Keystone logo
Illinois Institute of Technology Biyomedikal Mühendisliği Lisans Derecesi (BS): Hücre ve Doku Mühendisliği Pisti
Illinois Institute of Technology

Biyomedikal Mühendisliği Lisans Derecesi (BS): Hücre ve Doku Mühendisliği Pisti

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri

131 Hours

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

USD 48.670 *

Kampüste

* 2022-2023 akademik yılı için 18 kredi saati için I Mies Kampüsü için 29,628 Dolar

Tanıtım

Bu alan, biyomedikal sorunları mikroskobik düzeyde anlamaya ve bunlara saldırmaya ve bu tür bilgileri tek tek hücrelerden yeni dokular ve organlar tasarlamak için kullanmaya çalışır. Hastalık süreçlerini anlamak ve müdahaleleri hedeflemek için anatomi, biyokimya ve hücresel ve hücre altı yapıların mekaniği bilgisi gereklidir. Bu tür bilgilerle donanmış yeni teknolojiler geliştirildi veya geliştiriliyor. Örnekler arasında, iyileşmeyi teşvik etmek veya hastalık oluşumunu ve ilerlemesini engellemek için hücresel süreçleri uyaran veya inhibe eden bileşiklerin verilmesine yönelik minyatür cihazlar; yedek deri üreten ve bir gün kalp kapakçıkları, koroner damarlar ve hatta tüm kalpler üretebilecek yeni teknikler; ve implantasyon için kullanılan yapay materyallerin yanı sıra proteinleri veya canlı hücreleri içeren yeni biyomateryallerin geliştirilmesi, böylece canlı doku için daha gerçek bir biyolojik ve mekanik eşleşme sağlar.

Programa Genel Bakış

Öğrenciler biyomedikal sorunları mikroskobik düzeyde anlayabilecek; bu tür bilgileri tek tek hücrelerden yeni doku ve organlar tasarlamak için kullanmak; ve anatomi, biyokimya ve hücresel ve hücre altı yapıların mekaniği bilgisi ile hastalık süreçlerini anlamak ve müdahaleleri hedeflemek.

Illinois Tech neden ülkedeki en değerli üniversitelerden biridir?

Illinois Tech öğrencisi olarak, üniversitemizin cömert kurumsal bursları için otomatik olarak değerlendirileceksiniz. Ortalama olarak, bu, Illinois Tech'deki dört yılınız boyunca her öğrenci için öğrenim ve konaklamada 107.472 $ tasarruf sağlar (2021 sonbahar rakamlarına göre beş yıl için 134.340 $).

Derecenizin maliyetini önemli ölçüde düşürmeye kararlıyız, böylece ülkedeki en dinamik ve inovasyon odaklı üniversitelerden birinde öğrenmeye odaklanabilirsiniz.

Başka harika sebepler mi istiyorsunuz?

  • Kurumsal bursumuzun yanı sıra, Illinois Tech, öğrencilerimize dört yıl boyunca ihtiyaç temelli öğrenim yardımı için her birine ek olarak 34.412 $ (beş yıl için 43.015 $) verir. (FAFSA belgeleri arasında, 2021 sonbaharı)
  • Ülkedeki 44. En İyi Değer Okuluyuz (US News & World Report)
  • Öğrencilerimizin %98'i bir çeşit mali yardım alıyor
  • Lisans öğrencilerimizin ortalama başlangıç maaşı 63.938 $'dır.

Tesisler

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular