Keystone logo
Hardin-Simmons University

Hardin-Simmons University

Hardin-Simmons University

Tanıtım

Hardin-Simmons University gibi başka bir yer asla bulamazsınız. Biz Abilene, Teksas'ta başka hiçbir okulda bulunmayan 127 yıllık tarih ve geleneklere sahip bir Baptist üniversitesiyiz ve bu HSU'ya Batı Teksas ufku kadar büyük bir kişilik kazandırıyor.

Misyonumuz ve Vizyonumuz

 • Misyon: Hardin-Simmons University misyonu, Hıristiyan inancı ve değerleriyle aydınlanmış eğitimde mükemmellik sağlamaya kendini adamış bir topluluk olmaktır.
 • Vizyon: Hardin-Simmons University , geleceğin Hıristiyan liderlerinin zihinlerini meşgul eden ve ruhlarını besleyen yenilikçi bir hizmetkar akademisyenler topluluğu olacaktır.

Peki, HSU'yu farklı kılan nedir?

Dürüst olmak gerekirse, ziyaret edene kadar Hardin-Simmons'ı diğer üniversitelerden farklı kılan şeyin ne olduğunu bilemeyeceksiniz. Aday öğrenciler kampüsü ziyaret ettiklerinde, HSU'yu tanımlamak için "aile" ve "ev" kelimelerini kullanırlar. Bunun bizim hakkımızda çok şey ifade ettiğini düşünüyoruz ve sizi ziyaret etmenizi çok isteriz.

Ama şimdi, neden ziyarete gelmen gerektiğini bilmek istiyorsun. Öyleyse, HSU'nun başlangıcından başlayalım… aslında oluşumundan önce.

James B. Simmons'ın Mirası

Adaşımız olan kurucumuz Dr. James B. Simmons, İç Savaştan önce ve sonra Kuzeydoğu'dan bir Baptist vaizdi. Savaştan önce kölelere özgürlük vaaz etti, bu da ona katran ve tüy tehditleri kazandırdı… ve Indianapolis'teki kilisesini yerle bir etti. İç Savaştan sonra, özgür vatandaşlar olarak başarıları için eğitimin gerekli olduğunu bildiğinden, özgür köleler için yedi kolej kurulmasına yardım etti.

Sonunda, Teksas'ın sınır kasabası Abilene'de bir grup tüccara, çiftçiye ve papaza yardım etti ve ülkenin henüz yüksek öğrenimin olmadığı büyük bir alana hizmet etmek için yeni bir Baptist üniversitesi kurdu. Dr. James B. Simmons'ın mirası bugün hala güçlü bir şekilde hissediliyor ve Hardin-Simmons University somutlaştırılıyor.

Simmons, sınırda hiç yaşamamış bir sınır insanıydı. Düşünceleri, duaları ve hayalleri aracılığıyla başkalarının sınırları zorlamasına ve engelleri aşmasına yardımcı oldu. Simmons kendine iki soru sordu: "Aklını meşgul eden en büyük düşünce nedir?" ve “Onu yerine getirmek için göreviniz nedir?”

Öncü ruhu ve bu iki büyük soru, HSU'da yaşayan bir misyon üretti, "Hıristiyanlığın tüm dünyaya ulaşması için tüm engeller kaldırılmalıdır."

HSU Ailesi

Öğrencilerimizin büyük hayalleri var ve HSU, bilgiyi aşılamak ve bu hayalleri belirlemek ve gerçekleştirmek için güveni beslemek için var. Bunu da her öğrencimizi Ailemizin bir ferdi gibi kucaklayarak yapıyoruz. HSU'da önemli olacaksınız ve dünyaya gittiğinizde bizim için önemli olacaksınız.

Öğrencilerimiz size buraya o Ailenin bir parçası olmak için geldiklerini söyleyecektir. Mezunlarımız, dünyanın her yerinden size HSU Ailesinin bir parçası olduklarını söyleyecektir.

HSU'yu ziyaret eden aday öğrenciler bize her zaman “HSU'nun olmam gereken yerde olduğunu biliyordum” diyor. Kampüsümüz misafirperver ve korkutucu değil. Her şeyi bulmak kolaydır ve tüm sınıflar konut binalarına hızlı yürüyüş mesafesindedir.

HSU Gelenekleri

Büyük Teksas üniversiteleri gelenekleriyle ünlüdür, ancak büyük okullar aile ortamlarıyla ünlü değildir. Yine de Hardin-Simmons'ta Beanie Capping, Ring Dunk, Six White Horses ve Cowboy Band gibi gelenekleri bulabilirsiniz - tüm bunlar küçük bir havuzda büyük bir balık olma şansınızı korurken.

Akademik mükemmellik

Ayrıca her 12 öğrenciye 1 profesör oranımız var. Bu, profesörlerinizden kişisel ilgi görmenizi ve her sınıfın bir profesör tarafından öğretilmesini sağlar. HSU'da kaybolabileceğiniz bir kalabalık yok. Aslında, muhtemelen sık sık bir profesörün evinde akşam yemeğine davet edileceksiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya zorlanacaksınız, ancak bunu başarmak için her zaman yardıma sahip olacaksınız.

Farkı hissedebiliyor musun?

Aileler birbirini sever, korur, destekler ve meydan okur. Hardin-Simmons'a gelmeniz, ailemizin bir parçası olmanız, eğlenmeniz, çok şey öğrenmeniz, hayallerinizi bulmanız, engelleri aşmanız, yeni yollar açmanız ve Mesih için dünyayı değiştirmeniz için size meydan okuyoruz.

İstatistik

HSU Akademisyenleri

Beş büyük okulumuz ve kolejimiz aracılığıyla HSU, işletmeden fizik tedaviye kadar 50'den fazla lisans bölümü ve yan dal ve 14 yüksek lisans derecesi sunmaktadır.

HSU Fakültesi

Samimi sınıf boyutlarımızla gurur duyuyoruz. 12:1 öğrenci-öğretim üyesi oranımız, profesörlerinizden kişisel ilgi görmenizi sağlar. Öğretim üyelerimizin yüzde 90'ından fazlası kendi alanlarında en yüksek derecelere sahiptir.

HSU Atletizm

Kovboy ve Kovboy Kız ruhu kampüste gelişir. HSU, NCAA Division III sporlarına katılır. Basketbol, golf, tenis, kros, atletizm, futbol, futbol, beyzbol, softbol ve voleybol dahil olmak üzere 18 üniversite sporu sunuyoruz.

Karşılanabilirlik Taahhüdümüz

HSU öğrencilerinin yüzde 98'inden fazlası bir tür mali yardım almaktadır. Federal, eyalet ve kurumsal programlar da dahil olmak üzere öğrencilerimize 47 milyon dolardan fazla yardım veriyoruz.

HSU, karşılanabilirliğe kendini adamıştır ve mali yardım ekibimiz, eğitiminizi finanse etmek için tüm seçeneklerinizi keşfetmek için sizinle ve ailenizle birlikte çalışacaktır.

HSU Kaynakları ve Teknolojisi

Kampüs kütüphanemiz, çevrimiçi kataloğunda 440.000'den fazla öğeye sahiptir. Ve iki milyondan fazla öğe sunan Abilene Kütüphane Konsorsiyumu'nun bir parçasıyız.

Kampüsümüzün neredeyse her köşesinde Wi-Fi erişimi vardır ve kampüs genelinde bir düzineden fazla laboratuvar ve ortak alanda bilgisayarlar bulacaksınız.

  Kampüs Özellikleri

  Skiles Building'in tepesindeki özgün kubbeden Logsdon Chapel'deki çarpıcı vitraylara kadar, kampüsümüzü güzel, konforlu ve misafirperver bulacağınızı biliyoruz. 200 dönümlük evimiz, derslikler, yurtlar ve apartmanların yanı sıra spor sahaları ve çok sayıda geniş açık yeşil alan dahil olmak üzere 33 büyük binadan oluşmaktadır.

  Kampüste Yaşam

  HSU entelektüel, sosyal, kültürel ve ruhsal gelişim için fırsatlarla doludur. 20 sporda okul içi takımlar, 8 kulüp sporu, hizmet grupları, akademik kulüpler ve onur toplulukları dahil olmak üzere 40'tan fazla kampüs organizasyonumuzdan birine veya daha fazlasına katılın. Ayrıca, şapelde arkadaşlarınızla ve sınıf arkadaşlarınızla arkadaşlığın tadını çıkarın.

  Altı öğrenci yurdumuzdan birinde yaşayın veya 4 sömestr tamamlamış ve/veya 21 yaşında olan öğrenciler kampüsteki iki apartman kompleksinden birinde kalmayı seçebilirler.

   kabul

   HSU ailesine katılın! HSU'da ulusal çapta takdir gören fakültemizden öğrenecek, dünyanın her yerinden öğrencilerle bağlantı kuracak ve ruhsal, entelektüel ve kişisel gelişiminize gerçekten önem veren kişiler tarafından mentorluk alacaksınız. İster birinci sınıf öğrencisi olun, ister yatay geçiş öğrencisi olun ya da derecenizi bitirmek için geri dönün, HSU'yu eviniz yapmanızı çok isteriz.

   Kabul Koşulları: İlk Kez Birinci Sınıf Öğrencileri

   Genel kabul, test puanları, sınıf sıralaması, genel not ortalaması ve ders dışı etkinliklere göre sunulacaktır.

   Aşağıdaki niteliklerden birine sahip herhangi bir öğrenciye otomatik genel kabul sunulacaktır:

   • Bileşik ACT puanı 20 veya
   • 1030'luk bir Birleşik SAT puanı veya
   • CLT puanı 66 veya
   • Bir lise sınıfı, ilk %25'lik dilimde yer alır
   • Test İsteğe bağlı adaylar, 3.5 HS GPA ile otomatik olarak kabul edilecektir.

   Üniversiteye giriş sınavına girmenizi veya halihazırda sahip olduğunuz puanları göndermenizi tavsiye etmemize rağmen, HSU, öğrenciye herhangi bir ceza ödemeden sınav puanı olmayan başvuruları kabul edecektir. HSU bütünsel bir başvuru inceleme sürecine devam edecek ve bir kabul kararı verirken sunulan tüm başvuru maddelerini dikkate alacaktır.

   Son Başvuru Tarihi: Başvurular, 2022 Güz başlangıcı için Ağustos 2022'ye kadar kabul edilir.

   Uluslararası öğrenciler

   Yabancı bir ülkede eğitim almaya hazırlanmak çok heyecan verici olabilir ve kayıt olma yolculuğu tatmin edici bir deneyimdir. Aşağıdaki uluslararası lisans kabul adımları, HSU'ya sorunsuz bir geçiş yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

   1. Adım: Uygulama

   HSU'ya uluslararası kabul başvurunuzu bugün başlatın! Başvuru ücreti yoktur! Web sitemizde bir profil oluşturun ve çevrimiçi başvuruyu gönderin.

   2. Adım: Kabul

   • HSU'daki uluslararası kabul süreci basittir. HSU'ya uluslararası bir lisans öğrencisi olarak kabul edilmeniz için sizi değerlendirmek için aşağıdaki öğelere ihtiyacımız var:
   • Tüm ikincil çalışmaların (lise) transkriptlerini gönderin. Transkriptler, bir okul veya devlet görevlisi tarafından orijinal belgeler veya net fotokopiler olmalıdır.
   • Resmi bir SAT, ACT veya CLT test puanı gönderin. HSU'ya uluslararası kabul için minimum test puanı gereksinimleri şunlardır:
    • SAT1030*
    • PERDE 20*
    • CLT66*

   *ABD içinde veya dışında bir üniversiteden yatay geçiş yapıyorsanız, SAT, ACT veya CLT puanı göndermeniz gerekmez. Ancak, bir dil yeterlilik puanı talep ediyoruz.

   • TOEFL, IELTS veya bir Duolingo İngilizce yeterlilik testi puanı gönderin. HSU'ya uluslararası kabul için minimum İngilizce yeterlilik gereksinimleri şunlardır:
    • TOEFL: 79
    • IELTS: 6.5
    • Duolingo: 95
    • Amaç beyanı. Hardin-Simmons University okumak istediğinize dair bir ila iki sayfalık bir makale gönderin. Lütfen tam adınızı amaç beyanınıza ekleyin.

   3. Adım: Göç

   Amerika Birleşik Devletleri'nde okumak için uluslararası öğrencilerin HSU ile birkaç göçmenlik şartını tamamlamaları gerekir:

   • Pasaport kopyası;
   • Mali destek beyanı sağlayın;
   • I-20 nakliye için kaydolun;
   • SEVİS Ücretini Öde;
   • Bir Vize görüşmesi planlayın;
   • Kayıt depozitosu ödeyin.

   4. Adım: Sonlandırma ve Kayıt

   Üniversiteye kabul edildikten ve göçmenlik gereksinimlerinizi tamamladıktan sonra, derslere kaydolmak ve ardından HSU'ya gelişinize hazırlanmak için tamamlamanız gereken birkaç ek öğe vardır:

   • Sözleşme Şartlarını tamamlayın;
   • HSU Central'da Bursu Kabul Edin;
   • Sınıflar için Kaydolun.

   Adım 5: Konaklama ve Varış Bilgileri

   HSU, Abilene Bölge Havaalanı'ndan ulaşım hizmeti vererek kampüsümüze gelişinize yardımcı olacak ve geldiğinizde konutunuzun hazır olduğundan emin olacaktır. Gelişinize hazırlanmak için aşağıdaki öğelerin tamamlanması gerekir:

   • HSU Central'da bir Konut Talebi tamamlayın;
   • MedProctor'da Öğrenci Sağlık Formunu doldurun;
   • Varış Formunu doldurun ve Ayrılış Öncesi Kontrol Listesini gözden geçirin.

   6. Adım: Ödeme

   Uluslararası öğrencilerin ilk ödemelerini HSU kampüsüne varmadan önce öğrenci hesaplarına yapmaları gerekmektedir. Lütfen ilk ödemenizin aşağıdaki son ödeme tarihlerine kadar HSU Central aracılığıyla yapıldığından emin olun:

   Ödeme Tarihleri:

   • Güz: 1 Ağustos
   • Bahar: 5 Ocak

   Vize Gereksinimleri

   Amerika Birleşik Devletleri'nde okumak için uluslararası öğrencilerin HSU ile birkaç göçmenlik şartını tamamlamaları gerekir:

   1. Pasaport kopyası. Pasaportunuzun bir kopyasını gönderin.
   2. Mali destek beyanı sağlayın. Form I-20'nin düzenlenebilmesi için, öğrencilerin imzalı bir Mali Destek Beyanı formu doldurması ve destekleyici kanıtları içermesi gerekir; yani banka hesap özetleri, tasarruf hesapları vb. Vize başvurusu yaparken bu belgeleri de ABD Konsolosluğuna sunacaksınız.
   3. I-20 nakliye için kaydolun. I-20 belgesini göndermek üzere HSU'ya kaydolmak için ortağımız SASS-SmartShip web sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Kaydolduktan sonra, I-20 gönderinizi oluşturmak için açılır menüden Hardin-Simmons University HSU, I-20'nizi hızlı bir şekilde postalamak için bir nakliye etiketi alacaktır. Belgeniz gönderildikten sonra, teslimatı izleyebilmeniz için bir bildirim alacaksınız.
   4. SEVİS Ücretini Ödeyin. SEVIS ücretinizi ödemek için aşağıdaki resmi DHS web sitesine gidin . SEVIS ücretinizi ödemeye ilişkin talimatlar için bu eğitim videosunu izleyin .
   5. Bir Vize görüşmesi planlayın. Vize görüşmenizi planlamak için aşağıdaki ABD Dışişleri Bakanlığı web sitesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Vize görüşmenizden önce, F-1 Vize Mülakat Kontrol Listesini gözden geçirmeniz ve bu maddeleri görüşme tarihinizde yanınıza almanız gerekecektir. Bu listenin basılı bir kopyasını buradan indirin .
   6. Kayıt depozitosu ödeyin. Kayıt depozitonuzu (3.000 USD) ödeyin ve HSU'da yerinizi alın. Bu kayıt depozitosu aynı zamanda okul harçlarınız ve ücretleriniz için ilk ödemeniz olarak da işlev görür. Kayıt depozitonuzu nasıl ödeyeceğinize ilişkin talimatlar için bu talimatları buradan inceleyebilirsiniz .

   Burslar ve fon sağlama

   HSU'nun karşılanması

   Her yıl, HSU öğrencilerinin yaklaşık %97'si burslar, krediler, hibeler ve iş-çalışma dahil olmak üzere mali yardım almaktadır. Aslında, ortalama bir öğrencimiz her yıl Teksas'taki büyük bir devlet üniversitesine giden biriyle aynı parayı ödüyor.

   Yani maliyetlere baktığınızda çıkartma şoku yaşamanıza gerek yok. Sizi buraya harika bir Hristiyan eğitimi almanız için getirmeye kararlıyız ve bunun bir kısmı, şimdi ve gelecekte, mümkün olduğunca uygun fiyatlı olmasına yardımcı oluyor.

   Hardin-Simmons'ın en ucuz üniversite seçeneğiniz olması pek olası değil. Evet, söyledik. Ancak, (olacağını biliyordunuz) biz yüksek öğretimin tümünde en iyi değerlerden biri olduğumuza inanıyoruz. Bu, HSU'dan daha ucuz bir kolejden daha kaliteli bir eğitim alacağınız ve çok daha pahalı özel üniversitelerden benzer veya daha kaliteli bir eğitim alacağınız anlamına gelir.

   Değerimizi nasıl ölçebiliriz?

   • Bireysel ilgi için 12:1 öğrenci-öğretim üyesi oranımız;
   • Fakültemizin %90'ı kendi alanlarında mevcut olan en yüksek dereceye sahiptir;
   • 10 yıl boyunca tamamen akredite edilmiştir (2018 itibariyle);
   • Tüm bu mali yardım;
   • HSU ailesi ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız gelenekler.

   Uluslararası Öğrenci Bursları

   Hardin-Simmons University Amerika Birleşik Devletleri'nde Abilene, Teksas kampüsümüzde okumak isteyen yüksek başarı gösteren uluslararası lisans öğrencileri için mükemmel burslar sağlar. Üniversiteye kabul edildikten sonra, uygun uluslararası öğrenciler bu burslar için otomatik olarak değerlendirilecektir. HSU, uluslararası bir öğrenciye burs verirken öğrencinin akademik kayıtlarını, üniversite giriş sınavı puanlarını, müfredata katılımı, kayıt durumunu ve beklenen ana dalını dikkate alır.

   2021-2022 Uluslararası Öğrenciler İçin Akademik Burslar

   • Onur Bursu: Yılda 21.000 USD (çok rekabetçi seçim, onur programına kabul edildiğinde ödül)
   • Mütevelli Bursu - Yılda 16.000 ABD Doları (SAT puanı: 1330 veya üstü)
   • Başkanlar Bursu - yılda 14.000 USD (SAT puanı: 1230 veya üstü)
   • Dekanlar Bursu - yılda 12.000 USD (SAT puanı: 1130 veya üstü)
   • Üniversite Bursu - Yılda 10.000 ABD Doları (SAT puanı: 1030 veya üstü)

   Uluslararası Öğrenciler için Ek Burslar

   • Kilise Eşleştirme Bursu - Yılda 2.000 USD'ye kadar
   • HSU Miras Bursu - yılda 1,500 USD (Hıristiyan papazların veya misyonerlerin bakmakla yükümlü olduğu kişilere verilir)
   • Bölüm Bursları - Tutar akademik programa göre değişir
   • İhtiyaca Dayalı Hibeler - Tutar, finansal ihtiyaca göre değişir
   • Kampüs Çalışması Çalışması İşleri - Yılda 4.400 USD'ye kadar

   Dış Burslar

   Dış burslar, herhangi bir üniversite için kullanılabilen ve belirli bir üniversiteye bağlı olmayan bir kaynaktan gelen burslardır. Çoğu zaman, bu burslara çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz, ancak hala kağıt başvuru isteyenler var. Tabii ki, hepsinin nitelikleri ve bir son tarihi var.

   Bazı kişisel bilgileriniz istenebilir veya finansal ihtiyaçlarınız hakkında yazmanız istenebilir, ancak burs kurumları asla banka hesabınızı veya kredi kartı numaranızı talep etmemelidir. Bir burs kurumu kişisel banka bilgilerini talep ederse, o burs için başvurmayın. Ayrıca, dışarıdan burs ararken, https:// için güvenli bir site olduğunu söyleyen URL adresini kontrol edin. Site güvenli değilse, o burs için başvurmayın.

   Öğrenci Görüşleri

   Konumlar

   • Abilene

    2200 Hickory, Abilene, TX, 79698, Abilene

   sorular