Keystone logo
Cyprus University of Technology

Cyprus University of Technology

Cyprus University of Technology

Tanıtım

Cyprus University of Technology Hakkında

Cyprus University of Technology (CUT), 2004 yılında kıyı kenti Limasol'da bulunan bir devlet üniversitesi olarak kurulmuştur. İlk öğrencileri 2007'de kabul edildi ve o zamandan beri, BSc, MSc, PhD gibi 3 derecenin tümünü başarıyla sundu. Göreceli olarak kısa geçmişinde CUT, Kıbrıs ve Yunanistan'da en üst sıralarda yer alan bir üniversite olarak uluslararası tanınırlık kazandı ve Times Higher Education tarafından sürekli olarak en iyi 60 Genç Üniversiteden biri ve dünyanın önde gelen 301-350 üniversitelerinden biri arasında yer aldı. Son yıllarda Dünya Üniversite Sıralaması (THE).

CUT, araştırma mükemmelliğine kendini adamıştır ve 44 milyon Euro'yu aşan 250'den fazla başarılı sponsorlu araştırma projesi fonu ile bölgesel bir lider olarak uluslararası alanda seçkindir. Üniversitenin endüstri ile olan yakın işbirlikleri ve ortaklıkları sayesinde yeni araştırma fikirleri ve büyüme fırsatları teşvik edilmektedir. Bu başarılı işbirliğinin güçlü bir göstergesi, mezuniyetlerinin ardından bir yıldan daha kısa bir süre içinde kendi çalışma alanlarında istihdam edilen mezunların >%80 başarılı yerleştirme oranıdır.

Üniversitenin 6 Fakülte, 1 Dil Merkezi ve 13 Bölümünde şu anda yaklaşık 3.000 öğrenci lisans ve lisansüstü eğitim görmektedir.

Toplumun hizmetinde

Üniversitenin toplumsal katkısı, kimliğini, stratejisini ve günlük operasyonlarını şekillendiren en güçlü değerlerinden biridir. Bu değerin benimsenmesinin birbirini tamamlayan ve birbirini güçlendiren iki amacı vardır. CUT, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk ilkelerinin rehberliğinde hareket edecek ve öncülük edecek sorumlu, bilimsel açıdan yetkin araştırmacılar, profesyoneller ve vatandaşlar yetiştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversite aynı zamanda ekonomiye, çevreye ve genel olarak topluma katma değer sağlayan bir araştırma ve eğitim kurumu olarak faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle, Üniversite Sürdürülebilirliği 5 sütununa (yani Öğretim, Araştırma, Operasyonlar, Kültür ve Topluma Erişim) entegre eder ve Birleşmiş Milletler'in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini (SKH) benimsemiştir ve gelecek nesillerin liderlerini hazırlamayı hedefler. tüm insanlar için daha iyi bir gelecek elde edecek.


Lisansüstü Programlar ve Tesisler

Üniversite, 4'ü İngilizce ve 14'ü Yunanca olmak üzere 18 lisansüstü program sunmaktadır. Ayrıca aşağıdaki tabloya göre uzak mesafe üzerinden 2 program sunulmaktadır.

Doktora pozisyonları da mevcuttur ve Akademik İşler ve Öğrenci Refahı Servisi tarafından her akademik dönemde bir kez, bir sonraki dönemden kayıt ve devam için yayınlanır.

Konumlar

  • Limassol

    30 Archbishop Street, 3036, Limassol

    sorular