Keystone logo
Carleton University Undergraduate Uluslararası İşletme Lisans (BIB)
Carleton University Undergraduate

Uluslararası İşletme Lisans (BIB)

Ottawa, Kanada

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

CAD 36.017 / per year

Kampüste

Tanıtım

Sprott İşletme Fakültesi, uluslararası işletme eğitiminde lider bir program olarak tanınan bir Uluslararası İşletme Lisansı sunmaktadır. Uluslararası ticarete odaklanarak, kültürler arası beceriler geliştirecek, başka bir dilde yetkin olacak ve bu dilin konuşulduğu bir ülkede bir yıl boyunca yurtdışında eğitim göreceksiniz.

Uluslararası İşletme Lisans gerçekten uluslararası olan benzersiz bir iş eğitimi vermektedir.

Sprott İşletme Okulu ayrıca ayrı bir Ticaret Lisans derecesi programı sunmaktadır.

Bir Sprott öğrencisini bir günlüğüne gölgeleyerek Sprott'un size sunduğu şeyleri ilk elden yaşayın. Daha fazla bilgi edinin ve Sprott Student for a Day için şimdi kaydolun!

Carleton avantajı

Sprott'da iş kişiseldir. Burada, ilgi alanlarınızı keşfetmek ve kişisel ve profesyonel ağlarınızı oluşturmak için sonsuz fırsatlar sunan, işverenlere karşı öne çıkmanıza yardımcı olan değerli beceri ve deneyimler kazandıran ruhlu ve bağlantılı bir öğrenci topluluğuna ait olacaksınız.

 • Sıkı bir topluluğa ve öğrenciler için hazır bir ağa ev sahipliği yaptı.
 • Üstün öğrenci desteği.
 • Öğretim üyeleri ve öğrenciler arasındaki yakın etkileşim.
 • Endüstri konuşmacıları aracılığıyla gerçek dünyadan öğrenme, sınıf gezileri, vaka çalışmaları, müşteri olarak gerçek organizasyonları içeren uygulamalı projeler ve tüm konsantrasyonlarda uygulama.
 • İlk yıldan son yıla kadar kariyer gelişimi.
 • Üniversiteler arası vaka yarışmaları ve Sprott'un öğrenci tarafından yönetilen yatırım fonu gibi deneysel öğrenme fırsatları.
 • Öğretim ve araştırma mükemmelliği ile tanınan ödüllü fakülte.
 • Araştırma yoğun kültür, en son işletme bilgilerini doğrudan sınıfa getirir

Uluslararası odaklanma

 • Öğrencileri çeşitli kültür ve iş uygulamalarına maruz bırakan benzersiz deneyimler.
 • Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında sunulan uluslararası işletme programları seviyeleri.
 • Tüm işletme lisans öğrencileri için yurtdışındaki fırsatları inceleyin.
 • Sprott öğrencileri uluslararası vaka yarışmalarına katılır ve kazanır.
 • Sprott MBA Kanada, Çin ve Kolombiya'da verilmektedir.
 • Uluslararası öğretim üyesi.

Sprott Business Kariyer Yönetim Merkezi

Sprott'un doğal olarak tanınan İş Kariyer Yönetimi Merkezi, yalnızca Sprott öğrencilerine özel olarak hazırlanmış çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bunlar şunları içerir:

 • İşe özel iş ilanları ve kariyer kaynakları için mySprott web portalı;
 • Endüstri kariyeri panelleri ve işveren etkinlikleri;
 • Mezunlar ağ kurma fırsatları;
 • Belediye Başkanının Kahvaltı Serisi gibi iş ağı olaylarına biletler;
 • İş modası ve sosyal medya ağı gibi işverenlere dikkat çekmenize yardımcı olacak özel atölyeler;
 • Bire bir kariyer danışmanlığı, incelemeye devam etme ve görüşme hazırlığı; ve
 • İlgi alanlarınızı ve becerilerinizi kariyer yollarıyla eşleştiren ve Harvard, Stanford, Oxford ve INSEAD gibi dünya çapındaki en iyi işletme okulları tarafından kullanılan bir öz değerlendirme aracı olan CareerLeader'a erişim.

Sprott Öğrenci Yatırım Fonu

Bay Street ve Wall Street'te kariyer hayal eden öğrenciler, Sprott Öğrenci Yatırım Fonu (SSIF) aracılığıyla gerçek para yönetimi deneyimi elde etmek ve yatırım stratejilerini öğrenmek için en üst fırsatlara sahipler.

En iyi finans öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından yönetilen SSIF, 1 milyon doların üzerinde değere sahip bir yatırım portföyüdür. Fonun tüm üyeleri analiz sürecine katkıda bulunur ve fonun sermayesini özenle geliştiren ideal portföyün oluşturulmasına yardımcı olur.

SSIF mezunları, Kanada Merkez Bankası, Brookfield Varlık Yönetimi, CIBC Varlık Yönetimi ve RBC Sermaye Piyasaları gibi kuruluşlarda yatırım bankacılığı ve finansal hizmetler alanındaki yüksek lisans programları ve kariyerlerini sürdürmüştür.

Sprott Yarışıyor

Sprott öğrencileri, ulusal ve uluslararası iş davası yarışmalarında, dünyanın en iyileri arasında olduklarını kanıtlamak için sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır.

Yarışmalarda, takımlar tüm kursları boyunca edindikleri bilgileri gerçek hayattaki işletme sorununa bir çözüm hazırlamak ve sunmak için sadece birkaç saat içinde uygulamak zorundadır.

Vaka eğitimi programımız olan Sprott Competes aracılığıyla öğrenciler, bütünleştirici düşünme, karar verme, iletişim, halkla konuşma, takım çalışması ve baskı altında çalışabilme gibi işverenler tarafından çok değerli olan beceriler geliştiriyor. Öğrenciler, çeşitli gerçek iş senaryolarına ve endüstri profesyonellerinden gelen geri bildirimlere maruz kalır ve bu da onlara yalnızca iş başında deneyimi sayesinde kazanılan gerçek dünyaya bakış açısı sunar.

Öğrenci hayatı

Sprott öğrencileri tutkuları ve girişimci ruhu ile tanınırlar. Sprott'ta öğrencilere ilgi duyduklarını keşfederken yeni arkadaşlar edinme, liderlik becerileri oluşturma ve endüstri profesyonelleri ile iletişim kurma fırsatları sunan 12 öğrenci tarafından işletilen kuruluş vardır. Tüm Sprott lisans öğrencileri Sprott İşletme Öğrencileri Derneği'ne (SBSS) aittir. SBSS, yıl boyunca yıllık İş Ziyafeti, Evsizler için 5 Gün, vaka yarışmaları, spor turnuvaları ve sosyal etkinlikler de dahil olmak üzere bir dizi etkinlik düzenlemektedir.

Sermaye avantajı

Carleton'da Kanada'nın Başkenti Ottawa'da bulunmanın belirgin bir avantajı var. Konumumuz öğrenciler için benzersiz fırsatlar ve şehir hayatı ile doğanın, kültür ve mirasın, işletme ve devletin tamamlayıcı bir karışımını sunar.

Ottawa, öğrenciler için kamu, özel ve kar amacı gütmeyen sektörlerde istihdam ve işbirlikçi eğitim olanakları sunmaktadır. Öğrencilerin yıl boyunca, genellikle konuk konuşmacılar ve sunum hakimleri olarak kurslara katılan endüstri uzmanlarıyla ağ kurma konusunda birçok fırsatı vardır.

Kanada federal hükümetinin merkezi olarak bilinen Ottawa, benzersiz bir uluslararası devlet daireleri ağı, uluslararası ajanslar, küresel şirketler ve kapsamlı bir diplomatik topluluk sunmaktadır.

Ottawa, çok uluslu şirketlerden küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar 1.900'den fazla şirketin global teknoloji merkezine ev sahipliği yapıyor. Ottawa canlı bir girişimci kültürüne sahiptir.

Ottawa her iki dünyanın da en iyisini sunar - küçük bir kasabanın konforu ve güvenliği ile büyük bir kentin faydaları. Ottawa, MoneySense dergisi tarafından Kanada'da yaşamak için en iyi yerdi. Mercer, Yaşam Kalitesi Anketi'nde, Kuzey Amerika'da üçüncü, dünyada ise 19. sırada.

Ülkenin başkenti Ottawa, Winterlude, Bluesfest ve Canada Day gibi pek çok ziyaretçiye, önemli spor etkinliklerine ve festivallere ev sahipliği yapıyor. Burada ulusal müzeler ve tarihi yerler ile Ottawa Senatörler hokey takımı ve eski Gri Kupa şampiyonları - Ottawa Redblacks!

Ottawa, birçok park, yeşil alan ve su yoluna sahip dünyanın en güzel başkentlerinden biridir. Kış etkinlikleri arasında dünyanın en uzun buz pateni pisti olan Rideau Kanalı boyunca kayak, snowboard ve buz pateni bulunmaktadır. Sıcak aylarda, Ottawans bisiklet, golf, beyaz su raftingi, zip-astar ve daha fazlasının tadını çıkarır. Şehir merkezine sadece birkaç dakika mesafede Gatineau Park, 361 kilometrekarelik orman, göller, plajlar, doğa parkurları ve çarpıcı manzaralar bulunur.

Carleton kampüsü, Parliament Hill ve Ottawa şehir merkezindeki merkeze kısa bir sürüş mesafesindedir. Bağımsız kampüsümüz Rideau Kanalı, Rideau Nehri ve sakin bir yerleşim bölgesi ile sınırlanmıştır. Kampüs, birçok otobüs güzergahı ve kampüsteki hafif raylı durak ile toplu taşıma araçlarıyla iyi bir şekilde hizmet vermektedir.

Program

Uluslararası İşletme Lisans (BIB) gerçekten uluslararası bir işletme eğitimi vermektedir. Beş kilit öğeye odaklanır:

 • Sunulan beş dilden birinde yoğun eğitim (Yıl 1 ve 2)
 • Dil akıcılığını ve kültürel bilgisini artırmak için yurtdışında tam bir akademik yıl (3. Yıl);
 • İşletme temelleri dersleri;
 • Uluslararası işletme ve yönetim alanında uzmanlaşmış kurslar; ve
 • Daha fazla uzmanlaşma için üç konsantrasyondan birini seçme seçeneği

konsantrasyonları

 • Global finansal yönetim ve sistemler
 • Uluslararası pazarlama ve ticaret
 • Uluslararası strateji ve insan kaynakları yönetimi

BIB'yi konsantrasyon olmadan da tamamlayabilirsiniz.

Uluslararası fırsatlar

Günümüzün küresel iş ortamında, uluslararası deneyim özgeçmişinizde göze çarpan bir öğedir. Yurtdışında okumak, öğrencilere dünyanın başka bir kültürüne ve bölgesine daldırmak için dönüştürücü bir fırsat sunar. Öğrenciler kültürlerarası beceriler ve küresel bir bakış açısı geliştirir.

Yurtdışında eğitim tüm Sprott lisans öğrencilerine açıktır. Carleton'ın değişim anlaşmalarıyla öğrenciler Carleton eğitim ücreti öder ve başarıyla tamamlanan dersler için kredi transferi alırlar.

Tüm Uluslararası İşletme Lisans öğrencileri, 13 ülkedeki 40 ortak kurumdan birinde tam bir akademik yıl boyunca yurtdışında eğitim görmek zorundadır. Ayrıca, yurtdışında okumak için Sprott öğrencileri, uluslararası vaka yarışmalarına, küresel liderlik programlarına ve uluslararası çalışma turlarına katılmak da dahil olmak üzere uluslararası deneyimler kazanmak için birçok fırsata sahiptir.

Dil gereksinimleri (İngilizce dışında)

Birinci ve ikinci yıllarda, BIB öğrencilerinin Fransızca, Almanca, Japonca, Mandarin veya İspanyolca dillerinden birinde dil kursu almaları gerekir.

Gelecek fırsatları

İş yeri

Uluslararası İşletme Lisansı sizi nereye yönlendirebilir? İşte sadece derecenizle takip edebileceğiniz kariyer yollarından bir örnek. (İleri eğitim gerekebilir)

 • İş analizi
 • İş geliştirme
 • Dışişleri
 • İthalat / ihracat
 • Uluslararası finans
 • Uluslararası insan kaynakları
 • Uluslararası Pazarlama
 • Uluslararası Ticaret
 • Düzenleyici işler
 • turizm

Yüksek Lisans

Birçok BIB mezunu İşletme, Finans, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Uluslararası Gelişim, İletişim ve daha birçok programda mezun oldu. Sprott Okulu, işletme mezunları için sadece 12 ayda Sprott MBA'i tamamlamalarını sağlayan ve staj yapmalarını sağlayan, hızlandırılmış bir MBA sunmaktadır.

Sprott Muhasebe Master, CPA Ontario tarafından akredite edilmiştir ve CPA Ortak Final Sınavına doğrudan erişim sağlar.

Kariyer

 • Muhasebe / Hesap Yönetimi
 • yönetim
 • diplomasi
 • Uluslararası iş
 • Uluslararası Ticaret
 • yönetim
 • Küçük iş

Carleton Üniversitesi'ndeki Uluslararası İşletmeleri (BIB) keşfedin

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular