Keystone logo
Binghamton University, State University of New York Yunanca ve Latince (BA)
Binghamton University, State University of New York

Yunanca ve Latince (BA)

Binghamton, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 7.070 *

Kampüste

* New York eyaleti sakinleri için | eyalet dışında ikamet edenler ve uluslararası ikamet edenler için - 26.160 $

Tanıtım

Klasik Çalışmalar, Yunanca ve Latince programı, antik Akdeniz dünyasının ve ötesinin başlıca dilleri ve edebiyatları olan antik Yunanca ve Latince konusunda kapsamlı ve titiz bir eğitim sağlamak için tasarlanmıştır. Ana dallarımız onlara çeşitli alanlarda kapılar buldu: öğretmenlik, burs (Klasik Çalışmalar alanında doktora çalışması, arkeoloji vb. dahil) ve her türden kariyer. Eski Yunanca veya Latince olmak üzere iki dilden birinde uzmanlaşan bu ana dalda kayıtlı öğrenciler, bu dilde en az dört yarıyıl artı diğerinde en az iki yarıyıl eğitim alırlar. Programları eski uygarlık, tarih, kültür vb. konulardaki derslerle tamamlanır.

Antik Akdeniz Araştırmalarında Yurtdışında Eğitim

Roma arkeolojisi ve sanatına odaklanan fakülte liderliğindeki bir programın bulunduğu Roma'daki Antik Akdeniz Araştırmaları öğrencileri için Binghamton Üniversitesi'nin sponsorluğunda yurtdışında eğitim fırsatları mevcuttur. Yurtdışında bir eğitim programına veya bir arkeolojik alan okuluna ilgi duyan öğrencilerin, özellikle kredi tanıma ve kredi transferinin ön onayı için bölüm Lisans Direktörünün yanı sıra Antik Akdeniz Çalışmaları alanındaki diğer fakültelere danışmaları gerekir.

Stajlar, Araştırma Olanakları ve Daha Fazlası

Staj olanakları hukuk, tıp, hükümet veya işletme gibi daha geniş ilgi alanlarınızı yansıtabilir ve hatta arkeolojik alanda okul deneyimini bile içerebilir.

Yurtdışında eğitim şiddetle tavsiye edilir.

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular