Keystone logo
Faculty of Agriculture - Banat University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine Timisoara

Faculty of Agriculture - Banat University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine Timisoara

Faculty of Agriculture - Banat University Of Agricultural Sciences And Veterinary Medicine Timisoara

Tanıtım

Timişoara Tarımsal Bilimler ve Veteriner Banat Üniversitesi "Romanya Kralı Michael I"(BUASVM) ulusal ve Avrupa açıklıklı agronomik ve veteriner yükseköğretimde uzmanlaşmış bir kuruluştur.

BUASVM Sırp ve Macar sınırına yakın, batı Romanya'nın Timisoara, Timis County başkenti şehrinde bulunan, çok uzak olmayan başkentlerde Viyana, Budapeşte ve Belgrad dan. Timisoara Romanya batı kesiminde ana, sosyal, ekonomik ve çok kültürlü merkezi olma, Banat tarihsel bölgenin gayri başkenti olarak kabul edilir. Timisoara gibi Almanlar, Macarlar, İtalyanlar, Sırplar ve Bulgarlar olarak uyum birçok etnik gruplar halinde yaşarlar. şehir 2021, Avrupa Kültür başkenti haline geldi adaydır.

Romanya Kralı Michael I Timisoara Politeknikler içinde Tarla Bitkileri Fakültesi kurulması için Kanun 617 / 30.07.1945 ilan. 1948 reform yoluyla, Tarla Bitkileri Fakültesi Timisoara Tarımsal Enstitüsü dönüştü. Aralık 1989 sonrasında, Üniversite tarımsal yüksek öğretim modernleşme arka planında eğitsel teklifi etki ve uzmanlık çeşitlendirilmesi ile işaretlenmiş sürekli evrim, olmuştur.

Şu anda, BUASVM Bitkisel ve Hayvansal 27 lisans programları, 25 yüksek lisans programı ve 2 doktora okulları (toplamda 6 fakülte (Tarım, Bahçıvanlık ve Orman, Tarım Yönetimi, Veterinerlik, Zootekni ve Biyo ve Biyoteknoloji, Gıda İşleme Teknolojisi) ile çalışır Kaynaklar ve Veteriner).

Ziraat Fakültesi Timisoara Üniversitemizin en eski fakültesidir. 6 lisans programlarına, 7 ana programları ve doktora okulda faaliyet gösteren, toplum taleplerini karşılamak yeni uzmanlık sürekli zenginleştirilmiş tarihinin köklü Ziraat Fakültesi,.

Bütün bu alanlarda ve uzmanlık, öğrenciler gündüz kursları ve uzaktan öğrenme kursları eğitilmiştir (ikincisi mümkün için uzmanlık Tarım Tarım ve Çevre Koruma ve Mühendislik). 4 yıllık bir dönemi (Biyoloji durumunda 3 yıl), Ziraat, Arazi Survey binbaşı Tarım, Bitki Koruma, Çevre Mühendisliği ve Koruma için ( "Mühendislik Bilim Bachelor" unvanı veren mezuniyet sınav tarafından takip edilir Tarım ve için Kadastro, Makine ve Ekipmanları ve Gıda Sanayi ve Tarım İngilizce öğretilen), Ve uzmanlaşma Biyoloji için "Biyoloji Lisans" ().

gelenek ve gelecekteki gelişme potansiyeli yararlanarak, uzmanlık Tarım sağlanması ve çevre koruma standartlarına saygı ile toprak verimliliğini ve dengeli bitki beslenmesini artan, yeni teknolojiler ve bitki yetiştirme sistemlerinin uygulanması yeteneğine sahip tarım uzmanları eğitim, tarım alanında güncel taleplerini karşılamaktadır.

Tarımda Mezunlarımızın tarafından satın yetkinlikler şunlardır: Tarımsal organizasyonu ve yönetimi ile ilgili konuları, sürdürülebilir tarım üretim teknolojileri geliştirme, düzenleme ve üretim süreçlerinin başarıları koordine ulusal düzeyde Ortak Tarım Politikaları uygulanması için stratejiler geliştirmek, teşhis ve yönetme çiftlikleri, ekinler çoğalması için yüksek kaliteli biyolojik malzeme üreten tarımsal arazileri, yönetmek analiz ve tarım için fon tahsisinde, tarımda danışmanlık ve yayım hizmetlerinin sağlanması.

Öğrenciler yakın zamanda modernize öğrenme alanları, konferans salonları, laboratuvarlar, uygulama laboratuvarlar, seminer ile sağlanır. Öğrencinin pratik deneme tarlalarında ve Batı Romanya'dan büyük özel çiftliklerde gerçekleşmektedir. BUASVM mevcut düzenlemelere göre eğitim ve araştırma alanları sağlar.

Üniversite kampüsü alınan EN İYİ KAMPÜSTE Mükemmeliyet Sertifikası kampüs içinde Oxford, İngiltere'de, 2014 yılında Uluslararası Bilim ve Eğitim Rekabet tarafından verilen kategori vardır Yurtlar yaklaşık 1.456 yerleri ile 402 oda yeterli konaklama sağlamak; bir Kütüphane Kitap servis, iç ve stajyer ulusal yayın hizmetleri ve uluslararası bir değişim hizmeti ile; üniversite Kafeterya yaklaşık 500 yerler vardır, ve sunulan gıda iyi kalite ve uygun fiyat için şehir boyunca bilinir; Spor salonu ve spor alanları (Tenis kortu, suni çim kaplama sistemi, tenis kortu-cüruf sistemi kapsayan, hentbol mahkeme suni çim kaplama sistemi, basketbol sahası beton kaplama sistemi, voleybol); bir Öğrenci Dispanseri hangi genel tıbbi dispanser ve bir diş hijyeni tesisi içeren; ve anaokulu. bizim uzmanlık başvurmak için Tarım İngilizce öğretilen(Ya da diğer uzmanlık için), bir lisans diploması zorunludur.

Konumlar

  • Timișoara

    Calea Aradului nr.119, 300645 Timişoara, jud. Timiş, România, 300645, Timișoara

    programlar

    sorular