Keystone logo
© Booth University College
Booth University College - Winnipeg

Booth University College - Winnipeg

Booth University College - Winnipeg

Tanıtım

Booth Üniversite Koleji

Winnipeg, Manitoba, Kanada'da bulunan Booth University College, Kurtuluş Ordusu'nun toplumun en savunmasız ihtiyaçlarını karşılama konusundaki 156 yıllık tarihine dayanan bir Hıristiyan kurumudur. Sosyal adalete derinden bağlı olarak, Hıristiyan inancını ve titiz bursu hizmet tutkusuyla harmanlıyoruz. Öğrenmeye yaklaşımımız akademik mükemmelliğe bağlıdır ve herkes için umut, sosyal adalet ve merhamet vizyonuna dayanmaktadır.

Günümüzün değişen dünyasında öğrenciler edebiyat, felsefe, tarih, din, güzel sanatlar ve hem sosyal hem de fizik bilimlerinde yetkin olmalıdır. Bu temel ile öğrencilerimiz seçtikleri uzmanlık alanında bilgi edinmeye hazırdır. Bu alan ister beşeri bilimler, ister sosyal bilimler veya profesyonel bir derece olsun, geniş insan bilgisi yelpazesine maruz kalmak mezunlarımızı daha iyi insanlar ve vatandaşlar yapar. Bu bilginin Hristiyan dünya görüşüne entegrasyonu, öğrencilerimizi cesaret ve bağlılıkla sınırlarını keşfetmeye hazırlar. Kendini işine adamış profesörlerin ve eğitmenlerin akıl hocalığı ile öğrencilerimizin günümüzün en zor ve karmaşık sorunlarının üstesinden umut ve güvenle gelmelerini bekliyoruz.

Taahhüdümüz – Daha İyi Bir Dünya için Eğitim

Booth University College'ın taahhüdü, Daha İyi Bir Dünya için Eğitim sağlamaktır. Öğrencileri, topluma aktif katkıda bulunmak için gerekli bilgi ve becerileri geliştirerek dünyamızın karmaşıklığını anlamaları ve Hıristiyan inancının onları dünyaya umut, sosyal adalet ve merhamet getirmeye nasıl zorladığını bilmeleri için eğitiyoruz. Öğrencileri bir kariyere hazırlamanın ötesine geçiyoruz. Onları dışarı çıkmaları ve toplulukları ve çevrelerindeki dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaları için hazırlıyor ve onlara ilham veriyoruz.

Bir Hıristiyan üniversite koleji olarak misyonumuz, Tanrı tarafından yaratılmış ve O'nun iyiliği ve güzelliği ile donatılmış olmasına rağmen, dünyayı kabul eden İncil gerçekçiliği tarafından şekillendirilmiştir. Bu dünyanın zenginliğinin ve insan yaşamının saygınlığının yanı sıra, yaratıldığı ihtişamdan yoksun bir dünyada yaşadığımızın farkındayız.

Öğrencilerimizin dünyanın güzelliğini görmelerini ama aynı zamanda bu gezegende birlikte yaşamanın zorlukları hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyoruz. “Çokluk ve çokluk” iştahında açgözlü toplumlar ve sosyal sistemler tarafından sunulan, derin sıkıntı içindeki bir ortamın bu meydan okumaları ve kişisel çıkardan kaynaklanan adaletsizliğin meydan okumaları çok yaygın.

Bir Hıristiyan eğitim kurumu olarak, görkem ve şiddet, umutsuzluk ve umut, adaletsizlik ve daha iyisini yapma arzusu karışımıyla dünyayı olduğu gibi keşfediyoruz. Birlikte yaptığımız çalışmaların çoğu, anlayışımızı her zaman düşündüğümüz, bildiğimiz veya inandığımızın ötesine genişletme çabasıdır.

Ancak bir Hristiyan üniversite koleji olarak, dünyayı olduğu gibi anlamaktan fazlasını yapmamız zorunludur. Ayrıca şu anda var olanın ötesine bakmalı, anın kısıtlamalarını aşmalı ve daha iyi bir dünya tasavvur etmeliyiz. Öğrencilerimizi sadece bugünün zorluklarını tespit etmeye ve anlamaya değil, aynı zamanda gelecek için çözümler tasarlamaya hazırlamalıyız; sadece dünyanın neden böyle olduğunu açıklamakla kalmayıp, onu daha iyi hale getirmek için de çalışmak; sadece acı çekenleri rahatlatmak için değil, aynı zamanda yaralarını iyileştirmek için.

Daha İyi Bir Dünya için Eğitim bizim taahhüdümüzdür ve bu nedenle Booth University College'ın misyonunun merkezinde yer alır. Amacımız öğrencilerimizi, zihinlerinin disipliniyle şekillenen ve Hıristiyan inancının dönüştürdüğü hayatlar yaşayabilmeleri için yetiştirmektir. Öğrencilerimizi bu daha iyi dünyayı yakınlaştırmak için hem istekli hem de çok çalışmaya hazırlamak istiyoruz.

Görev beyanı

Kurtuluş Ordusu'nun Wesleyan teolojik geleneğine dayanan bir Hıristiyan üniversite koleji olan William ve Catherine Booth Üniversite Koleji, Hıristiyan inancını, titiz bursu ve hizmet tutkusunu bir araya getiriyor. University College, öğrencileri dünyamızın karmaşıklığını anlamaları, topluma aktif katkıda bulunmak için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmeleri ve Hıristiyan inancının onları dünyamıza umut, sosyal adalet ve merhamet getirmeye nasıl zorladığını bilmeleri için eğitir.

Vizyon 2020: Booth UC Stratejik Planına Giden Yol

Misyon beyanımızı sadece kelimelerden daha fazlasını ve gerçeğe dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bunu başarmak için Booth University College altı stratejik girişim belirlemiştir. Önümüzdeki yıllarda izleyeceği stratejik planımızda detaylandırılmıştır.

Stratejik Girişimler

 • Üniversite Profilimizi Büyütmek
  • Bir üniversite kolejine geçiş yapan Booth UC, yeni programlar uygulayarak, fakültesini büyüterek, hizmetlerini geliştirerek ve canlı bir öğrenim kültürüyle tercih edilen bir Hıristiyan üniversitesi olarak itibarını artırarak küçük bir üniversite olarak gelişmeye devam edecektir. Bu gelişmenin anahtarı, uygun bir akreditasyon kuruluşu olan Kanada Üniversiteler ve Kolejler Birliği'ne (AUCC) üyelik ve “Booth Üniversitesi” adına son bir değişiklik yapmak olacaktır.
 • Öğrenci Deneyimini Geliştirmek
 • Booth UC, öğrencilere canlı, dönüşümsel deneyimler sağlamak için müfredat ve ortak müfredat programlarını entegre ederek bütünsel öğrenci yaşamını vurgulayacaktır. Dengeli, yenilikçi yaşamlar süren mezunlar yetiştirmek için bilinçli olarak çalışacağız.
 • Devam Eden Çalışmalar için Okul Kurulması
 • Devam Eden Çalışmalar Okulu'nun geliştirilmesi ve diğer girişimler yoluyla Booth UC, Kurtuluş Ordusu liderliği geliştirme, subaylar (CFOT sonrası), çalışan personel ve meslekten olmayan üyeler için eğitim ve öğretim merkezi olarak ortaya çıkacaktır. Kurtuluş Ordusu dışındaki kişi ve kuruluşlara sürekli çalışmalar sağlayan fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz.
 • Hıristiyan İnancı, Hizmet, Umut, Adalet ve Merhameti Yerleştirmek ve Sürdürmek
 • Bir Hristiyan üniversite koleji olarak Booth UC, umutsuzluk, adaletsizlik ve intikam ile karakterize edilen bir dünyaya umut, adalet ve merhamet getirerek hizmet etmek amacıyla öğrencileri Hristiyan inancında eğitmeye enerji ve kaynakları odaklayacaktır.
 • Kayıtlarımızı Artırma
 • Booth UC, öğrenci alımını ve elde tutmayı vurgulayan kapsamlı ve uzun vadeli bir kayıt yönetimi stratejisi geliştirecek ve sonuç olarak 2020 yılına kadar 500'den fazla öğrencinin kayıt büyümesinin devam etmesine yol açacaktır.
 • Misyonumuzu Gerçekleştirmek için Kaynakları Güçlendirmek
 • Booth UC, bağışçılarla güçlü ilişkiler geliştirerek ve büyüyen bir öğrenci nüfusuna hizmet etmek için tesisler geliştirerek mükemmel personel ve öğretim üyelerini geliştirmek ve dahil etmek için proaktif bir yaklaşım sürdürecektir.

Vizyon 2020: Booth Üniversitesine Giden Yol

Sir Isaac Newton bir keresinde, "Daha ilerisini gördüysem, devlerin omuzlarında durmaktandır" demişti.

Booth University College için bir vizyon oluşturmak, ne olabileceğini hayal etmek için önümüzde olanın ötesine bakmamızı gerektirir. Booth University College'da ve aracılığıyla Tanrı'nın ne yaptığı hakkında daha geniş ve daha derin düşünmek için günlük operasyonların kasırgasının üstesinden gelmek için zaman ayırmamız gerekiyor. Nereye gittiğimiz konusunda netlik kazanmalıyız. Önümüzde bir hedefimiz olmalı.

Bunu başarmak için bizden önce giden devlerin, Booth University College'ın temellerini atanların omuzlarında durduk. Booth UC'ye çok şey vermiş olan fakültenin, personelin, öğrencilerin, mezunların ve bağışçıların (geçmişte ve şimdi) omuzlarında durduk.

Şimdi, bunu yaptıktan sonra, Tanrı'nın bizi bir sonraki adımda nereye götürdüğünü daha net görebiliriz. Booth UC'yi Kurtuluş Ordusu'nun Wesleyan teolojik geleneğine derinden bağlı bir Hıristiyan üniversitesi olarak hayal ediyoruz. Booth UC'yi burs, Hıristiyan inancı ve hizmetinin birleştiği bir kurum olarak hayal ediyoruz. Booth UC'yi, Tanrı'nın bizi daha iyi bir dünyaya getirmesinin yollarından biri olarak hayal ediyoruz.

Bunu sizinle paylaşmaktan ve bizi oraya götürecek rotayı çizmekten heyecan duyuyoruz. Bu vizyonu kendi gücümüzle gerçeğe dönüştüremeyiz. Zaten çabalarımız üzerinde Tanrı'nın nimetini yaşıyoruz ve ilerlememize yardımcı olmak için desteğinize ihtiyacımız var.

İstatistik

  kabul

  Booth University College'a Başvurmak

  Kanadalı ve Amerikalı öğrenciler için başvuru ücreti yoktur, öyleyse neden bekleyesiniz? Bu basit adımlarla çevrimiçi başvurun.

  • Bir programa karar verin
  • Kabul koşullarını gözden geçirin
  • Neler için uygun olduğunuzu görmek için burslarımızı ve ödüllerimizi keşfedin
  • Başvurunuzu çevrimiçi olarak tamamlayın. Gerekli tüm destekleyici belgeleri yüklediğinizden emin olun.
  • Resmi transkriptlerinizin Kabul Ofisine gönderilmesini sağlayın

  Burslar ve fon sağlama

  Son başvuru tarihi
  Scholarships at Booth UCApril 30, 2023

  Konumlar

  • Winnipeg

   Webb Place,447, R3B 2P2, Winnipeg

   sorular