Keystone logo
Korea Polytechnic University

Korea Polytechnic University

Korea Polytechnic University

Tanıtım

Üretim Endüstrisi için Akıllı Ekosistemi Destekleyen Lider Bir Üniversite Siheung ve Ansan Smart Hub'da stratejik bir konumda bulunan Korea Polytechnic University , yurtdışındaki gelişmiş endüstriyel kümelenmelerden sonra modellenen endüstri-üniversite işbirliğinde uzmanlaşmıştır. KPU hala genç bir üniversitedir, ancak kurum, mühendislik alanında diğerlerinden daha fazla profesyonel yetiştirerek ulusun endüstrilerinin gelişimine katkıda bulunmuştur. KPU, endüstrinin ihtiyaçlarını yansıtan özelleştirilmiş bir müfredat uygulayarak, endüstri ve üniversitenin birbirini kucaklayarak bir arada yaşadığı bir kampüs kültürü geliştirmiştir.

Ayrıca partner şirket sistemini başlatan ve yaygınlaştıran lider bir üniversite olarak KPU, partneri olarak yaklaşık 4.200 şirket ile ülkedeki en büyük şirket ağına sahiptir. KPU aynı zamanda lisans öğrencilerinin kurumlarla Ar-Ge projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışma fırsatı bulduğu Mühendislik Evi sistemini, mühendislik eğitimine yenilikçi bir yaklaşımla ilk uygulayan kurum olmuştur. 2002 yılının ilk mezuniyet sınıfından bugüne kadar, KPU'nun çabaları, en iyi kariyer geliştirme kurumu olarak yerini sağlamlaştırdı ve endüstri zihniyeti, Kore'deki ve denizaşırı ülkelerdeki birçok üniversiteye örnek oldu.

Ayrıca, KPU çok sayıda büyük devlet hibesi almıştır: Eğitim Bakanlığı'ndan Sanayi-Üniversite İşbirliği Girişiminde Toplum Odaklı Liderler (LINC+), Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı'ndan Akıllı İmalat Endüstrisi mühendisleri için Eğitim ve İstihdam ve Çalışma Bakanlığı'ndan İlk ve Ön Paket Projesi. Okul ayrıca, Kore'nin önde gelen medyası tarafından yürütülen üniversite değerlendirmelerinde de mükemmel notlar alarak gücünü ulusa kanıtladı.

Küresel endüstri paradigması, Dördüncü Sanayi Devrimi ve yapay zeka, IoT, 3D baskı teknolojisi ve benzerlerinin yükselen ilgili teknolojileri ile hızla değişiyor. Buna karşılık, KPU, Siheung ve Ansan Smart Hub'daki şirketleri teknolojilerini yenilemeleri ve akıllı hale gelmeleri için destekleyerek üniversitenin mevcut endüstri-üniversite işbirliği ağını yükseltmeyi amaçlıyor. Korea Polytechnic University , imalat endüstrisi için akıllı bir ekosistemi teşvik etmek ve gelecek için yetenekler geliştirmek için lider olma mücadelesine girişmek için sürekli olarak ilerleyecektir.

Konumlar

  • Dongdaemun-gu

    Dongdaemun-gu, Kore Cumhuriyeti

    programlar

    sorular