Keystone logo
© CESI
CESI - School of Engineering

CESI - School of Engineering

CESI - School of Engineering

Tanıtım

CESI Ecole d'Ingénieurs, her mühendislik öğrencisine, öğrenci statüsü, çıraklık veya sürekli eğitim kapsamında beş yıllık bir okul aracılığıyla, oyuncu olduğu kişiye özel bir kariyer yolu oluşturma fırsatı verir; Fransa'da 32 seçmeli ders ve 25 kampüs.

Geleceğinizi garanti altına almak için size özel bir yol

CESI Ecole d'Ingénieurs, her mühendislik öğrencisine, öğrenci statüsü, çıraklık veya sürekli eğitim kapsamında beş yıllık bir okul aracılığıyla, oyuncu olduğu kişiye özel bir kariyer yolu oluşturma fırsatı verir; Fransa'da 32 seçmeli ders ve 25 kampüs.

CESI ile mühendis olun

Bugün mühendis olmak, şirkette önemli bir konuma sahip olmak demektir. Mühendis çok yetenekli olmalı, hem bilimsel hem de teknik bilgiye sahip olmalı ve yönetim ve idare mekanizmalarını iyi anlamalıdır.

İstatistik

Önemli noktalar

 • Geleceğin mühendislerini yetiştirmede 60 yıllık deneyim;
 • 43 000 mezun;
 • 2020 yılında 7 902 öğrenci;
 • Fransa'daki öğrencilerin 1/5'i CESI'ye (çıraklık) kayıtlıdır;
 • 10 Yönetici Yüksek Lisans Derecesi – CGE etiketli;
 • Tüm dünyada 120 ortak;
 • 8 000 ortak şirket.

  Kampüs Özellikleri

  Fransa'da 25 kampüs

  CESI Ecole d'Ingénieurs, tüm Fransız bölgesini 25 lokasyonla kapsıyor: aynı dereceyi elde etmek için özel olarak hazırlanmış bir yol.

  Toplum hayatı

  100'den fazla aktif ve ilgili kulüp, dinamik bir kampüs yaşamına izin verir.

  Tüm yıl boyunca etkinlikler

  BDE (Öğrenci Ofisi) ve BDS (Spor Ofisi) kampüs hayatına katkıda bulunur. Her yıl öğrenciler tarafından seçilen BDE, kampüs hayatının tüm olaylarından sorumludur.

  Kampüste 100'ün üzerinde kulüp ve dernek bulunmaktadır. Okuldan sonra hayat gelişiyor! Perşembe öğleden sonraları genellikle ortak yaşama ayrılmıştır ve AKTS kredileri projelere göre tahsis edilir.

  Öğrenciler çeşitli etkinliklere liderlik edebilir veya katılabilir, genellikle ulusal ölçekte farklı spor, kültürel veya insani etkinliklere katılabilir:

  • Grandes Ecoles yarışmalarına katılım: e=M6, Course Croisière de l'EDHEC, Euromanager, 4L Trophy, 24H de Stan, Coupe de France de robotique, SwitchUp Challenge Cisco, Défi H, Challenge du Monde des Grandes Écoles…
  • İnsani yardım misyonlarının organizasyonu: Nikaragua'da içme suyu, Meksika'da kütüphane, Haiti için karşılıklı yardım…
  • Kültürel ve sportif faaliyetler: müzik, karting, futbol, voleybol, salsa, hafta sonları organizasyonu (kayak, Avrupa başkentleri) …

  Entegrasyon Semineri

  Entegrasyon semineri, 25 CESI kampüsünde Lisans Kursunun 1. yılının başında gerçekleşir.

  Bu seminer, yılın gündemine ve programın pedagojik yaklaşımına bir giriş sağlamayı amaçlamaktadır.

  Öğrenciler eğlenceli bir şekilde probleme ve proje tabanlı pedagojiye giriş yapacaklardır.

  Bu ekip projesi, onları aşağıdakiler gibi diğer öğrenme türleriyle de tanıştıracaktır:

  • Mühendislik bilimleri ve teknikleri,
  • Mühendislik mesleğinde disiplinler arası beceriler.

  Entegrasyon hafta sonu (WEI)

  WEI'yi organize etmek için her yıl bir ekip oluşturulur. Okul yılının başlangıcındaki bu önemli etkinlik, her kampüsten yeni ve eski öğrencileri bir araya getirir.

  Bu ilk konaklama, yeni öğrencilerin sınıflarına daha iyi entegre olmalarını sağlar. Eski öğrenciler için arkadaşları ve meslektaşları ile tanışırlar.

  WEI için her zaman istisnai bir yer seçilir ve birçok spor ve eğlence aktivitesi sunulur!

  Dünya Öğrenci Gecesi (NEM)

  Son 17 yıldır her yıl, Fransız şehirleri uluslararası öğrencileri şenlikli bir program olan Dünya Öğrenci Gecesi #NEM ile karşıladı.

  Erasmus Student Network (ESN), AVUF (Fransa Üniversite Şehirleri Birliği), CROUS (Bölgesel Öğrenci Refah Ofisi) ve yüksek öğrenim paydaşları ile işbirliği içinde koordine edilir.

  2019'da Fransa'daki 25 şehir, konserler, oyunlar, gösteriler vb. ile uluslararası öğrencilere adanmış bu hoş geldin akşamını organize etti.

  Kampüslerimiz, uluslararası öğrencileri katılmaya teşvik etmek için şehirlerinde düzenlenen etkinliklerle ilişkilidir.

  Erasmus Günleri

  Ekim ayında Erasmus+'ı ve daha geniş anlamda hareketliliği ve Avrupa vatandaşlığını kutluyoruz.

  Kampüsümüzde veya şehirde yerel olarak düzenlenen şenliklere tüm öğrencilerimiz davetlidir.

  Kültürel ve sportif faaliyetler

  Kampüslerimiz ayrıca ErasmusDays'e katılır ve yıl boyunca genellikle öğrencilerimiz tarafından düzenlenen bir dizi Avrupa ve uluslararası etkinlik sunar. Uluslararası öğrencilerin kabulünü ve entegrasyonunu kolaylaştırmak için öğrenciler uluslararası öğrencilerin “arkadaşları” veya sponsorları olabilirler.

   Burslar ve fon sağlama

   CESI'de hibe alanlar

   CESI Ecole d'Ingénieurs, sosyal içerme politikasına uygun olarak, tüm programlarında ve derecelerinde Hibe Alanları ve Burslu öğrencileri ağırlamaktadır.

   CESI Ecole d'Ingénieurs, kapsayıcı ve sosyal kimlikleri ne olursa olsun tüm öğrencilere adil ve eşit muameleyi destekleyen, yani kişinin güçlü bir şekilde tanımladığı ve kimliğinin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü çeşitli nitelikler veya özellikler anlamına gelen öğrenme ortamları sağlamaya çalışır. . Bu taahhüt, CESI içinde daha fazla çeşitliliğin önündeki gereksiz engellerin kaldırılmasını gerektirir ve kurum genelinde ve ortak şirketleri arasında kapsayıcılığı, çeşitliliği ve eşitliği desteklemek ve teşvik etmek için önlemler gerektirir.

   Konumlar

   • Nanterre

    Paris Nanterre's Campus 93 boulevard de La Seine CS 40177, 92023, Nanterre

    • Le Mans

     Mans's Campus 44 avenue Frédéric Auguste Bartholdi, 72000, Le Mans

     • Orléans

      Orléans's Campus 1 allée du Titane, 45100, Orléans

      • Saint-Nazaire

       Saint-Nazaire's Campus Boulevard de l’Université, 44603, Saint-Nazaire

       • Nantes

        Nantes's Campus 1 avenue Augustin Louis Cauchy La Chantrerie, 44307, Nantes

        sorular