Keystone logo
© ©Linnaeus University
Linnaeus University

Linnaeus University

Linnaeus University

Öğrenci Oturumu

Yeni bir ülkeye taşınmak, okula başlamak ve yeni bir hayata başlamak büyük bir adımdır. Neyse ki öğrencilerimiz bu süreci çoktan atlattı! Bu nedenle, sizi öğrenciler tarafından öğrencilere yönelik bir web seminerine davet etmek istiyorlar.

Tanıtım

Linnaeus University , İsveç'in güneydoğusunda bulunan modern, uluslararası bir üniversitedir. Avrupa'nın en yeşil şehrinde, biri Baltık denizi kıyısında, diğeri göllerle çevrili iki doğa sever şehirde bulunuyoruz.

Linnaeus University

Yurtdışında okumak sadece eğitim almaktan daha fazlasıdır. Okumak yeni arkadaşlar edinmek, yeni bir kültür öğrenmek, aşık olmak, kariyer yapmak, yeni bir dil öğrenmek, bisiklete binmek ve bir topluluğun parçası olmak demektir. Linnaeus University hayat doludur. Hayatın mümkün olduğu bir üniversite seçin.

Öğrenci hayatı

Üniversite hayatının, öğrenci barında arkadaşlarla buluşmaktan etkinliklere ve kültürel etkinliklere katılmaya kadar sunabileceği çok şey vardır. Öğrenci birliği ve öğrenci dernekleri sizi evinizde hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Öğrenci olduğunuzda kaliteli boş zaman önemlidir. Öğrenci hayatınızda sevinç ve tatmin bulursanız, çalışmalarınız için ekstra enerji kazanırsınız. Yapacak bir şey bulmakta zorlanmayacaksınız. Öğrenciler eğlence dolu yarışmalar, partiler, konserler ve geziler düzenlemede harikadır.

Ayrıca öğrenci birliğine ya da diğer müfredat dışı etkinliklere katılma fırsatını bulursanız, daha sonraki yaşamlarında bir işe başvururken değerli olabilecek kanıtlar ve deneyimler kazanabilirsiniz.

Linnaeus Union, mümkün olan en iyi eğitimi almanız için çalışır ancak eğitiminizin yanı sıra eğlenceli aktiviteler de sunmayı amaçlar. Üniversitede öğrenciler için çok çeşitli boş zaman etkinlikleri sunan çok sayıda öğrenci organizasyonu ve kulübü bulunmaktadır.

ESN (Erasmus Student Network), Avrupa'nın en büyük öğrenci organizasyonudur. Yurt dışına eğitim için giden öğrenciler ve ayrıca yerel öğrenciler için etkinlikler düzenleyen yerel şubelerden oluşan bir ağdan oluşur. Linnaeus University ESN bölümleri ESN Kalmar ve ESN Växjö'dür (VIS). Her iki bölüm de barbeküler, spor etkinlikleri ve tipik İsveç geleneklerinin temsil edildiği temalı geceler gibi yerel etkinliklerin yanı sıra İsveç içinde ve dışında geziler düzenlemektedir.

Dostum programı

Dostluk programı, uluslararası öğrencileri (çoğunlukla İsveçli) öğrencilerle eşleştirir. Dostlar uluslararası öğrencilere günlük sorular soruyorlar, onlara İsveç kültürünü ve yaşam tarzını ve Linnaeus University öğrenci olmanın nasıl bir şey olduğunu tanıtıyorlar.

Öğrenci dernekleri

Linnaeus University öğrenci olarak çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz yaklaşık 70 öğrenci derneği vardır. Öğrenci derneklerine bakın.

Belki sportif etkinlikleri, bir öğrenci orkestrasında müzik çalmayı, sinema seanslarını, şarkı söylemeyi veya bir öğrenci olarak sizi etkileyen konular hakkında yazı yazmayı tercih ediyorsunuz? Öğrencilik hayatında aktif olmak, yeni arkadaşlarla tanışmak, ilgi alanlarınızdan birinde kendinizi geliştirmek ve aynı şeyi yapmayı seven insanlarla bir takımda birlikte çalışmak için bir fırsattır.

Uluslararası olanaklar

Linneus Üniversitesi'nde bir öğrenci olarak, hem öğretiler, hem de uluslararası öğrencilerle etkileşim, uluslararası kurs literatürü ve diğer ülkelerden misafir profesörler aracılığıyla kültürlerarası bakış açıları edineceksiniz. Bu şekilde, ufkunuzu genişletecek ve hem kendinize hem de çevrenize yönelik zorlukları ve farklı bakış açılarını memnuniyetle karşılayacaksınız. Uluslararası deneyimler, akademik, kişisel ve profesyonel olarak büyümenizi sağlar.

İstatistik

Linnaeus Universityhakkında daha fazla bilgi:

 • 2010 yılında Kalmar Üniversitesi ile Växjö Üniversitesi'nin birleşmesiyle kuruldu;
 • Kalmar ve Växjö'de bulunan;
 • 44.000 kayıtlı öğrenci;
 • 2.200 kayıtlı uluslararası öğrenci;
 • Öğrenci sayısı bakımından İsveç'in en büyük 6. üniversitesi;
 • 80'den fazla ülkede 780 ortak üniversite;
 • Birinci aşama düzeyinde 100 derecelik programlar, 8 tanesi İngilizce olarak öğretilir;
 • İkinci aşama düzeyinde 80 derecelik programlar, bunların 35'i İngilizce olarak öğretilir.

  Kampüs Özellikleri

  Kalmar ve Vaxjö

  Linnaeus University İsveç'in güneydoğu kesiminde iki şehirde bulunur - Kalmar ve Växjö. Her iki şehir de denizin ve doğanın her zaman yakın olduğu bir ilçe olan Småland bölgesinde yer almaktadır.

  Kalmar - Deniz kenarındaki öğrenci şehri

  Sahilde yer alan Kalmar şehri, Linnaeus University yakın zamanda limanın hemen yanına yeni üniversite binaları inşa ederek yararlandı ve Üniversiteyi tek bir yerde topladı. Liman, Kalmar'ın şehir merkezinde olduğu için, öğrenciler şehir merkezindeki günlük işlerini yapabilir ve şehri aktivite uğultularıyla doldurabilirler. Kalmar'ın yaklaşık 65.000 nüfusu ve Orta Çağ'a kadar uzanan uzun bir geçmişi var - eski Kalmar Kalesi kampüsün hemen köşesindeyken farkedilmeyecek bir şey. Şehir, belki de bol güneşli günler, kasabanın çevresinde bulunan plajlar, etkinlikler ve konserler sayesinde "İsveç'in Yaz Kasabası" olarak seçilmiştir.

  Växjö - Yaşayan bir kampüs

  Växjö'deki kampüsteki her şey beş dakikalık yürüme mesafesindedir - öğrenci konaklama yerleri, sınıflar, kütüphane, restoranlar ve barlar, göller ve eğlence tesisleri. Kampüs hayat ve enerji dolu ve tüm öğrenciler ve ilgi alanları için doğal bir buluşma yeridir. Växjö yaklaşık 90.000 nüfusa sahiptir ve uygulanan çevreye duyarlı çözümler nedeniyle "Avrupa'nın En Yeşil Şehri" ilan edilmiştir. kampüsün hemen yanında birçok göl vardır.Çevresindeki ormanlarla yürüyüş ve koşu için mükemmel bir yer haline gelir.

  Linnaeus Üniversitesi'nde kaldığınız süre boyunca kalacak bir yer bulmak, ne tür bir öğrenci olduğunuza bağlı olarak farklı görünecektir. İlgili bilgileri bulmak için lütfen aşağıdaki öğrenci kategorinize tıklayın.

  Lütfen Linnaeus Üniversitesi'nin herhangi bir konutu olmadığını unutmayın. Bazı öğrencilerimiz için konut teklif etmemize izin veren yerel konut şirketleriyle anlaşmalarımız var. Ailelere konut sağlayamıyoruz.

   kabul

   Nasıl başvuracağınızı tıklayarak daha fazla bilgi edinin.

   Vize Gereksinimleri

   İsveç Göçmen Bürosu aracılığıyla oturma izni başvurusunda bulunmak.
   Genel bilgiler, Devamını Oku'ya tıklayın.

   Burslar ve fon sağlama

   Yüksek lisans programlarında okuyan öğrenciler için burslarımız mevcuttur. Tam bir program için öğrenim ücretlerinde yüzde 75'e varan indirim elde etmek mümkündür.

   Ayrıca, https://si.se/en/apply/scholarships/swedish-institute-scholarships-for-global-professionals/ adresinde İsveç Enstitüsü'nün burslarına göz atın.

   Lisans/Lisans programlarında okuyan bir öğrenciye ilk yıldan itibaren burs vermiyoruz.

   Linnaeus Üniversitesi, her yıl 'Linnaeus Üniversitesi Bursları' programı aracılığıyla AB/AEA ve İsviçre dışındaki ülkelerden seçkin öğrencilere burs sunmaktadır.

   Yüksek lisans programlarına devam eden öğrenciler ile Yaz Akademisi kapsamında ders alan öğrencilere yönelik burslar mevcuttur. Tam bir program için öğrenim ücretlerinde yüzde 100'e varan indirim elde etmek mümkündür. Programları okuyan öğrenciler için burslar, yaşam masraflarını veya diğer masrafları karşılamayacaktır. Ancak Yaz Akademisi kapsamındaki kurslar için burslar hem öğrenim ücretini hem de yaşam masraflarını karşılayacaktır.

   Mezun İstatistikleri

   Sıralamalar

   • Times Higher Education Ranking 2021. Linnaeus University kendini Kaliteli eğitim alanında en iyi 100 üniversite arasında ve İklim Değişikliği alanında ilk 200 arasında yer alıyor; İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme. Genel sonuçta Linnaeus University , toplam 1.115 üniversite arasında 301-400 arasında yer alıyor.
   • Şangay 2020 sıralaması. Linnaeus University , dünyadaki 18.000 üniversite arasında ilk 800-900 arasında listelenmiştir.

   Öğrenci Görüşleri

   Kampüs Yaşamı ve Tesisler

   Üniversite hayatının, öğrenci barında arkadaşlarla buluşmaktan etkinliklere ve kültürel etkinliklere katılmaya kadar sunabileceği çok şey vardır. Öğrenci birliği ve öğrenci dernekleri sizi evinizde hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

   Linnaeus Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

   educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge
   educations.com Top 10 Europe rankings 2020 badge

   Konumlar

   • Växjö

    P G Vejdes väg, 351 95, Växjö

   • Kalmar

    Universitetsplatsen 1, 39231, Kalmar

    Chat with students

    sorular