Keystone logo
L’Université Catholique Du Congo

L’Université Catholique Du Congo

L’Université Catholique Du Congo

Tanıtım

Kongo Katolik Üniversitesi onun mükemmellik, dinamizmini onun olağanüstü öğrencilerine sunulan eğitimin kalitesi ve müfredatın alaka için bilinen bir Katolik özel üniversitesidir. Kinşasa Katolik Fakülteleri için Kinşasa Katolik İlahiyat Fakültesi (FCK) olarak değiştirildi adı altında, Zaire'nin Piskoposluk Konferansı tarafından 1987 yılında düzenlendi. Kurum böylece iki fakülte sayılır: Teoloji ve Felsefe Fakültesi. 1989 yılı Haziran ayında Piskoposlar Daimi Komitesi, üçüncü seçeneği oluşturmak için Ekonomi ve Kalkınma 2000-2001 öğretim yılı Fakültesi beri bilinen Bilim ve Teknoloji Geliştirme, o karar verdi. Ayrıca İlahiyat Fakültesi, Canon Law Bölümü bünyesinde organize etmek Temmuz 1989'da aynı seansta, karar verdi. resmi açılışı Ekim 1993 yılında gerçekleşti Sosyal Communications, Fakültesini: Haziran 1991 yılında Piskoposlar Daimi Komitesi dördüncü seçenek oluşturmaya karar verdi.

Hukuk ve Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekim 2009'da açıldı: Haziran 2007 sonunda Yönetim Kurulu, Piskoposlar Daimi Komitesi altıncı Fakültesi kurmaya karar verdik. varlığının beş yıl sonra, Ekim 2013'te, iki patlayan olacak; öncelikle ikinci olarak Kanun ve Fakültesi, Siyaset Bilimi ki.

Temmuz 2009'da Kinşasa, genel kurul Katolik Fakültelerinin boy göz önüne alındığında ve resmen tüzüğü zaten 2008 yılında İçtüzüğünün 2003 yılında onaylanan ve edildi Kongo Katolik Üniversitesi (UCC) ilan edildi.

Katolik Üniversitesi Kongo bugün disiplinlerarasılık, genel kültür ve Hıristiyan değerlerinin değerleme ile karakterize 1., 2. ve 3. döngüsü gelen öğretim üyeleri ve derecesi ile çeşitlendirilmiş bir program sunmaktadır.

Kongo Katolik Üniversitesi (UCC) Mont Ngafula ilçesinde, iki kampüsü, Limete içinde Kinşasa şehrinin merkezinde bulunan bir şehrin batı kesiminde diğer sahiptir. , Limete ve Mont Ngafula birini kampüs oluşturan iki kampüsleri Kinşasa şehir dokusuna uyacak.

Kampüs Mont Ngafula yapım aşamasında, Şehir-Yeşil mahalle karşısında, St Rita bucak yakın Mont Ngafula belediyesinde, Kinşasa şehrinin batı kısmında yer almaktadır olduğunu. Bu İlahiyat Kongo, felsefenin Katolik Üniversitesi sandalye tutan üç fakülte oluşur ve Sosyal İletişim söyledi. Onun bina her kanat izleyicilerin kümesidir İsa'nın haç şeklinde, üç düzeyde üzerine kurulmuştur. Dört fakülte oluşmaktadır Kampüs Limete, sadece Pastoral Centre, Saint Raphael'in kilise yakınında, Limete komün merkezi Kinshasa Üniversitesi # 2'nin Caddesi üzerinde Lindonge. Limete sitesi organize Fakülteleri şunlardır: Canon Law, Ekonomi ve Geliştirme, Yasa ve Siyaset Bilimi. Bu, bu site ayrıca bunun büyük Kütüphane, ofis araştırma merkezi, eczane ve birçok restoran ve öğrenciler tarafından sıklıkla teras dahil, Üniversite yönetimini esas yerdir.

Kongo Katolik Üniversitesi ulaşım haddeleme vasıtasıyla doğrudan ulaşılabilir. Geniş alan Parker araçlar öğrencilere eşlik geliyor ve bu öğretmenler neredeyse tüm binalar verir. UCC kentsel üniversite mükemmel ve kalite güvencesi olduğunu.

Kongolu Devlet tarafından kurumun resmi tanıma

Kongo Katolik Üniversitesi 12 Haziran 2006 Kinşasa Kongo Joseph Kabila Demokratik Cumhuriyeti Başkanı tarafından imzalanan YÜKSEKÖĞRETİM İLE ÜNİVERSİTE BAZI ÖZEL KURULUŞLARA onaylayan 12 sayılı kararname 06/0106 Haziran 2006 tarafından tanınan .

Mont Ngafula: Modern kampüs

Kongo Katolik Üniversitesi öğrencileri izleyicilere, idari ofisler, kütüphane, bilgisayar odası ve kafeteryalar ile uluslararası standartları karşılayan bir binayı içerir Mont Ngafula, ilçesi tepe üzerinde inşa modern kampüs, takdir . Diğer başarıları devam etmektedir.

Olağanüstü bir koçluk

Kongo prestijli Katolik Üniversitesi ün bağlılık, kullanılabilirlik ve öğretmenler (öğretmen ve asistanlar) kullanılabilirliği yanı sıra birçok özel çerçeveler seçenekleri dayanmaktadır. Bir UCC, size teşvik etmek ve bilimsel araştırma için itmek, görüş çıkarmaya ve kim şüphe veya zorluk anlarında size destek olacaktır öğretmen bulacaksınız.

Önemli araştırma faaliyetleri

Son yıllarda, UCC DRC en iyi araştırma üniversitelerinden biri olarak damgasını yaptı. Araştırma yaşamın bilimsel, ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ya da iyileştirilmesi kalite yapılır. vb her fakülte için konferanslar, bilimsel atölye, disiplinlerarası sempozyum düzenliyor dahil

UCC de genel araştırma fonu maliyeti bazen ..L'UCC Katolik Üniversiteler Genel amaçlı kategorisinde bakarak önemli ve vazgeçilmez bir yer verir ......... ulaşır.

Konumlar

  • Kinshasa

    Avenue BY-PASS, 384, , Kinshasa

    sorular