Keystone logo
Hong Kong Polytechnic University

Hong Kong Polytechnic University

Hong Kong Polytechnic University

Tanıtım

80 yıllık gurur geleneği ile PolyU, dünyanın en iyi 100 kurumu arasında yer alan birinci sınıf bir araştırma üniversitesidir.

Hong Kong Polytechnic University (PolyU), olumlu etki yaratma konusunda düşünürleri, iletişimcileri ve kaşifleri eğitmek için bir evdir. Mezunlara, işletmelerde ve endüstrilerde başarılı olmaları için rakipsiz yerleşimler sunan profesyonel odaklı bir eğitim yoluyla yarının liderlerini bugün eğitmeye kararlıyız.

Gerçek dünyadaki zorlukları çözecek keşifler için disiplinler arası araştırma ve etkili yenilikler için çalışıyoruz. Araştırmacılarımız, Hong Kong'un, ulusun ve dünyanın yararına, çığır açan fikirler geliştiriyor, sürdürülebilirliği teşvik ediyor, ekonomik sonuçları kaldırıyor ve toplulukların yaşamlarını iyileştiriyor.

Sloganımız

İnsanlığın yararına öğrenmek ve uygulamak

Yukarıdakiler, büyük Çin klasiği Yijing'den (Değişim Kitabı) alıntılanan Çin sloganından ve biri Han hanedanlığından, diğeri Qin öncesi dönemlerden olan iki antik eserden türetilmiştir.

Orijinal Çince metin şu şekilde açıklanabilir: "Her gerçeği öğrenin ve öğrenilen bilgileri her görevi tamamlamak için kullanın" ve "öğrenmek; hizmet etmek".

Vizyonumuz

Bilgiyi geliştiren ve aktaran ve Hong Kong'un, ulusun ve dünyanın yararına en iyi bütünsel eğitimi sağlayan lider bir üniversite olun.

Görevimiz

Dünyaya fayda sağlayan etkili araştırmaları sürdürmek.

Eleştirel düşünürleri, etkili iletişimcileri, yenilikçi problem çözücüleri ve sosyal açıdan sorumlu küresel vatandaşları beslemek.

Tüm üyelerin güçlü bir aidiyet ve gurur duygusuyla isteklerinde başarılı olabileceği bir Üniversite topluluğunu teşvik etmek.

Uluslararası topluluk

Uluslararası, zenginleştirici ve kapsayıcı bir kampüs ortamının keyfini çıkarın. Kapsamlı küresel ağımız aracılığıyla, uluslararası akademik değişimlere erişecek ve kültürel çeşitlilik ve daha geniş sosyal konular hakkındaki anlayışınızı ve takdirinizi geliştireceksiniz. Tüm öğrenciler, Hong Kong dışında öğrenci hareketliliği programlarına katılmaya teşvik edilir.

Uluslararası Fakülte

PolyU, öğretim üyeleri ve personel arasında uluslararasılaşmayı teşvik eder. Proaktif işe alma ve elde tutma yoluyla fakülte bünyesinde aktif olarak çeşitlilik arıyoruz.

Öğretim üyelerimiz ve personelimiz kampüste birçok çok kültürlü etkinliğe katılır ve araştırma, eğitim ve bilgi aktarımı yoluyla küresel bağlantılarımızı aktif olarak geliştirir.

Akademik Programlarda Küresel Perspektifler

PolyU, öğrencileri uluslararası bir çalışma ortamında güvenle çalışmaları ve küresel vatandaşlar olarak olumlu katkılar yapmaları için besler.

Tüm programlarımızda bir dünya perspektifi aşılamakta ve öğrencilere küresel farkındalığı ve katılımı artırmak için birçok fırsat sunuyoruz. Öğrenciler kredili dersleri Hong Kong dışında alabilirler.

Değişim, staj ve Hizmet-Öğrenme programları aracılığıyla, öğrencilerimiz dünya sahnesine çıkmaktadır.

Uluslararası İşbirlikleri ve Ortaklıklar

PolyU, küresel olarak en iyi 100 üniversite arasında yer alan PolyU, birçok alanda şimdiden dünya lideridir. Varlıklarımızı ve yeteneklerimizi harekete geçirerek, Üniversite Sosyal Sorumluluk Ağı (USRN) ve İpek Yolu Üniversite İttifakı (UASR) gibi uluslararası ittifaklar, işbirlikleri ve endüstri ortaklıkları kurarak ve stratejik platformlar oluşturarak, daha yakın küresel bağlantıların önünü açmaya yardımcı oluyoruz.

PolyU, özellikle yapay zeka ve robotik gibi gelişmekte olan alanlarda disiplinler arası araştırmayı teşvik ederek küresel ve / veya sosyal zorlukların çözümünde canlı yeniliklere katkıda bulunur.

Hayal Ettiğiniz Geleceği Yaratın

Profesyonel eğitim modelimiz, staj, hizmet-öğrenme ve yurtdışı değişim fırsatlarından oluşan benzersiz bir deneyimsel öğrenme yaklaşımını benimser. Gerçekten dönüştürücü bir eğitim deneyimi için çok çeşitli yerel ve uluslararası liderlik ve gelişim programlarına sahibiz - öğrencileri yarının sosyal açıdan sorumlu küresel liderleri olmak için doğru becerilerle donatıyoruz.

Sıralamalar

Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer aldı.

Konumlar

  • Hung Hom

    Yuk Choi Road,11, , Hung Hom

    sorular