Keystone logo
Sabanci University

Sabanci University

Sabanci University

Tanıtım

Dünya standartlarında fakülte, dünya çapında İngilizce eğitim ve dünya çapında benzer sıralamaya sahip üniversitelerle karşılaştırıldığında uygun fiyatlı eğitim ücretleri ile SU, Türkiye'de eğitim görmeniz gereken yer. Üniversite ayrıca tüm uluslardan ve tüm eğitim alanlarından öğrencilere güçlü burslar sağlar ve herkes için yüksek kalitede erişilebilir bir eğitim garanti eder. SU, Tuzla, İstanbul, Türkiye'deki yeşil kampüsünde tüm programları sunmaktadır.

Her geçen gün gelişen bilim, teknoloji ve sosyal yapılarla birlikte dünyanın, dünyanın herhangi bir yerinde kariyer yapmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip daha nitelikli bireylere ihtiyacı var. Bu acil sorunun farkında olan Sabancı Topluluğu, 1994 yılında Sabancı Vakfı liderliğinde bir "dünya üniversitesi" kurmaya karar verdi. Sabancı Topluluğu'nun eğitim alanındaki en kapsamlı sosyal sorumluluk projesi olan Sabancı Üniversitesi'nin tohumları 1995 yazında düzenlenen bir arama konferansıyla atıldı. Şu anda Sabancı Üniversitesi THE World University sıralamasında en üst sıradaki Türk üniversitesi ve 500-600 aralığında yer alıyor.

Sabancı Holding, Grubun ekosistemiyle katma değer yaratmaya odaklanan ve yüksek performanslı bir kültüre öncelik veren stratejik bir portföy şirketidir. Sabancı Topluluğu şirketleri şu anda 12 ülkede faaliyet göstermektedir. Sabancı Topluluğu'nun 70 şirketi ve 60.000 çalışanı bulunmaktadır. Bu girişimler kolektif olarak Türkiye ekonomisinin gelişmesine önemli katkıda bulunmuştur. Sabancı Holding'in kendi hisselerinin yanı sıra 11 bağlı ortaklığının hisseleri Borsa İstanbul'da (BIST) işlem görmektedir ve Türk hisse senedi piyasasının toplam piyasa değerinin% 8,1'ini oluşturmaktadır.

Eğitim

Üniversite 11 fakültesinde 11 lisans programı ile disiplinlerarası eğitim vermektedir. SU'da öğrenciler birinci veya ikinci akademik yıllarından sonra ana dallarını seçme şansına sahiptir. Bu, öğrencilerin yükseköğretim ve kendi akademik ve kariyer ilgi alanları ve yetenekleri hakkında daha fazla anlayışla üniversitede hangi programın okuyacağına karar vermelerini sağlar.

Araştırma

Sabanci University kendisini Türkiye'nin en yenilikçi ve araştırma odaklı üniversitelerinden biri olarak konumlandırıyor. Felsefesinin bir parçası olarak üniversite, araştırma çabalarını öncelikle bilgiyi ilerletmek, öğretimi desteklemek ve toplumun ilerlemesine katkıda bulunmak amaçlarıyla uygulamalı ve stratejik araştırmalara yönlendirmeyi amaçlar. Üniversite, bölgedeki en gelişmiş Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi de dahil olmak üzere çok sayıda laboratuvar ve araştırma merkezine sahiptir. SÜ aynı zamanda tüm Türk üniversiteleri arasında öğretim üyesi başına en yüksek araştırma gelirine sahiptir.

Kariyer olasılıkları

Sabanci University mezunları tüm sektörlerde ve birçok ülkede hem mesleki hem de akademik alanda oldukça değerlidir. Mezunların %96'sı mezun olduktan sonraki bir yıl içinde iş bulmaktadır. Mezunların %81'i profesyonel kariyerlerini tanınmış şirketlerde sürdürmektedir. Mezunlarımızın çalışmaya devam ettiği şirketler arasında Unilever, Accenture, Procter & Gamble, Ford ve Deloitte & Touche yer almaktadır.

Akademik kariyer yapmak istiyorsanız SU diploması da değerlidir. Mezunlarımızın lisansüstü eğitim için tercih ettikleri üniversiteler arasında Carnegie Mellon Üniversitesi, California Üniversitesi, Politecnico di Milano, Boston Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Brown Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi bulunmaktadır.

Her SU lisans öğrencisi mezun olmadan önce zorunlu staj yapmak zorundadır. Öğrencilere kariyer danışmanlığı sağlayan SU'nun Kariyer Geliştirme ve Staj Ofisi, SU öğrencileri için dünya çapında çok sayıda iş ve staj fırsatı sunmaktadır ve tanınmış şirketlerle kampüste işe alım etkinlikleri düzenlemektedir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Istanbul

    Sabancı University, Orta Mahalle, Üniversite Caddesi No: 27 Tuzla, 34956, Istanbul

    sorular