Keystone logo
© Newcastle University
Newcastle University Undergraduate programs

Newcastle University Undergraduate programs

Newcastle University Undergraduate programs

Tanıtım

Newcastle Üniversitesi

Dünyanın En İyi 125 üniversitesi (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2023) arasında yer alan Newcastle, 140 ülkeden 29.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Russell Group'un kurucu üyesi olarak, genel mükemmellik (2022) alanında beşten fazla QS Star derecelendirmesine ulaşan dünyadaki yalnızca 19 üniversiteden biriyiz ve Birleşik Krallık'ta yalnızca üç üniversiteyiz.

Kökenimizi 1834 yılında kurulan Tıp ve Cerrahi Okuluna kadar götürebiliriz.

Bugün, dünya lideri araştırmaları birinci sınıf bir akademik deneyimle birleştiriyoruz.

Yaşlanma ve sağlık, veri, enerji, şehirler ve yaratıcı sanatlar alanlarında güçlü yönleri olan küresel bir lider olarak, dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan bazılarına çözümlere öncülük ediyoruz. Birleşik Krallık'ın Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi 2021'de araştırmalarımızın %42'si dünya lideri olarak değerlendirildi.

5 yıldızlı öğretim (QS Stars 2022) aracılığıyla yaşam boyu eğitim veriyoruz. Öğrenciler, 185'ten fazla lisans ve 300'den fazla yüksek lisans derecesinde birinci sınıf uzmanlardan eğitim almaya zorlanır ve desteklenir.

Öğrenci deneyimi

Öğrenciler, danışmanlık, zihinsel sağlık, engellilik ve uzman öğrenme desteğinin yanı sıra finansal destek, inanç ve maneviyat desteği sağlayan Öğrenci Sağlığı ve Refahı hizmetlerimizle tam potansiyellerine ulaşmaları için desteklenir.

Öğrencilerin etkili, bağımsız öğrenenler olmalarını desteklemek için çevrimiçi bir Akademik Beceri Seti geliştirdik.

Öğrenci Birliğimiz, Newcastle deneyiminin kalbinde yer alır ve 180'den fazla öğrenci topluluğu ve 60'ın üzerinde spor kulübü sunar.

En iyi öğrenci şehri Çok kültürlü, canlı ve dost canlısı Newcastle, Kuzey Doğu İngiltere'nin başkentidir; Üniversitenin şehir merkezindeki kampüsü buranın kalbinde yer alır.

Dünyanın en iyi 50 ve Birleşik Krallık'ın en iyi 10 öğrenci şehri arasında yer alan şehir, aynı zamanda Birleşik Krallık'taki en uygun fiyatlı şehirlerden biridir (QS En İyi Öğrenci Şehirleri, 2023).

Newcastle birinci sınıf spor, canlı bir sanat ortamı, harika alışveriş ve heyecan verici gece hayatı sunmaktadır. Ayrıca güzel kırsal alanlara ve ödüllü plajlara da yakındır.

Kampüs Özellikleri

Newcastle şehir merkezindeki 50 dönümlük kampüsümüz öğretim, araştırma ve işbirliğimizin merkezidir. Araştırma inovasyonu, öğretme ve öğrenme ve katılım için olanaklar içerir.

Öğrenciler, ödüllü kütüphane hizmetimiz ve Fiziksel Rekreasyon ve Spor Merkezi gibi olanaklardan yararlanır.

Öğrencilerimizi ve personelimizi sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsemeye teşvik edecek girişimleri teşvik ederek sürdürülebilir bir kampüs olmayı hedefliyoruz.

Çevresel taahhütlerimiz, İnsanlar ve Gezegen Üniversiteler Ligi'nden Birinci Sınıf bir ödülle ödüllendirildi.

Newcastle, Londra, Singapur ve Malezya'daki kampüsleri ile Newcastle Üniversitesi küresel bir erişime sahiptir.

Newcastle şehir merkezindeki 50 dönümlük kampüsümüz öğretim, araştırma ve işbirliğimizin merkezidir. Araştırma yeniliği, öğretme ve öğrenme ve katılım için tesisler içerir. Öğrenciler, ödüllü kütüphane hizmetimiz ve Fiziksel Rekreasyon ve Spor Merkezi gibi olanaklardan yararlanır. Öğrencilerimizi ve çalışanlarımızı sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimsemeye teşvik etmek için girişimleri teşvik ederek sürdürülebilir bir kampüs olmayı hedefliyoruz. Çevresel taahhütlerimiz, People and Planet University League'den First Class ödülü ile ödüllendirildi.

Newcastle University London öğrencileri, arkadaş canlısı ve destekleyici bir öğrenim topluluğunun parçasıdır. Öğretim görevlileri ve sınıf arkadaşları arasında güçlü çalışma ilişkileri geliştirir ve daha geniş Newcastle Üniversitesi mezunları ve ortakları topluluğunun bir parçasına katılırlar. Küresel ekonominin komuta merkezlerinden biri olan Londra'nın finans merkezinin kalbinde küresel bir şehirde olmak, öğrencilerimiz, mezunlarımız, akademisyenlerimiz ve iş ortaklarımız için değer yaratıyor.

Newcastle University UK, 2011 yılında Malezya, Johor'da Newcastle University Medicine Malaysia (NUMed) adında uluslararası bir şube kampüsü kurdu. Kampüs, Tıp (MB BS) ve Biyomedikal Bilimler (BSc) alanlarında lisans derecelerinin yanı sıra temel ve yüksek lisans için fırsatlar sunmaktadır. ders çalışma.

Çalışma programları, Newcastle'ın Birleşik Krallık'taki hizmetiyle aynıdır ve Birleşik Krallık'taki Newcastle Üniversitesi tarafından verilen aynı derecelerin verilmesine yol açar. NUMed Malaysia'da eğitim almayı seçen öğrenciler, uluslararası alanda tanınan bir üniversiteden, Birleşik Krallık'ta aynı dereceler için okumaktan çok daha düşük bir maliyetle saygın bir Birleşik Krallık yeterliliği elde edeceklerdir.

Newcastle Üniversitesi tarafından Singapur Teknoloji Enstitüsü ile ortaklaşa geliştirilen ve Ngee Ann ve Nanyang Polytechnics'in tesislerini kullanarak Singapur'da en yüksek kalitede dereceler sunuyoruz.

Newcastle Üniversitesi, denizcilik sektöründe önde gelen isimlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kursları başlattığımız 2007'den beri Singapur'da faaliyet göstermektedir. 2009'da Singapur operasyonumuzu başlatmak için Singapur Teknoloji Enstitüsü ile güçlerimizi birleştirdik. O zamandan beri, Mühendislik ve Bilimin belli başlı alanlarında 1000'den fazla öğrenci mezun olmuştur. Derecelerimiz uluslararası araştırma mükemmelliği ile bilgilendirilir. Yenilikçi olmaya ve bağımsız ve eleştirel düşünmeye teşvik edileceksiniz. Kaliteli mühendislere ve bilim adamlarına yönelik dünya çapında talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Sizi liderler ve karar vericiler olarak sektöre katılmaya hazırlayacağız.

İster ilk kez yalnız yaşamak isteyen bir lisans öğrencisi olun, ister eşinizle gelen bir lisansüstü öğrencisi veya ailesi olan biri olun, yaşayacak bir yer bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Lisans öğrencileri için sözleşmeler 39 veya 40 hafta ve lisansüstü öğrenciler için 50 haftadır. Bu, kısa tatiller için eve gittiğinizde eşyalarınızı odanızda bırakmanıza olanak tanır. Yemekli konaklama yerimizde hafta sonları ve tatil dönemlerinde yemek verilmemektedir.

Yüksek lisans öğrencisiyseniz ve size 40 haftalık bir sözleşme teklif edildiyse, size yaz boyunca başka bir yurtta uzatma teklif edebiliriz.

Bu konaklama türü yarı yıl öğrencileri için de uygundur. Size konaklama sunabiliyorsak, minimum bir sözleşme şartı vardır.

    Konumlar

    • Newcastle upon Tyne

      Newcastle University, NE1 7RU, Newcastle upon Tyne

    sorular