Keystone logo
IUMW - International University of Malaya-Wales Bachelor of Business Administration (Hons) in International Business
IUMW - International University of Malaya-Wales

Bachelor of Business Administration (Hons) in International Business

Kuala Lumpur, Malezya

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

MYR 45.960 *

Kampüste

* Malaysian students total tuition; 53,620RM: International students total tuition

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

At IUMW, our main business is providing you with quality and globally relevant education in International Business. We believe in entrepreneurship, innovation and sustainability. Our Bachelor of Business Administration (Hons) in International Business programme focuses on understanding the nature of a business and its role in the modern business society.

IUMW" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/16/168920_743x228-02.jpg" alt="168920_743x228-02.jpg" data-json="{"author":"","author_url":"","source":""}" />

Programımız aracılığıyla öğrenciler, daha geniş küresel bağlamda iş dünyası ile ilgili sürdürülebilirlik konularında farkındalık geliştireceklerdir. Program aynı zamanda mezunlara yenilikçi ve yabancı dilde yetkin olma konusunda ilham verecek. Programın sonunda öğrenciler uluslararası işletme ilkeleri konusunda kapsamlı bir anlayışa sahip olacak, uluslararası ortamda pazarlama ve finans gibi fonksiyonel bir alanda uzmanlık kazanacak ve yabancı kültür ve uygulamaları takdir edecek ve farkındalık kazanacaklardır.

The modules aim to produce graduates that are ready to become a successful international business entrepreneur. The programme also prepares you with an in-depth understanding of the current and future global business trends.

Your educational journey has been meticulously designed to unlock full potential towards pursuing professional certification and undergraduate studies. All these and much more in unique education package inclusive of a vibrant university life in the heart of Kuala Lumpur.

168921_743x228-01.jpg

Müfredat

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • İşletme ve Yönetim Derecesi + Uluslararası Ticarette Üniversite Uzmanı
    • Santander, İspanya
  • Uluslararası Ticarette BBA
    • Harrisonburg, Amerika Birleşik Devletleri
  • Uluslararası İşletmede BBA - Çevrimiçi
    • Online