Keystone logo
Riga Technical University

Riga Technical University

Riga Technical University

Tanıtım

Riga Technical University : yüksek öğrenimin küresel sınırında tanınan Letonya lideri 1862 yılında kurulan Riga Technical University (RTU), güçlü bir uluslararası profile sahip köklü bir üniversitedir. Baltık ülkelerinin en eski teknik üniversitesi olan RTU, geçen yıl 160. yılını kutladı ve bilgisayar bilimleri, makine mühendisliği, elektronik dahil olmak üzere yüksek talep gören kariyer alanlarında birinci sınıf eğitim sunan 61 İngilizce eğitim programıyla dokuz fakülteye genişledi. ve malzeme bilimi. RTU, 105'ten fazla farklı ülkeyi temsil eden 4.000 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere 14.000 kayıtlı öğrenci, öğretim üyesi ve personele oldukça çeşitli bir topluluk sunmaktadır.

RTU Avantajı

 • RTU'nun birinci sınıf öğretim üyeleriyle çalışın ve insanlar, bilgiler ve teknolojinin kesişim noktasında faaliyet gösteren özel araştırma danışmanlarından yararlanın.
 • Geniş bir teknik eğitim ve derin konu alanı bilgisi sağlayan zengin öğrenme deneyimleri.
 • Dinamik bir kampüs kültürü etrafında inşa edilmiş gelişen akademik topluluk.
 • Dünyayı değiştirmeye yönelik sosyal bağlılık arzusunun yönlendirdiği dönüştürücü öğrenme ortamı.
 • Küçük bir kasabanın tarihi cazibesine sahip, yüksek teknolojiye sahip bir metropol olan Riga'da küresel ağınızı geliştirin.
 • Özgünlüğe, yaratıcılığa, dürüstlüğe ve cesarete değer veren bir üniversitede kişisel gelişiminizi hızlandırın.

160 yılı aşkın bir süredir RTU halkı bilginin sınırlarını zorladı ve hayal kurmaya cesaret etti. Mezunlarımız arasında Nobel Ödülü sahipleri, Olimpiyatçılar, başkanlar, bilimsel öncüler, girişimciler ve öncü araştırmacılar bulunmaktadır. 1862'den bu yana çok şey değişti ama bu yıllar boyunca tek bir şey aynı kaldı: RTU öğrencileri yaratıcı ve yenilikçidir, daha iyi bir geleceğe giden yolu açarlar. RTU öğrencileri yarının ihtiyaç duyduğu şeylere hazır. Sen?

kabul

Konumlar

 • Riga

  Ķīpsalas iela,6a, 1048, Riga

  sorular