Keystone logo
HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences

Tanıtım

HZ University of Applied Sciences , Hollanda'nın Güney-Batısında yer almaktadır. Yaklaşık 4.800 ulusal ve uluslararası öğrenci nüfusuyla, kişisel bir yaklaşıma sahip küçük bir üniversiteyiz. HZ, yüksek kaliteli eğitim programları sunar. 2011'den beri - yani son on bir yıldır - HZ, Hollanda'nın çok disiplinli uygulamalı bilimler üniversitesinde ilk üç içinde yer almaktadır.

Uygulamalı bilimler üniversitesi olarak uygulamaya dayalı eğitim ve araştırma fırsatlarına odaklanıyoruz. İş dünyası, çeşitli araştırma merkezleri ve küresel ortak üniversiteler ağımız ile yakın işbirliğimiz büyük önem taşımaktadır.

Hakkımızda

HZ'nin dört eğitim yılına bölünmüş yaklaşık 4.800 öğrencisi ve sekizi İngilizce olarak öğretilen yaklaşık 25 lisans programı vardır. Hollanda dışından yaklaşık 500 öğrenci geliyor, bu nedenle Hollandalı ve uluslararası öğrencilerden oluşan harika bir karışımımız var. Kolay matematik size bu tür sayılarla sınıfların küçük olacağını söyleyecektir.

Öğrencilerin önemli olduğu yer

Öğretmenler ve personel, bireysel koçluğa büyük önem veriyor. Çalışma koçunuz kursları seçmenize ve kariyer olanaklarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir uluslararası öğrenciye sorun, size öğretim görevlilerinin ve öğretmenlerin gerektiğinde size yardımcı olmaya hazır olduğunu söyleyeceklerdir. HZ ayrıca engelli veya kronik hastalığı olan öğrenciler için tesislere ve bireysel hizmetlere sahiptir.

Profesyonel uzmanlığımız

Uygulamalı bilimler üniversitesi olarak kendimizi Su, Enerji ve Canlılık konularında uzmanlar olarak konumlandırdık. Programlarımız bu öncülerle tamamen uyumludur.

Tepede

Her yıl 'Keuzegids Hoger Onderwijs' (Yüksek Öğrenim Rehberi) Hollanda'da yüksek öğrenimle ilgili bir anket düzenler. 2011'den bu yana rehber, HZ'yi en iyi 3 çok disiplinli Hollanda uygulamalı bilimler üniversitesinde derecelendirmiştir. Öğretim elemanlarımızın ve küçük öğrenci gruplarının kalitesi ve erişilebilirliği HZ'nin varlıkları arasındadır. Ama aynı zamanda sınıflar, çalışma alanları ve bilgisayar olanakları da mükemmel olarak derecelendirildi.

Kalite ve Akreditasyon

İlk 3'te HZ

Hollanda, sürekli olarak dünyanın en iyi eğitim sistemleri arasında yer almaktadır. Her yıl 'Keuzegids Hoger Onderwijs' (Yüksek Öğrenim Kılavuzu) Hollanda'da bir yüksek öğrenim anketi düzenler. HZ, 2011 yılından bu yana uygulamalı bilimler alanında ilk üç multidisipliner üniversitede yer almaktadır.

Akreditasyon

HZ, devlet tarafından finanse edilen bir Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir (HBO). Hollanda'da devlet finansmanı elde etmek için enstitüler sürekli olarak bir dizi kalite şartını karşılamalıdır. Bölümlerin ve programların kalitesi, Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı'na bağlı VBI'lar (Ziyaret Değerlendirme Kuruluşları) tarafından düzenli olarak değerlendirilir.

HZ'de verilen İngilizce programları da dahil olmak üzere lisans programları, uluslararası anlaşmalara dayalı olarak NVAO (Hollanda-Flaman Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edilmiştir.

Görev beyanı

Dayanıklılık ve su, güvenlik, inovasyon ve kurumsal bilgi alanlarında belirli bir yönelime sahip, dünya çapında bir yönelime sahip bir bilgi enstitüsüyüz.

Çeşitli hedef gruplar, çok kültürlü ve çok biçimli bir toplumda yaşam boyu bir kariyer için özel eğitim yoluyla seçtikleri yeterliliklerde ustalaşabilir. Her türlü bilgi ve yenilik ihtiyaçlarını karşılamak için şirketler, enstitüler ve yetkililere ortak olmak istiyoruz. Bu nedenle, bizi bölgesel ve hatta ulusal sınırların çok ötesine geçen bir pazar için çekici kılan bir dizi öncüye odaklanıyoruz. Bu öncüler dayanıklılık ve su, güvenlik ve yenilik ve girişimdir. Bu aynı zamanda, bu belirli alanlarda öğretim görevlilerinin varlığı ile yeniden vurgulanmaktadır.

Her insan önemlidir

Bir misyon aynı zamanda sürekli olarak düşünceler ve eylemler için yön sağlayan bir dizi 'değerler' içine yerleştirilmiştir. Temel değerlerimiz kalite, kişisel gelişim, karşılıklı saygı ve profesyonel yönelimdir. Çeşitli HZ yerleri ve belgeleri de hem genel hem de profesyonel durumlarda etnik ve yorumlama sorunlarına gereken ilgiyi vurgular. Her insanın önemli olduğu ve her bireyin bir birey olarak görüldüğü, birlikte çalışmanın öncelikler listesinde üst sıralarda yer aldığı ve dahil olan herkesin gelişim olanaklarına karşılıklı saygı gösterilen bir topluluk olmak istiyoruz.

Sıralamalar

Hollanda'daki uygulamalı bilimler üniversiteleri genellikle dünya çapındaki üniversite sıralamalarına dahil edilmez. Bu nedenle, Hollandalı kuruluşlar bu tür kurumları sıralamak için kendi standartlarını oluşturmuşlardır.

Ulusal Öğrenci Anketi

İngilizce Ulusal Öğrenci Anketi olarak bilinen Nationale Studenten Enquete (NSE), yüksek öğrenimdeki bir programı izleyen öğrencilere gönderilen yıllık bir ankettir. Yüksek öğretim kurumlarının bir girişimi olan Studychoice123 Vakfı (Hollanda Studiekeuze123'te), NSE'den sorumludur ve Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapar. Studychoice123, tüm yükseköğretim kurumlarından her yıl Ulusal Öğrenci Anketine katılmalarını ister. Profesörlerin kalitesi, çalışma, beceriler ve edinilen eğitim, test etme ve değerlendirme ve diğer ilgili bilgilerle ilgili sorular. NSE sonuçları yalnızca Hollandaca olarak mevcuttur.

Keuzegids sıralaması

Keuzegids, Centrum Hoger Onderwijs Informatie (Yüksek Öğrenim Bilgi Merkezi) tarafından her yıl yayınlanan tek bağımsız rehberdir. Yayınlanan beş rapordan biri olan 'HBO tam zamanlı çalışmalar' (HBO Voltijd), Hollanda'daki yüksek profesyonel üniversitelerin eğitim programlarının kalitesini eleştirel bir şekilde değerlendiriyor ve karşılaştırıyor.

Sonuçlar hem öğrencilerin hem de üniversitelerin bakış açılarını dikkate almaktadır. Sıralamalar genellikle programın başarı oranlarına ilişkin verilere, programların akreditasyonundan elde edilen uzman görüşlerine ve NSE sonuçlarından alınan öğrenci görüşlerine dayanmaktadır.

Sıralamada HZ

2011'den bu yana HZ, 1 numara ve ilk 3'te birkaç programla sürekli olarak Hollanda uygulamalı bilimlerin ilk üç üniversitesinde yer almaktadır.

HZ Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

Konumlar

 • Vlissingen

  Edisonweg 4, 4382 NW, Vlissingen

  • Middelburg

   Het Groene Woud 1-3, 4331 NB, Middelburg

   • Velp

    Larensteinselaan, 26-A, 6882 CT, Velp

    sorular