Keystone logo
© CU Marketing Department
Kutaisi International University

Kutaisi International University

Kutaisi International University

Tanıtım

Kutaisi International University (KIU), Gürcistan'da en yüksek puan alan bir devlet üniversitesidir ve Kafkasya bölgesindeki ilk ultra modern kampüs tabanlı yüksek öğrenim kurumudur. Üniversite, ABD ve Avrupa'daki önde gelen kurumlarla eşit düzeyde modern, geniş tabanlı, yatılı bir eğitim sunmaktadır. KIU öğretmenleri, ulusal ve uluslararası profesörleri, alanlarında en iyi uzmanları içerir. KIU ve TUM International (Münih Teknik Üniversitesi'nin (TUM) bir yan kuruluşu) arasındaki stratejik ortaklık nedeniyle, istihdam edilen uluslararası profesörler çoğunlukla Almanya'dandır. Onursal başkanımız TUM'un eski başkanı Prof. Wolfgang Herrmann'dır. KIU, Uluslararası Yardım Vakfı - CARTU tarafından 1 milyar avro bağışla destekleniyor. Üniversitenin amacı, bölgede uluslararası bir eğitim, bilim ve teknoloji merkezi olmaktır.

KIU kampüsü, Gürcistan'ın üçüncü büyük şehri (Sakartvelo) olan Kutaisi şehrinde yer almaktadır. KIU kampüsü, içinden nehir geçen, çevre açısından temiz bir ormanda 150 hektarlık güzel bir araziye yayılmıştır.

KIU'nun stratejik planının önemli bir parçası, dünyanın önde gelen tıbbi ve bilimsel araştırma merkezlerinin açılmasıdır. Bunlar arasında iki siklotron barındıran bir KU Hadron Terapi Merkezi (HTC), kanser tedavisi için Proton Terapi Kliniği ve Tıbbi ve Deneysel Fizik, Radyasyon Biyolojisi, Kimya ve multidisipliner projelerde uluslararası ortak araştırmaları desteklemek için Siklotron Araştırma Laboratuvarı yer alacak. Kutaisi International University Kampüsündeki tesisler IBA (Ion Beam Applications SA) tarafından sağlanacaktır.

İnovasyon ve Teknoloji

Kutaisi International University (KIU) amacı, bölgede kademeli olarak bir yenilik ve teknoloji merkezi haline gelmektir. Üniversitenin misyonu, yeniliklerin ve yeni teknolojilerin gelişimini destekleyecek insan sermayesini inşa etmektir. KİÜ öğrencileri, işgücü piyasası talebini karşılayacak becerilerle donatılacaktır. KİU müfredatı, öğrencilerine özel sektör ve işverenlerin desteğiyle geliştirilen ve uygulanan staj programlarına kaydolma fırsatları sunar.

Bölgedeki yenilikleri artırmak ve girişimciliği desteklemek, KIU'nun gelecekte geliştirmekte olduğu bir kümelenme merkezi aracılığıyla sağlanacaktır. KIU'nun inovasyon ekosistemi destekleyici faaliyetleri aşağıdakileri amaçlamaktadır:

 • Start-up'ları besleyerek yeniliklerin yapısal desteğini sağlayın
 • Gelecekteki işletmeleri oluşturmak için uzun vadeli değer yaratmayı teşvik edin
 • Bir kurum kültürüne ilham verin

KIU, araştırma, eğitim ve teknoloji transferini kapsayan girişimcilik stratejisi ve faaliyetleri aracılığıyla, insanlar, disiplinler, kuruluşlar ve sektörler arasında bağlantı kurarak Gürcistan'da ve daha geniş bölgede sürdürülebilir bir inovasyon ekosisteminin kurulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

2021'de KIU, KIU'nun sektörle olan ilişkisini desteklemeyi amaçlayan bir inovasyon ekosistemi platformu olan KIU Innovate'i kurdu.

KIU Innovate üç yönü kapsar

 • KIU'nun Sanayi Danışma Konseyi – Bu üst düzey danışma konseyi, KIU'ya endüstriyle nasıl başarılı bir şekilde ilişki kurulacağı ve bölgede bir yenilik ve teknoloji merkezi haline nasıl gelineceği konusunda tavsiyelerde bulunur. Konsey üyeleri, ticaret odaları, iş dernekleri ve endüstri liderlerinin temsilcileridir.
 • KIU Kurumsal Ortakları – KIU ile somut projelerde ortaklık yapmak isteyen ve karşılıklı yarar sağlayan ve ortak hedeflere yönelik ortaklık fikirlerine sahip olan endüstri ve devlet kurumları.
 • İnovasyon Ekosistemi Platformu – KIU öğrencilerini ve mezunlarının start-up'larını desteklemeyi, teknoloji transferlerini organize etmeyi, iş inkübatörleri yaratmayı ve yenilikleri teşvik eden diğer projeleri ve faaliyetleri uygulamayı amaçlar.

Kampüs Özellikleri

Kutaisi International University Kampüsü, içinden nehir geçen bir ormanla çevrili 150 hektarlık güzel bir araziye yayılmış Kutaisi (Gürcistan'ın ikinci büyük şehri) yakınlarındaki çevre açısından temiz bir bölgede yer almaktadır.

Kampüs iyi bağlantılara sahiptir ve ulaşılması kolaydır. Kutaisi Uluslararası Havaalanı'na 25 km uzaklıktadır ve Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e arabayla sadece 3 saat uzaklıktadır. Kutaisi Uluslararası havaalanı, başlıca Avrupa ve dünya destinasyonlarıyla bağlantılıdır. Kutaisi'de bir otobüs terminali ve düzenli otobüs ve tren güzergahlarına sahip bir tren istasyonu vardır.

KIU, öğrenciler ve akademik personel için konforlu ve tam donanımlı konutlar sağlar. Üniversite modern ve son teknoloji laboratuvarlar, öğrenci tesisleri, kafeteryalar, kütüphaneler, ortak çalışma alanları, interaktif bir öğrenme yönetim sistemi sunmaktadır ve bunların tümü ileri görüşlü, teknoloji odaklı bir eğitim ekosistemi yaratacaktır.

KIU, öğrencilerine ve kampüsteki personeline eğitim, araştırma ve zengin öğrenci yaşamı için gerekli tüm olanakların yanı sıra yurtlar ve barınma sunmaktadır.

20-24 metrekare daire tipi stüdyo, otonom ısıtma, sıcak su, klima, balkon, duş, tuvalet, mikrodalga fırınlı ve lavabolu mini mutfak, mobilya (iki tek kişilik yatak veya bir çift kişilik yatak, gardırop, 2 sandalyeli masa, 1 sandalyeli masa , kitaplık vb.), Wi-Fi, güvenlik, temizlik hizmetleri.

 • İki kişilik odalar – 250 USD (aylık)
 • Tek kişilik odalar – 500 USD (aylık)

  kabul

  Konumlar

  • Kutaisi

   ახალგაზრდობის გამზირი შესახვევი 5/7 4600 Chognari, Imereti, Georgia, , Kutaisi

   sorular