusu ve iş etiği ile yetiştiriyoruz. Bu hedefe ulaşmak için, vaka temelli öğretimi, deneyimsel öğrenmeyi, yansıtıcı öğrenmeyi ve eylem öğrenmeyi vurgulayan son derece yenilikçi eğitim programları geliştirdik. "Çin kökü, Küresel erişim" Çin tarihimizi ve küresel geleceğimizi özetlemektedir. Araştırmamız, Çin'deki yerel yönetim uygulamalarını ve uluslararası standartların titizliğine bağlılığı göstermektedir.

Son yıllarda, okulumuz araştırma, eğitim programları, fakülte ve öğrenci kompozisyonu ve okul yönetiminde uluslararasılaşma seviyesini hızla yükseltmiştir. EQUIS ve AACSB tarafından akredite edilmiş ve Global Network for Advanced Management'ın (Yale School of Management tarafından başlatılan) bir üyesi olan Çin işletme okullarının ilk grubu arasındadır. Dünya çapında önde gelen 80'den fazla işletme okuluyla ortaklığımıza dayanarak, yurtdışında sömestr boyunca geniş değişim fırsatları, çift derece seçenekleri ve dünyanın dört bir yanındaki önde gelen işletme okulları tarafından sunulan programlara ve kurslara erişim sağlıyoruz.

Temel değerlerimiz, mükemmellik arayışındaki bir yeniliktir. Bilgi yaratma ve yayma yoluyla, kendini gerçekleştirmeyi başarırken dünyaya katkıda bulunuyoruz. Yeni öğretim üyelerini ve personeli fikir ve tutku ile ve iş dünyasında mükemmelleşmeyi hayal eden öğrencileri, yönetim eğitiminin ön saflarında bize katılmaları için her zaman karşılıyoruz.

Dekan ve Profesör
İş okulu,
Çin Renmin Üniversitesi

142973_1.jpg

Gerçekler ve rakamlar

Okulun geçmişi 1950 yılına dayanmaktadır. Çin'de yönetim eğitiminde öncü olarak bilinen okul, Çin'in kendi MBA programını, EMBA programını, MPAcc programını ve Ph.D.'yi sunan ilk akademik enstitüler grubundan biriydi. Endüstriyel Ekonomi, Genel Yönetim ve Muhasebe programları. Aynı zamanda, bir Çin-yabancı ortak EMBA programını sunan ilk kişiydi.

4.000'e yakın öğrencisi ile RMBS, Çin Renmin Üniversitesi'ndeki 32 okul arasında en büyük ve en uluslararasılaşmış olanıdır (toplam öğrenci nüfusu: 25.000+; Eğitim Bakanlığı tarafından Çin'de sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanında 1 numara) .

Okulda Genel Yönetim Bölümü, Organizasyon ve İnsan Kaynakları Bölümü, Pazarlama Bölümü, Yönetim Bilimi ve Mühendisliği Bölümü, Ticaret Ekonomisi Bölümü, Muhasebe Bölümü ve Finans Bölümü olmak üzere 7 akademik bölüm bulunmaktadır. 138 tam zamanlı öğretim üyesi arasında,% 30'u yurtdışı doktora derecesine sahiptir. Princeton Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi ve Rutgers Üniversitesi tarafından verilen dereceler. 2012 yılında, Renmin Üniversitesi'nin işletme disiplini (İşletme Okulu altında), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından birinci kademe disiplinlerin ulusal değerlendirmesinde 1. sırada yer aldı. 2017 yılında, Çin'deki en üst seviye (en yüksek seviye: A +) olarak kabul edildi.

Okulumuz hem EQUIS (2010'da) hem de AACSB (2013'te) akreditasyonlarını aldı ve son zamanlarda Financial Times tarafından MBA, EMBA ve EE programlarında ilk 50 arasında yer aldı. Okul, 2012 yılında Yale School of Management tarafından başlatılan Küresel Gelişmiş Yönetim Ağı'nın (GNAM) kurucu üyelerinden biridir.

142974_2.jpg

Misyon, vizyon ve değerler

Misyon

Çin yönetim bilgeliğine ve küresel liderlik yeteneklerine dünyaya katkıda bulunmak.

Vizyon

Çin yönetiminde uzman olarak dünya standartlarında bir işletme okulu olmak.

Değerler

Mükemmellik arayışında yenilik.

Sosyal sorumluluk

Okul, “en saygın işletme okulu olma” stratejik hedefi doğrultusunda 1 Nisan 2013 tarihinde çalışanların ve öğrencilerin etik, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığını artırmayı amaçlayan Etik ve Sosyal Sorumluluk Komitesi'ni kurdu. Öğrenci İşleri Dairesi, Genel Ofis, Öğrenci Gönüllüleri Derneği ve İşçi Sendikası'nın yardımı.

142975_3.jpg

Konumlar

  • Beijing

    Mingde Business Building, No.59, Zhongguancun Street, Haidian District, 100872, Beijing

    programlar

    sorular