Keystone logo
George Mason University Devlet ve Uluslararası Politikada Sanat Lisansı
George Mason University

Devlet ve Uluslararası Politikada Sanat Lisansı

Fairfax, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline *

Aug 2024

USD 4.897 / per semester **

Kampüste

* Uluslararası öğrenci | Yerli öğrenci için 1 Şubat

** devlet içi tam zamanlı eğitim (12-15 kredi); 16,980 USD - eyalet dışı tam zamanlı eğitim (12-15 kredi); 1.803 USD - zorunlu öğrenci ücreti

Tanıtım

George Mason University 'in Schar School of Policy and Government'taki Devlet ve Uluslararası Politika Lisans Programı, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, kamu hizmeti, hukuk, kampanyalar veya araştırma alanlarında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için idealdir. . Programda bir öğrenci olarak, hükümet, dış politika ve uluslararası ilişkilerdeki siyasi sorunları, önde gelen aktörleri ve süreçleri eleştirel bir şekilde incelemeyi öğreneceksiniz. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve siyaset, teknolojinin hızlı ilerlemesine yanıt verirken, bu lisans programı, öğrencileri cesur ve etkili bir şekilde yeni zorluklarla yüzleşmek için donatıyor.

Devlet ve Uluslararası Politika ana derece gereksinimleri: Beş temel ders, sekiz alan çalışması dersi ve bir üst düzey seminer dahil 43 kredi.

Hükümet ve Uluslararası Politika dalında bir öğrenci olarak, aşağıdaki özel konsantrasyonlardan biri aracılığıyla bilginizi derinleştirme veya benzersiz bir disiplinler arası yaklaşım izleme fırsatına sahip olacaksınız:

  • Amerikan Kurumları ve Süreçlerinde Konsantrasyon (AMIP)
  • Karşılaştırmalı Politikada Konsantrasyon (CPOL)
  • Uluslararası Politik Ekonomide Yoğunlaşma (IPE)
  • Uluslararası İlişkilerde Konsantrasyon (INTR)
  • Hukuk, Felsefe ve Yönetimde Konsantrasyon (LPGV)
  • Politik Analizde Konsantrasyon (PA)
  • Siyasi Davranış ve Kimlik Politikalarında Yoğunlaşma (PBIP)
  • Kamu Politikası ve Yönetiminde Konsantrasyon (PPA)
  • Kişiselleştirilmiş Konsantrasyon (IND)

George Mason University 'in Washington DC bölgesindeki en iyi konumu ile Schar School öğrencileri, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında birinci sınıf akademisyenlere ve uygulayıcılara erişim sağlar. Washington, DC ve ötesindeki politika yapıcılara danışmanlık, tavsiye ve talimat sağlama konusunda kapsamlı deneyime sahiptirler. Sınıflarında bir öğrenci olarak, siyasi araştırma ve analize yönelik en acil meseleler ve yenilikçi yaklaşımlar hakkında fikir edinebilir ve "yerdeki botlar" politika yapıcılarıyla bağlantı kurabilirsiniz.

Bununla birlikte, her şeyden önce, Schar School öğretim üyeleri kaliteli öğretime kendini adamıştır. Sonuç olarak, burada profesörlerinizi tanıyacak ve onlarla mentorluk ilişkileri kuracaksınız. Bu, sınıfta daha başarılı olmanıza, staj ve kariyer konusunda akıllıca kararlar vermenize ve hayatta başarılı olmak için bilgelik toplamanıza yardımcı olacaktır.

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Müfredat

kabul

Okul Hakkında

sorular