Keystone logo
Booth University College - Winnipeg Toplum ve Kentsel Dönüşümde Sanat Lisansı
Booth University College - Winnipeg

Toplum ve Kentsel Dönüşümde Sanat Lisansı

Winnipeg, Kanada

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Topluluk ve Kentsel Dönüşüm programı, şehri dinamik bir çevre olarak inceler, küresel olarak ilgili ve bölgesel olarak duyarlı, sosyal bilimsel bir yaklaşım benimser. Kapsamı, hem planlama ve geliştirme gibi geleneksel kentsel araştırma konularını hem de dezavantajlıların kentsel deneyimlerini anlamaya ve dönüştürmeye odaklanan çağdaş toplum kalkınma kaygılarını kapsar.

CUT majör dört yıllık bir Bachelor of Arts'a (BA) yol açarken, küçük çalışması Booth UC'deki diğer programları tamamlar. Kurslar, kentsel bağlamda kendi kendine dönüşüm tarafından bilgilendirilen ve buna yönelik bir dizi ilgili konuyu ve konuyu kapsar.

Uygulanabilir bir teori olarak, kendi kendine dönüşüm, yukarıdan aşağıya bir stratejiden topluluk üyeliğinin esnekliğine dayanan stratejik olarak işbirlikçi bir modele doğru hareket eder. Booth'un sanat ve beşeri bilimlerde geniş bir temele dayanan temel müfredatına ek olarak, CUT kurs içeriği, Kanada, Winnipeg'e özgü, gençlik, yoksulluk ve evsizlik, Yerli deneyim ve göçmenlik ile ilgili konulara değinir ve genişler. uluslararası kalkınma, insan hakları, sağlık ve çeşitlilik ile ilgili küresel sorunlar.

Öğrenciler, topluluk içinde öğrenerek, kültürlerarası bilgi inşa ederek ve çatışma dönüştürme becerileri kazanarak ve liderlik gelişimi, manevi oluşum ve mesleki ayırt etme peşinde koşarak kentsel sosyal sorunları ele almak için teknikler ve stratejilerle donatılacaklardır.

Booth'ta okumak

Winnipeg ve ötesinde akademik titizlik, deneyimsel öğrenme ve araştırma, halka açık etkinlikler ve işbirlikçi ortaklıklar yoluyla CUT, öğrencileri giderek kentsel bir dünyada hizmetkar liderliğin yaşamları için eğitir.

Müfredat

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar