Keystone logo
Georgetown University Qatar

Georgetown University Qatar

Georgetown University Qatar

Tanıtım

Katar'daki Georgetown Üniversitesi Hakkında

Katar'daki Georgetown Üniversitesi (GU-Q), Doha'daki Eğitim Şehri'nde bulunan Georgetown Üniversitesi'nin ek bir yeridir. Üniversite, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde Dış Servis Lisans (BSFS) derecesi için önde gelen dört yıllık bir lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler dört ana daldan birini ve üç sertifikadan birini seçme şansına sahipler.

GU-Q ayrıca çeşitli yönetici ve profesyonel eğitim fırsatları sağlar ve Georgetown Üniversitesi Sürekli Çalışmalar Okulu Acil Durum ve Afet Yönetimi programı için bir ikamet yeri olarak hizmet eder.

Georgetown Üniversitesi

1789'da kurulan Georgetown Üniversitesi, gerçek dünyadaki araştırma, burs, inanç ve hizmet uygulamalarına adanmış olağanüstü bir öğrenci, öğretim üyesi, mezun ve profesyonellerden oluşan bir topluluktan oluşur.

Misyon

Katar'daki Georgetown Üniversitesi (GU-Q), farklı inançlara, kültürlere ve inançlara sahip insanlar arasında ciddi ve sürekli söylem yoluyla entelektüel, etik ve manevi anlayışı geliştirme misyonunu yerine getirmeye adanmıştır. Üniversitenin bu ruhunu benimseyen Georgetown'daki Katar kampüsü, bilgiyi geliştirmek ve öğrencilere ve topluma insanlığın hizmetine bağlı küresel vatandaşlar üreten bütünsel bir eğitim deneyimi sunmak için eğitim, araştırma ve hizmet yürütmektedir. Georgetown Üniversitesi'nin değerlerini gösteriyoruz; Edmund A. Walsh Dış Servis Okulu'nun dünya standartlarında üne dayanmaya çalışmak; Ortağımız Qatar Foundation ile birlikte çalışarak Katar Ulusal Vizyonu 2030'a ulaşma ve Katar'ın bilgi ekonomisinin gelişmesine yardımcı olma çabasında.

Vizyon

Vizyonumuz, öğretim, araştırma ve topluluk tanıtımında haksız mükemmellik göstererek, Orta Doğu'daki uluslararası ilişkiler için önde gelen akademik kurum olarak tanınmaktır.

Neden Katar

Dünyadaki kişi başına düşen en yüksek GSYH rakamlarından birine sahip olan Katar, Doğu ve Batı'nın kavşağında yatıyor. Orta Doğu'nun kalbinde, iddialı bir gelişme vizyonuyla modern, gelişen bir ülke, mükemmel olanaklar, modern altyapı ve yerel ve kozmopolit bir kültür karışımı ile yüksek bir yaşam standardı sunar. Katar, bölgesel ve küresel ağlar ve uluslararası diplomasi, enerji, finans ve ekonomi, medya ve spor alanındaki toplantılar için bir merkez haline geldi.

Bununla beraber IM Pei tarafından tasarlanan İslam Sanatı Müzesi gibi ikonik yapıları da içeren kültürel, entelektüel ve sanatsal etkinlikler ve mekanlarla dolu. Ülke güvenli ve aile dostu bir ortam sunar ve yaşamak, çalışmak ve çalışmak için harika bir yerdir. Merkezi konumu aynı zamanda Asya, Afrika ve Avrupa destinasyonlarını keşfetmek için ideal bir yer yapar. Doğrudan uçuşlar, Doha'yı dünya çapındaki şehirlere bağlar.

Akreditasyon

Georgetown Üniversitesi, ABD Eğitim Sekreteri ve Yüksek Öğretim Akreditasyonu Konseyi tarafından tanınan bir kurumsal akreditasyon kurumu olan Ortaöğretim Yüksek Eğitim Komisyonu tarafından akredite edildi. Orta Devletler bölgesi, Columbia Bölgesi, Delaware, Maryland, New Jersey, New York, Pennsylvania, Porto Riko ve ABD Virgin Adaları'nı içerir.

Georgetown Üniversitesi Katar kampüsü, Washington, DC'deki Üniversite için ek bir konumdur. Katar'da sunulan akademik programlar, Ortaöğretim Yüksek Eğitim Komisyonu tarafından onaylanmış ve Katar Devleti'ndeki yerel otoriteler tarafından tanınmıştır.

Üniversite yeniden akreditasyon incelemesini 2012 İlkbaharında başarıyla tamamlamıştır. Bu süreç her 10 yılda bir gerçekleşir ve tüm üniversite için geçerlidir.

Konumlar

  • Doha

    Education City | P.O. Box 23689, , Doha

sorular