Keystone logo
Instituto Politécnico de Viseu

Instituto Politécnico de Viseu

Instituto Politécnico de Viseu

Tanıtım

Politeknik Enstitüsü Viseu'nun 26 Aralık 1979'da 513-T / 7 sayılı Hükümet Yasası ile kurulması, politeknik yüksek öğretimin ülkemizde başarılı bir şekilde uygulanmasını destekleyen daha geniş bir felsefeyle açıkça çerçevelenmiştir. Ana kıyı şehirlerindeki yoğunlaşmayla mücadele mantığıyla yüksek öğretimin tüm bölgeye yayılması ve eğitim kurumları ile çevredeki topluluk arasında daha yakın bir temasın mümkün kıldığı yenilik, görünen faktörlerden ikisi gibi görünüyor. Portekiz'de ve özellikle Viseu bölgesinde politeknik yüksek öğrenimin yaratılmasını ilerletmiştir.

Polytechnic Institute of Viseu'nun tüm genel hedeflerinden, bölgesel sorunların farkındalığını ve uygun çözümlerin uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlayan karşılıklı bir temelde çevredeki toplulukla işbirliğini vurgulamalıyız. Ayrıca, dikkate alınması gereken başka hedefler de vardır: Portekiz toplumunun gelişimine katkıda bulunabilmeleri için öğrencilerinin teknik, insani ve kişisel eğitimi; çevreleyen bağlamın ihtiyaçlarını akılda tutarak araştırma faaliyetlerinin geliştirilmesi; ulusal ve uluslararası düzeyde başka bir devlet / özel kurumla kültürel değişim ve işbirliği.

Son yirmi yılda, Polytechnic Institute of Viseu sürekli olarak büyümüştür ve şu anda 6 birim içermektedir: 5 yüksek okul - Eğitim Okulu, Teknoloji Okulu, Tarım Okulu, Teknoloji ve Yönetim Okulu (şehirdeki Lamego), Sağlık Okulu; ve Refah Hizmetleri. Şu anda bu kurumun 7000'den fazla öğrencisi ve 400 öğretmeni vardır.

Şu anda öğretmen eğitimi, medya çalışmaları, kültürel çalışmalar, sosyal hizmet, spor, multimedya, mühendislik (birçok alanda), yönetim, pazarlama, turizm, tarım bilimleri ve hemşirelik gibi birçok alanda daha yüksek eğitim sunmaktadır.

Konumlar

 • Viseu

  Av. Cor. José Maria Vale de Andrade,s/n,Campus Politécnico, 3504-510, Viseu

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular