Keystone logo
Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Czech University of Life Sciences - Faculty of Agrobiology, Food and Natural Resources

Tanıtım

Tarih ve mevcut odak

Üniversite ve Fakülte'nin tarihi, imparator Franz Joseph'in emriyle 1906'da Prag'daki Çek Teknik Üniversitesi'nde Ziraat bölümünün kurulmasıyla başladı. O dönemin tarım bilimlerinin önde gelen isimlerinden Profesör Stoklasa, ilk Dekan olarak atandı.

Üniversite, 8 Temmuz 1952 tarihinde hükümet kararnamesiyle bağımsız bir organ olarak kurulmuştur. O zamanki adıyla Ziraat Fakültesi, bu yeni üniversitenin üç kurucu fakültesinden biriydi. O tarihten bu yana Fakülte, özellikle tarımsal işletmeler, araştırma ve devlet idareleri için uzmanların eğitim ve öğretiminin ana merkezi olmuştur.

Yakın zamanda Fakülte odak noktasını genişletmiş ve 2005 yılında adını Agrobiyoloji, Gıda ve Doğal Kaynaklar Fakültesi (FAFNR) olarak değiştirmiştir. Bu isim değişikliği, öncelikli olarak tarımsal eğitim ve araştırmadan, doğal kaynak yönetimi ve gıda kalitesinde yeni ortaya çıkan konuları içeren daha geniş bir odağa geçişi karakterize etmektedir.

Fakülte mezunları tarım, bahçecilik, hayvancılık, bitki koruma, tarım ürünlerinin kalitesi, tarım işletmeciliği, doğal kaynak yönetimi, atık yönetimi, peyzaj mimarlığı, kırsal kalkınma ve ülke ekonomisi için önemli olan diğer alanlarda istihdam edilmektedir. Mezunlarımız sadece yönetici olarak değil, devlet idaresinde, araştırma ve yükseköğretim kurumlarında veya özel girişimci olarak da iş bulabilmektedir.

Biz Kimiz

Yaklaşık 4.000 öğrencisi ve 300 çalışanıyla FAFNR, Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi'ndeki (CULS) en büyük ikinci fakülte ve Çek Cumhuriyeti'nde benzer bir odağa sahip en büyük fakülte olup hem yurtiçinde hem de yurtdışında tanınmakta ve saygı görmektedir.

Teklifimiz

Çok çeşitli lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında yüksek kaliteli eğitim veriyoruz. Tarım ve bahçecilik üretimi, bahçe ve peyzaj mimarlığı, evcil hayvanların yetiştirilmesi, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, gıda ve insan beslenmesi ve daha pek çok konuya odaklanan bir dizi çalışma programı sunulmaktadır. Lisans programlarımızın akreditasyonu için bir ön koşul olan ve öğrencilerin aktif katılımıyla yüksek düzeyde uygulamalı eğitime izin veren kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. Uygulamalı araştırma sonuçlarını hayata geçirdiğimiz ve mezunlarımızın iş bulabileceği önde gelen endüstri üreticileri ve hizmet sağlayıcıları ile yakın işbirliğini sürdürüyoruz.

Uzun vadeli stratejimiz

Amacımız, uzmanlık alanlarımızda mükemmellik ve geniş tanınırlık elde etmektir. Bu nedenle teknik altyapıya önemli yatırımlar yapıyoruz. Çalışanlarımızın geliştirilmiş bilimsel ve pedagojik niteliklerinin sürekli olarak aranmasını savunuyor ve uluslararası standartlarla karşılaştırılabilir yüksek kaliteli iş çıktılarını destekliyoruz. Artan sayıda ve kalitede bilimsel yayınlar, istihdam edilebilirliği yüksek mezunlar, uluslararası konsorsiyum ve ağlara katılımımız için talebi teşvik etmek ve endüstri liderleriyle kalıcı işbirliğini sürdürmek temel hedeflerimiz arasındadır ve gelecekteki yönümüz için önemli göstergeler olarak hizmet eder.

İstatistik

Bugün Agrobiyoloji, Gıda ve Doğal Kaynaklar Fakültesi, 4000'den fazla öğrencisi ve 300 çalışanı ile yurt içinde ve yurt dışında güçlü bir konuma sahip, modern ve saygın bir eğitim ve bilim kurumudur.

  Kampüs Özellikleri

  Binalarımız modern tesislerle iyi bir şekilde donatılmıştır ve yüksek düzeyde sürekli teknik ve kişisel gelişim nedeniyle fakülte, tarım, gıda ve doğal kaynaklar alanında 110 yıllık eğitim ve araştırma sağlama geleneği boyunca gelişmiştir.

   Konumlar

   • Prague

    Kamýcká 129 165 00 Praha 6 - Suchdol , , Prague

   sorular