Keystone logo
North Chiang Mai University

North Chiang Mai University

North Chiang Mai University

Tanıtım

North-Chiang Mai Üniversitesi, 1999 yılında, doğduğu yer olan Chiang Mai'ye geri ödeme yapmak ve Majesteleri Kral Büyük Bhumibol'ün Altın Jübile'sini kutlamak amacıyla Kurucusu ve Başkanı Bay Narong Chavasint tarafından kuruldu. Amaç ölümsüz olan topluma en iyi ve en değerli şeyi sunmaktır. Bu değerler ve inançlar, hiçbir şeyin eğitimden daha değerli olmadığını savunarak, vermenin gerçek mutluluğa götüren bir tavrı içerir. Eğitim kişiyi mükemmelliğe ulaştırır. Sabır, özveri, bağlılık ve ısrar gerektiren son derece hassas ve karmaşık bir görevdir.

Böylesine zorlu bir görev, herhangi bir kişi tarafından başarılamaz, ancak kurucu, yöneticiler, öğretim üyeleri ve personel üyeleri ve en önemlisi, kuruluşun özü olan ebeveynler ve öğrenciler dahil olmak üzere herkesin işbirliği içinde olmalıdır. Üniversitenin görevi, topluma nitelikli ve sorumlu mezunlar yetiştirmek ve North-Chiang Mai Üniversitesi'ni NCU vizyonu olarak seçkin bir akademik kurum yapmaktır.

“North-Chiang Mai Üniversitesi, Tayland'ın kuzeyinde bilim ve teknolojide lider üniversite olacak, sıcak bir öğrenme yeri. NCU mezunları, BİT konusunda güçlü ve dürüstlük doğrultusunda uygulamada yetenekli olmalıdır ”

North-Chiang Mai Üniversitesi ayrıca bir Tayland Üniversitesi'nin dört temel misyonunu yerine getirme sözü verdi: 1) Eğitim vermek 2) Araştırma 3) Akademik Hizmetler 4) Sanat ve Kültürü Koruma

Dürüstlük, Çalışkanlık ve Adalet ilkesi üzerine. Ve ayrıca, Tayland toplumuna, dünyanın hazır olması için bütünlük altında kendi kendini koruma için bir bağışıklık yaratarak, yeterli ekonomiye rasyonel düşünceyle sonuçlanan HM King Bhumibol Adulyadej'in Yeterlilik Ekonomisi felsefesi altında hizmet etmeyi taahhüt etmiştir.

Konumlar

  • Nong Kaeo

    Nong Kaeo, Tayland

    sorular