Keystone logo
Barry University College of Arts and Sciences Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Sanat Lisansı
Barry University College of Arts and Sciences

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Sanat Lisansı

Miami Shores, Amerika Birleşik Devletleri

0 Hours

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Lisans Diploması, reklamcılık ve halkla ilişkiler konusundaki bilgi ve becerileri ve bu alanların çağdaş entegre iletişimdeki rolünün pratik bir anlayışını geliştirir.

Bu çift yollu program, öğrencileri ikna edici uygulama etik ve ahlaki ilkelerine dayanan araştırma tabanlı stratejik planlama, çoklu iletişim platformları için yaratıcı materyallerin geliştirilmesi ve tanıtım için medyanın yenilikçi kullanımlarına maruz bırakır. Reklamcılık alanı, hem ulusal hem de uluslararası bağlamlarda reklamın toplum üzerindeki etkisini daha da inceler. Buna karşılık, halkla ilişkiler bölümü, iç ve dış izleyicilere yönelik yazma ve sunum becerilerini vurgular.

Öğrenciler, reklam ve halkla ilişkiler planlaması, yaratıcı tasarım, araştırma ve tanıtım dahil olmak üzere kendilerini dünya iş piyasasına hazırlayan kurslar alırlar. Ek olarak, Miami bölgesindeki konumumuz, öğrencilerin bölgedeki sayısız reklam ve halkla ilişkiler ajansı, özel şirketler ve kar amacı gütmeyen gruplarda benzersiz staj fırsatlarını keşfetmelerine olanak tanır.

Mezun olduktan sonra öğrenciler şunları yapmaya hazırlanacaktır:

Etkili reklam ve halkla ilişkiler kampanyaları geliştirmek,

Profesyonel iletişim çabaları bağlamında araştırma, strateji ve konumlandırmanın nasıl etkileşime girdiğini anlayın,

Özgün ve yaratıcı tanıtım malzemeleri oluşturun,

Net yazma ve sunum becerileri ile etkili iletişim kurun,

Medya platformlarında karmaşık promosyonları kullanan etkili medya stratejileri planlayın ve

Farklı kültürel ve küresel bağlamlarda bu alanların sosyal etkisine duyarlılık dahil olmak üzere, reklamcılık ve halkla ilişkiler uygulamasında sağlam etik ilkeleri uygulayın.

Reklamcılık ve halkla ilişkiler alanındaki çalışmalarınız, ana dalınızdaki tüm sınıflarda edindiğiniz bilgileri kullanan eksiksiz bir kampanya ürettiğiniz büyük bir bitirme projesinde sonuçlanacaktır. Kampanya sizi müşteri toplantıları, stratejik beyin fırtınası ve yaratıcı tasarım oturumları gibi gerçek hayattaki durumlara maruz bırakır.

Sanata ilgilendiğinizi ve reklam ve halkla ilişkilerin yaratıcı yönlerine çekildiğinizi varsayalım. Bu durumda, grafik tasarımda disiplinler arası kurslarla üretim becerilerinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Ayrıca, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü de size bu alanlarda pratik deneyim kazanma şansı sunuyor. Programdaki öğrenciler, çalışmalarının bir parçası olarak staj yapmaları için teşvik edilmektedir. Öğrenciler, iş piyasasına girmeden önce değerli gerçek iş deneyimini sürdürürken, ana dallarında kredi kazanırlar.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Halkla İlişkiler Lisans Derecesi (BA)
    • Dubuque, Amerika Birleşik Devletleri
  • BA (Hons) Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Markalaşma
    • Flic en Flac, Mauritius
  • BA (Hons) Moda Halkla İlişkiler ve İletişim
    • London, Birleşik Krallık