Keystone logo
Bard College Berlin

Bard College Berlin

Bard College Berlin

Tanıtım

Hakkında Bard College Berlin

Bard College Berlin , beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde yoğun, disiplinler arası eğitim sunan akredite bir Alman-Amerikan üniversitesidir. Öğrenci topluluğu son derece uluslararası ve coğrafya, kültür, sınıf ve ekonomik arka plan açısından çeşitlidir ve İngilizce öğretilen küçük seminerlerde öğretim üyeleriyle buluşur. Eleştirel düşünme, entelektüel hırs, yaratıcılık ve sınıf içindeki ve dışındaki yaşam arasındaki bağlantıya yapılan vurgu temel bir özelliktir. Nitelikli öğrenciler hem Amerikan hem de Alman BA derecesi alabilirler.

119436_GermanClass_IrinaStelea.jpg

Zaman içinde yankılanan "büyük soruları" ortaya koyarak ve genç bireylere bunları diyalog içinde ve çağdaş zorluklara atıfta bulunarak anlamaları ve yanıtlamaları için gerekli becerileri vererek, Bard College Berlin kişisel gelişmeyi mümkün kılar ve öğrencilerini katkıda bulunmaya hazırlar. ortak bir küresel geleceğe.

Göç ve güvenlikle ilgili küresel ekonomik politikaların ve önlemlerin tartışıldığı ve test edildiği ve sanatın en çeşitli ve deneysel ifadesini bulduğu Avrupa'nın siyasi, ekonomik ve sanatsal merkezinde yer alan Bard College Berlin , benzersiz bir konumdadır. öğrenciler, şehirde kök salmış seminerler ve etkinlikler aracılığıyla güncel siyasi, sosyal ve kültürel gelişmelere doğrudan maruz kalırlar. Staj programı, sanat, insan hakları, yayıncılık, şehir planlama, teknoloji girişimleri ve eğitim gibi çok çeşitli alanlarda iş deneyimi kazanma fırsatları sağlar.

Sürekli geçerliliğe sahip bir entelektüel mirasın uzmanlaşmış çalışmasına ve yerel keşif, sanatsal uygulama, kamusal tartışma ve sivil katılım programları aracılığıyla fikirlerin “gerçek hayatta” uygulanmasına yönelik bu iki yönlü Bard odak noktası Bard College Berlin mezunları/ae'yi yaratıcılık için hazırlamıştır. yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel sektörde sorun çözme ve başarılı işbirlikleri. Sonuç olarak, uluslararası ilişkiler, kamu politikası, eğitim, gazetecilik ve sanat gibi alanlarda kariyer yapmanın yanı sıra dünyanın en ünlü üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi almışlardır.

Eğitim Misyonu

Bard College Berlin , liberal sanatlarda küçük grup seminer öğretimi ve disiplinler arası lisans eğitimini ilk ortaya çıktığı Avrupa üniversite bağlamının en yüksek seviyelerine döndürmek amacıyla kurulmuştur. Bard College Berlin sunduğu iki dereceli programlar, bireysel disiplinlerde uzmanlaşmış çalışmanın, geniş ve kapsamlı entelektüel gelenekler ve onları canlandıran ana tartışmalar, eserler ve dönüşümler temelinde ilerlemesi gerektiği ilkesine dayanmaktadır. Kökleri savaş sonrası Almanya'da ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan 'toplumsal düşünce'nin akademik çizgisi, insan yaşamının ve kültürünün temel yeniliklerini toplumsal ve politik belirlenimleri çerçevesinde incelemeye kendini adamıştır. Bard College Berlin 'nin entelektüel tarihteki temel dersleri bu bağlılığı doğrudan yansıtır, ancak aynı zamanda bir bütün olarak programların yol gösterici bir idealidir.

119438_Screenshot_1.png

Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce

Bard College Berlin 'in Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce alanında lisans derecesi , beşeri bilimlerin (felsefe, edebiyat, film çalışmaları, siyaset teorisi, sanat tarihi) ana alanlarını disiplinler arası gelişimlerine göre araştırır. Derecesi, uygulamalı sanatları (tiyatro ve stüdyo sanatları) sanatın felsefi teorileştirmesi ile birleştirme ve bilgi, zanaat ve uzmanlık disiplini arasındaki genel tarihsel ilişkiyi dikkate alma fırsatını kapsar.

Ekonomi, Politika ve Sosyal Düşünce

Bard College BerlinEkonomi, Politika ve Sosyal Düşünce BA, insanın kültürel değişimi ve yansıması tarihine dayanan sosyal bilimlerde eğitim verir. Çağdaş ekonominin temel yöntemleri ve modelleri, entelektüel tarihin hareketiyle diyalog içinde ve siyaset teorileri ve sosyal işleyiş modelleri ile bağlantılı olarak incelenir.

Sivil Katılım

Kolej'in bilgili, yaratıcı ve katılımcı bir eğitim sağlama inancına uygun olarak, sosyal bilimler eğitimi, uygulamalı sanatlarda çalışma, estetik ve sosyal olarak yapıcı projeler peşinde koşma fırsatını içerir. Bard College Berlin 'in tüm programlarındaki öğrenciler, staj yapma ve sivil katılım konusunda teşvik edilir ve desteklenir. Kolej, liberal sanat eğitiminin aktif ve üretken vatandaşlığı geliştirmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

119437_Campus_InasaBibic.jpg

Akreditasyon Geçmişi

Bard College Berlin: Bir Liberal Sanat Üniversitesi, 20 Ocak 2017 tarihinden itibaren Wissenschaftsrat tarafından Almanya'da ulusal düzeyde kurumsal olarak akredite edilmiştir.

Kolej, ilk olarak, Berlin Senatosu Eğitim, Gençlik ve Bilim Departmanından (Senatsverwaltung für Bildung, Jugend und Wissenschaft) sec. 123, paragraf. 2011'de Berlin Federal Eyaleti Yüksek Öğrenim Yasası'nın (Berliner Hochschulgesetz – BerlHG) 1'i.

Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce BA için program akreditasyonu, ACQUIN akreditasyon ajansı tarafından 2013 Sonbaharında verildi. 2015 yılında, Ekonomi, Politika ve Sosyal Düşünce BA, ACQUIN'den akreditasyon aldı.

Bard College, Orta Amerika Yüksek Öğrenim Komisyonu (ABD) tarafından akredite edilmiştir Bard College Berlin 'in Beşeri Bilimler, Sanat ve Sosyal Düşünce veya Ekonomi, Politika ve Sosyal Düşünce alanında lisans derecesini tamamlayan öğrencilere BA derecesi verir. New York Eyaleti Eğitim Kurulu tarafından.

Konumlar

  • Berlin

    Platanenstrasse 24, 13156, Berlin

sorular