Keystone logo
© Jonathan Cohen
Binghamton University, State University of New York

Binghamton University, State University of New York

Binghamton University, State University of New York

Tanıtım

Binghamton University, State University of New York (SUNY), New York'un 1 numaralı, ABD'nin ise 52. devlet üniversitesidir (Forbes, 2023) ve ülkenin en iyi 50 devlet üniversitesi arasında sürekli olarak en iyi değere sahip üniversite olarak sıralanmaktadır (US News) ve Dünya Raporu). 18.000 yüksek lisans ve lisans öğrencisi, altı okulu ve 130'dan fazla akademik programıyla Binghamton, orta ölçekli bir kurumun atmosferini büyük bir araştırma üniversitesinin kaynaklarıyla birleştiriyor. Her ana dalda öğrenciler için çeşitli özel onur programları ve araştırma fırsatları vardır. Binghamton, New York'ta pitoresk tepelerin arasında yer alan bir kampüste, ancak New York City, Boston ve Toronto gibi büyük şehir merkezlerinden sadece birkaç saat uzaklıkta yer almaktadır.

Altı yerleşim topluluğumuz, daha büyük Üniversite içindeki destekleyici, güçlü bir mini toplulukta yaşayacağınız ve arkadaşlar edineceğiniz yerdir. Her topluluğun kendine ait yemekhanesi, kişiliği ve gelenekleri vardır. Binghamton şehri arabayla kısa bir mesafededir ve öğrenciler çok sayıda yerel restoranın, profesyonel sporun, sanat ve eğlencenin keyfini çıkarmak için otobüse ücretsiz binebilirler. Binghamton öğrencilerimizin güvende kalmasını sağlar. Tüm yurt kapıları 24 saat kilitlenir ve anahtar kartlı erişim gerektirir; Kampüs içi polis varlığı ve acil durum iletişim sistemi mevcuttur.

21 NCAA Division I takımı, çok sayıda kulüp sporu ve okul içi takımın yanı sıra 450'den fazla öğrenci liderliğindeki organizasyon ve kulüp ile her zaman yapacak bir şeyler vardır! Ödüllü bir kariyer geliştirme merkezi, Binghamton öğrencilerine mezun olduklarında önemli bir avantaj sağlar. Microsoft, Google, IBM, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Disney, Tata, Samsung ve daha birçokları dahil olmak üzere her yıl 1.800'den fazla işveren Binghamton öğrencilerini işe alıyor.
Birlikte daha da ileriye gidiyoruz. Psikolog ya da ekonomist, biyolog ya da mühendis, sıradanlıktan başka her şey olacaksınız ve yarının zorluklarıyla yüzleşmeye ve dünyada olumlu bir fark yaratmaya hazır olarak mezun olacaksınız.

Binghamton Üniversitesi önde gelen bir devlet üniversitesidir.

Titiz, işbirlikçi ve cesurca yenilikçi bir akademik kültürümüz var. Kampüsümüz en iyi devlet üniversitesi deneyimine örnek teşkil etmektedir: zengin çeşitliliğe sahip öğrenciler, aktif bir sosyal yaşam ve toplumla derin etkileşim. Öğrencilerimizin her biri, sizin gibi, benzersiz bir bakış açısı yaratmak için belirli bir vizyon ve yetenek seti getiriyor. Onlar kaşifler ve yenilikçilerdir; bir meydan okumaya isteklidirler ve kolları sıvamaya isteklidirler.

Sizi yerlere götürecek bir Derece!

Binghamton, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi 4 yıllık mezuniyet oranlarından birine (%73) ve SUNY okulları arasında en iyisine sahiptir. Bu da tasarruf anlamına geliyor! 5 yıl yerine 4 yılda mezun olarak en az 30.000 $ tasarruf edeceksiniz!

Akreditasyonlar

 • Orta Devletler Yüksek Öğrenim Komisyonu (MSCHE)
 • Profesyonel okullarımız ve programlarımızın tümü, profesyonel akreditasyon kuruluşları tarafından tamamen akredite edilmiştir.

Kampüs Özellikleri

  kabul

  akreditasyonlar

  AACSB Akreditasyonlu

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Binghamton

   4400 Vestal Parkway East Binghamton, NY, 13902, Binghamton

   sorular