Keystone logo
Azerbaijan University Of Architecture And Construction

Azerbaijan University Of Architecture And Construction

Azerbaijan University Of Architecture And Construction

Tanıtım

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Tarih geçen yüzyılın 20-ler İnşaat Mühendisliği cumhuriyet Fakültesi yaratılmasına dayanıyor.

1975 yılında İnşaat Mühendisliği Azerbaycan Enstitüsü kurulmasına ilişkin bir kararname yayınladı. 1992 yılında Enstitü üniversite statüsü kazanmış ve Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi olarak değiştirildi.

hedef Üniversite - kendi alanında rekabet etmeye hazır, nitelikli ve kendine güvenen profesyonellerin eğitimi.

şu anda AzUAC - Eğitim programlarının çeşitli içerir bir bilim ve eğitim kompleksi, var. fizik ve matematik ile lise var işleyen, İnşaat Mühendisliği, yanı sıra Üniversitesi'nin 7 ana fakültelerinin Koleji: mimari, bina, inşaat, teknoloji, su temini ve iletişim sistemleri, ulaşım, ekonomi, inşaat, mekanik ve bilgi teknolojileri, yanı sıra yabancı için eğitim ve öğretim fakülteleri vatandaşlar.

Doktora programı alırken birçok uzmanlık eğitimin Üniversitesi 2 kademe sistemi (lisans ve yüksek lisans), at, memur, profesyoneller ve ikinci derece elde etmek isteyen herkes için eğitim (gelişmiş eğitim kursları, dil ve bilgisayar kursları) ek formları vardır. Eğitim (alan mimarlık ve inşaat), Azerice, Rusça ve İngilizce dillerinde yapılır.

Toplamda, üniversite 6.500 den fazla öğrenci mezun, lisansüstü öğrencileri ve stajyer yanı sıra yabancı uyruklu vardır. Mezunlarımız dünyada yaklaşık 100 ülkede çalışır.

Aşağıdaki alanları ana kalkınma hedefleri olarak atanır:

uluslararası standartlara uygun eğitim standartlarına uygunluk; yeni bilgisayar teknolojileri kullanımı yoluyla eğitimin kalitesinin yükseltilmesi; öğrenci ve öğretim elemanı hareketliliği amaçlayan uluslararası program ve projelere katılımı; Öğrencilerin uygulama için üretim üsleri, cumhuriyet ve yurt dışında sayısının genişletilmesi; Bilimsel, lojistik ve bilgi tabanının geliştirilmesi.

AzUAC 5.5 hektarlık bir alan üzerine, dört akademik binalar, Lyceum bina, bir spor merkezi, misafirhane, yemek odası, birkaç kafe vardır. Beş konut ve eğitim binasının bir barındıran bir kampüs vardır.

Üniversite özetlerin fazla 460.000 kitap, dergi, koleksiyonları bir fon ile temel bir kütüphaneye sahiptir. Tasarlanmış satranç kulübü, spor kulüpleri, yaratıcı amatör gruplar, halk aletleri topluluk, KVN (KVN), entelektüel gençlik kulübü "Tartışmaları". Sergi salonunda öğrencilerin yaratıcı çalışmaların ve ana sergi.

2014 yılında, Üniversite, devlet akreditasyon geçti.

hazırlık Fakültesi

ayrı bir birim olarak Azerbaycan Mimarlık Üniversitesi ve İnşaat (Az.UAS) yabancı vatandaşlar için hazırlık fakülte 1984 yılında Milli Eğitim Bakanlığı emri ile kurulmuş ve üniversite öncesi eğitimin Eğitim Merkezi olduğunu. fakülte son birkaç yıl içinde eğitilmiş ve dünyanın yaklaşık 60 ülkeden 3.000'den fazla yabancı uyruklu sertifikalarını aldılar: Avrupa ve Afrika, Orta Doğu ve Latin Amerika, Asya ve BDT.

fakülte Azerice, Rusça dillerinde Bölümü ve teknik disiplinler Bölümü (DTD) oluşur. Bugün bölümünün personel - çok Metodistler, yabancı bir izleyici deneyimi uzun yıllar deneyimli öğretmenlerdir.

Aşağıdaki profiller için profesyonel yönlendirilmiş eğitim fakültesi: ekonomik, tıbbi ve biyolojik ve insani mimari, mühendislik, inşaat, öğrencilerin almak için gidiyoruz uzmanlık (eğitim alanları) göre bağlı. Eğitim Azerbaycan, son öğretim yöntemleri ve ders kitaplarının seçimi ve öğrenme materyalleri ile Rusça ve İngilizce dillerinde PF gerçekleştirilir. Rus Azerice ve İngilizce dillerinde hazırlık fakülte işletim dil kurslarında. yabancı öğrenciler hazırlık fakültesinde eğitimi başarıyla tamamlanmasından sonra Az.UAS seçilen uzmanlık çalışmalarına devam yanı sıra Azerbaycan'ın diğer yüksek eğitim kurumlarında hakkına sahip FS tamamlanması üzerine bir devlet sertifika (sertifika) verilir.

Hazırlık Fakültesi Az.ASU üniversitelerin hazırlık bölümleri ile işbirliği anlaşmaları vardır, "Ankara", İran'da Tebriz Üniversitesi, Moskova Yol Üniversitesi, Moskova Devlet Üniversitesi (MSU), Rusça hazırlık fakülte ile Türkiye'de "öğrenme Türk merkezi" ile "Gazi", Rusya'da halkların Dostluk Üniversitesi (PFUR).

Konumlar

  • Baku

    A. Sultanova 11, AZ-1073, Baku

    sorular