Keystone logo
© Asian Institute of Hospitality Management
Chulalongkorn University

Chulalongkorn University

Chulalongkorn University

Tanıtım

Bangkok'un kalbinde akademik bir mücevher olan Chulalongkorn University , Tayland'ın ilk ve en prestijli üniversitesidir. 1917 yılında Kral Vajiravudh tarafından babası Kral Chulalongkorn'un onuruna kurulan Üniversite, kurulduğu günden bu yana akademik mükemmelliği ile ünlüdür. Bugün, 26 öğretim birimini (19 Fakülte, 3 Yüksekokul, 3 Yüksekokul, 1 Enstitü), yaklaşık 26.000 lisans ve 11.000 yüksek lisans öğrencisi ve 3.000 fakülte üyesiyle kapsayacak şekilde büyümüştür.

Chulalongkorn University , öğrencilerinde bilgi, doğrudan deneyim ve anlayışı geliştirmek için sürekli olarak öncü programlar geliştirmiştir. Üniversite, akademik kadrosunu ve araştırmacılarını ve aynı zamanda lisansüstü öğrencilerini, ülkenin ve bölgenin sürdürülebilir kalkınmasını artırabilecek farklı disiplinlerde etkili yenilikler üretmeye teşvik etti ve destekledi. Dersler, akademik düzenlemeler ve ders dışı etkinlikler, Chula mezunlarının küresel vatandaşlar olarak hayatlarını sürdürmeye hazır olmalarını, toplumun mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verirken Üniversiteden edindikleri bilgileri üniversiteye uygulayabilmelerini sağlayacak şekilde düzenlenir. dünyanın herhangi bir yerinde ve çok uluslu meslektaşlarla çalışmak. Üniversite, sadece Taylandlı öğrencilere değil, aynı zamanda uluslararası öğrencilere, saygın öğretmenlerinin rehberliğinde ilgi alanlarındaki akademik uğraşlarına devam etmeleri için geniş fırsatlar sunmuştur. Chula öğrencisi olarak ilk günlerinden mezuniyetlerine kadar yardım onlar için mevcut olacaktır. Chula, yüksek öğrenimin kalitesini geliştirme çabalarının yanı sıra, genel halka farklı şekillerde hizmetler de sağlamıştır. Öğretim üyeleri ve araştırmacıları, çalışma ve araştırma sonuçlarını, hem yerel hem de uluslararası toplumun karşılaştığı acil ve benzeri görülmemiş sorunların çözümüne katkıda bulunmak için kullandılar. Son derece deneyimli akademik personel, yetkin öğrenciler ve mevcut taleplere uygunluklarını sağlamak için durmaksızın yükseltilen ve ayarlanan akademik programlar, Chulalongkorn University Tayland'ın önde gelen ulusal üniversitesi konumuna gelmesini sağlamıştır ve mevcut misyonu, ulusal birinci sınıf üniversite.

Chulalongkorn University","author_url":"","source":""}" />

'100 Chula Gururu' kutlamalarımız çoktan başladı! Gel bize katıl! Birlikte, Chulalongkorn University için yeni bir mükemmellik yüzyılına geçelim!

Konumlar

  • Bangkok

    Phayathai Road, Pathumwan, Bangkok, 10330, Bangkok

sorular