Keystone logo
© ©Canadian University Dubai
Canadian University Dubai

Canadian University Dubai

Canadian University Dubai

Tanıtım

Dubai'nin kalbinde bir Kanada eğitimi

Canadian University Dubai (CUD), dünya lideri bir uluslararası müfredata dayalı lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Şehrin hareketli iş bölgesinde yer alan CUD, öğrencilere Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nin dinamik yaşam tarzını deneyimlerken birinci sınıf bir Kanada eğitimi almaları için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Kanada'da hayata açılan kapı

Akademik programlarımızın her biri, Dubai'de yüksek öğreniminize başlama ve ardından Kanadalı veya diğer uluslararası ortaklarımızdan birine kredi ile transfer yapma seçeneği sunar. CUD'de okumak, öğrencilerin Kanada'da yüksek öğrenim, araştırma ve istihdam fırsatlarını takip etmeleri için bir geçit sağlar.

Akademik mükemmellik için bir itibar

Birinci sınıf müfredat geliştirmek için Kanadalı ortak kurumlarımızla işbirliği yapıyoruz ve uluslararası öğretim üyelerimiz kendi alanlarında liderdir. Mimarlık ve İç Tasarım alanındaki disiplinler arasında çok çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunuyoruz; İletişim ve Medya; Mühendislik, Uygulamalı Bilim ve Teknoloji; Yönetmek; Yaratıcı endüstriler; Çevre Sağlığı Bilimleri; ve Psikoloji ve Uygulamalı Sosyoloji dahil olmak üzere Sosyal Bilimler.

Uygulamaya dayalı bir öğrenme yaklaşımı

Sektör bilgisine sahip programlarımız, mezunlara BAE'nin büyüyen bilgi ekonomisinde bir başlangıç sağlamak için işle ilgili kritik becerilere odaklanır. Öğrencilere, uygulamalı araştırma projelerinde kıdemli öğretim üyeleriyle işbirliği yapmak ve öğrenci işletme kuluçka merkezimiz aracılığıyla inovasyon ve girişimciliği keşfetmek için benzersiz fırsatlar sunuyoruz.

Olağanüstü bir öğrenci deneyimi

Çok çeşitli kampüs topluluğumuz 120'den fazla farklı milleti temsil eder ve hareketli öğrenci hayatımız, mezunlarımızın her birinin modern iş dünyasında başarılı olmak için gereken küresel vatandaşlık becerileri ve deneyimleri ile donatılmasını sağlar.

Hızlı bilgiler

 • Dubai'de 1. ve Arap Bölgesi'nde 25. sırada (QS Arap Bölgesi Üniversite Sıralaması 2022)
 • Dünya çapında ilk %2'de (601-650) ve BAE'de ilk 4'te (QS World University Rankings 2022)
 • 50'den fazla uluslararası akademik ortak
 • 40'tan fazla akredite program ve konsantrasyon
 • 120'den fazla öğrenci uyruklu katıldı.
 • Uluslararası Program Akreditasyonu/Sertifikasyonu: CIMA, CFA, ACCA, IAA, PRSA, PRME, ECO Canada, & SHRM

Kampüs Özellikleri

  Sıralamalar

  • Dubai üniversitesinde 1. sırada (QS World University Rankings 2023)/(THE Impact Rankings 2022)
  • Dünya çapında ilk 541-550 arasında ve BAE'de ilk 4 arasında (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2023)
  • Dünya çapında Uluslararası Öğrenciler için 7. sırada ve Uluslararası Fakülte için 8. sırada (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2023)
  • 18 akredite program ve 30'dan fazla ana dal/konsantrasyon
  • Bölgesel üyelik: AArU (Arap Üniversiteler Birliği)
  • Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslanmıştır – Birleşik Arap Emirlikleri
  • Akademik Akreditasyon Komisyonu (CAA) tarafından akredite edilmiştir
  • 120'den fazla milletten oluşan çeşitli öğrenci topluluğu
  • Uluslararası Program Akreditasyonu/Sertifikası: CIMA, CFA, ACCA, IAA, PRSA, PRME, ECO Kanada ve SHRM

  Kurumsal Lisans ve Program Akreditasyonu

  Canadian University Dubai BAE Eğitim Bakanlığı - Yüksek Öğrenim İşleri tarafından derece verme lisansına sahiptir. Ayrıca derece veren tüm programlarımız, Akademik Akreditasyon Komisyonu aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı - Yüksek Öğrenim İşleri tarafından akredite edilmektedir.

  Sıralamalar

  Uluslararası

  Canadian University Dubai QS World University Rankings 2022'ye göre dünya çapında ilk %2'de (601-650) ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde ilk 4'te yer aldı. QS (Quacquarelli Symonds) sıralama sistemi, dünyanın en saygın üniversite sıralamaları arasında kabul edilmektedir.

  Profesyonel Akreditasyonlar ve Üyelikler

  Akademik programlarımız, öğrencileri seçtikleri alanda profesyonel uygulamaya hazırlamak için tasarlanmıştır. İstihdam edilebilirlik becerilerine bu odaklanma, aşağıda ana hatlarıyla belirtildiği gibi, önde gelen uluslararası meslek kuruluşlarının endüstri tarafından tanınmasını sağlamıştır. Canadian University Dubai 'ın akredite edilmiş programları, BAE Eğitim Bakanlığı tarafından Uluslararası Program Akreditasyon Portalı'nda (IPAP) da listelenmiştir.

  IPAP, tanınmış bir uluslararası kuruluş tarafından ek bir akreditasyon almış olan ulusal olarak akredite edilmiş lisans programlarının yüzdesini ölçen Stratejik Ulusal KPI hakkında bilgi sağlayan bir kamu portalıdır.

  Uluslararası Reklamcılık Derneği

  CUD, Uluslararası Reklamcılık Derneği'nden (IAA) prestijli akreditasyon sertifikası almaya hak kazanan dünya çapında seçkin bir eğitim kurumları grubu arasındadır. İletişim Sanatları Lisans Programının yeni mezunları - Reklamcılık uzmanlığı, IAA'ya özel çok çeşitli mesleki gelişim fırsatlarına ek olarak IAA Tamamlama Sertifikası alacaklardır.

  Amerika Halkla İlişkiler Derneği

  CUD, az sayıdaki Kuzey Amerika ve uluslararası kurumlardan biridir ve MENA bölgesinde Amerika Halkla İlişkiler Derneği (PRSA) tarafından İletişim Lisans Derecesi - Halkla İlişkiler programı için akredite edilmiş ilk ve tek kurumdur.

  Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü

  Muhasebe ve Finans alanında BBA programı öğrencileri, Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü'ne (CIMA) Mesleki Yeterlilik ve Yeminli Küresel Yönetim Muhasebecisi'nin (CGMA) küresel profesyonel tanımına götüren sekiz sınavdan muafiyet alabilirler. Pazarlama, e-İş veya İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında uzmanlaşanlar, MBA mezunları için mevcut diğer muafiyetlerle birlikte beş muafiyet alabilirler.

  Chartered Finansal Analist Enstitüsü

  CUD ayrıca Chartered Financial Analyst (CFA) Enstitüsü Üniversite Üyelik Programına bağlı bir üniversitedir. Bu bağlantı, Muhasebe ve Finans alanında BBA programımızın müfredatının yatırım yönetimi uygulamasına yakından bağlı olduğunu ve CFA® Programı sınavlarına hazırlanan öğrencilere yardımcı olduğunu göstermektedir.

  Yeminli Mali Müşavirler Derneği

  1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2025 tarihleri arasında Muhasebe ve Finans alanında BBA ile mezun olan öğrenciler, özellikle uygulamalı bilgi ve uygulamalı bilgi ile ilgili olanlar olmak üzere, Yeminli Mali Müşavirler Meslek Birliği (ACCA) sınav kağıtlarında toplam yedi muafiyet alacaklardır. Beceriler. Burada daha fazla bilgi edinin ve muaf tutulan ACCA sınav kağıtları için ACCA muafiyet hesaplayıcısını keşfedin.

  Autodesk

  Mimarlık Lisansı, Mimarlık Çalışmaları Lisans Derecesi ve İç Tasarım Lisans Programı programlarına kayıtlı öğrenciler, tasarım ve üretim teknolojisinde dünya lideri olan Autodesk ile Yetkili Akademik Ortağımızdan yararlanır. Autodesk, kırk yılı aşkın bir süredir işlerin yapılma şeklini dönüştürmek için çalıştı. Çözümleri şu anda sayısız sektörü kapsıyor ve yenilikçileri teknolojileri yeni şekillerde birleştirme, yetenekleri ortaya çıkarma ve yeniyi mümkün kılmak için içgörüleri ortaya çıkarma konusunda güçlendiriyor.

  Arap Üniversiteleri Birliği

  CUD, Arap dünyasındaki yüksek öğrenim kurumlarını desteklemek ve birbirine bağlamak ve aralarındaki işbirliğini geliştirmek için çalışan Arap Üniversiteler Birliği'ne (AArU) aktif bir üye olarak katılmaktan gurur duyar. Sivil toplum kuruluşu şu anda 12'si Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan 280 Arap üniversitesini içermektedir.

  Kanada Çevresel Kariyer Organizasyonu

  CUD'nin Çevre Sağlığı Yönetimi Lisans Derecesi, küresel çevre işgücünün artan işgücü piyasası gereksinimleriyle uyumlu olarak, Kanada Çevresel Kariyer Örgütü'nün (ECO Kanada) çevresel uygulamada uluslararası mükemmellik standardını karşılar. Bu Uluslararası Lise Sonrası Çevre Programı Akreditasyonu, CUD'yi yüksek kaliteli eğitim, hesap verebilirlik ve kamu güvenine olan bağlılığımız için tanır.

  Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkeleri

  CUD, 95 ülkede 850 önde gelen işletme ve yönetim okulunu içeren sorumlu ve sürdürülebilir yönetim eğitimini teşvik etmeye yönelik Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin dünya çapındaki bir girişimi olan Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkelerinin (PRME) gururlu bir üyesidir.

  İnsan Kaynakları Yönetimi Topluluğu

  CUD, İnsan Kaynakları Yönetimi BBA'mızın 2020'den beri SHRM'nin İnsan Kaynakları (İK) Müfredat Kılavuzu ve Şablonları ile uyumlu hale getirilmesi için İnsan Kaynakları Yönetimi Topluluğu (SHRM) tarafından onaylanmıştır. Küresel olarak, yaklaşık 375 eğitim kurumundaki 400'den fazla program, lisans ve lisansüstü İK öğrencileri tarafından çalışılması gereken minimum İK içerik alanlarını tanımlayan kılavuzları ve şablonları ile uyumlu oldukları için SHRM tarafından onaylanmıştır. Yönergeler, SHRM'nin üniversite işletme okullarında öğretilen İK eğitimi standartlarını tanımlamaya ve bu standartları izleyen derece programları geliştirmelerine yardımcı olmaya yönelik akademik girişiminin bir parçasıdır.

  Uluslararası Üniversiteler Birliği

  Canadian University Dubai (CUD), Uluslararası Üniversiteler Birliği'ne (IAU) katılarak, küresel kurumsal ortak ağımızı büyütme ve akademik ve kültürel alışverişimizi geliştirmek için eğitimimizi ve uygulamalı araştırma geliştirmemizi kolaylaştırma taahhüdümüzü daha da ortaya koymaktadır.

  Konumlar

  • Dubai

   Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

  sorular