Keystone logo
AUM American University of Malta

AUM American University of Malta

AUM American University of Malta

Tanıtım

137230_16x4.5UniImage1-WithText.jpg

Neden AUM?

Malta Amerikan Üniversitesi (AUM), uluslararası bir topluluk için en yüksek standartta yüksek öğrenim ve araştırmaya adanmış Amerikan tarzı bir üniversitedir. Lisans programları, araştırma faaliyetleri ve topluma hizmet, etik açıdan bilgili vatandaşlar yetiştirerek, bilgi yaratarak ve bilgiyi küresel bir ortamda işe koyarak yaşamları dönüştürür ve topluma hizmet eder.

AUM, akademik açıdan zorlu bir öğrenme ortamında etik açıdan sorumlu dünya vatandaşları, eleştirel düşünürler ve geleceğin liderleri olmak için çeşitli öğrenci kitlelerini eğitir. Öğretim, araştırma, kamu hizmeti ve ekonomik kalkınma alanlarında yenilik yapmak ve kaliteyi artırmak için sürekli çaba göstermektedir.

AUM'nin derece programlarını sunma şekli, kimliğinin temelinde çok önemli bir yapı taşı oluşturur. Her program, öğrencilere bilgilerini sıfırdan oluşturma ve bilgiyi tutarlı ve inandırıcı bir şekilde yapılandırma konusunda rehberlik eder. Öğrencileri, alanlarıyla ilgili en son endüstri teknolojileriyle temel ilkelerden uygulamalı uygulamalara kadar götürür.

Neden Malta'da Eğitim?

Akdeniz'in merkezinde, Avrupa ile Kuzey Afrika arasında yer alan Malta, Avrupa Birliği'nin en küçük üye devletidir. 7.000 yıllık tarihi ve 300 günlük güneş ışığı ile ünlü Malta, Euro bölgesindeki en dikkat çekici başarı öykülerinden biri olarak ortaya çıktı. İş yanlısı tutumu, son teknoloji altyapısı ve iş yapmanın mütevazı maliyetleri ile tanınan, büyüme odaklı girişimciler ve çok uluslu şirketler için gidilecek ülke haline geldi.

137231_16x4.5ÖğrencilerResim3.jpg

akreditasyon

Malta Amerikan Üniversitesi (AUM), akademik standartlar ve akreditasyon açısından her iki dünyanın en iyilerini birleştirir. Tüm programlar, yüksek öğretim düzeyinde Amerikan Eğitim standartlarına uyacak şekilde profesyonel bir fakülte kurulu tarafından tasarlanmıştır. Her derece, Malta Ulusal İleri ve Yüksek Öğrenim Komisyonu (NCFHE) tarafından yapılan incelemenin ardından akreditasyon almıştır. Buna karşılık, bu, AUM'da sunulan tüm derecelerin Avrupa çapında ve ötesinde de tam olarak tanındığı anlamına gelir. Derece programlarımızı sunma şeklimiz, AUM'daki kimliğimizin çok önemli bir temelini oluşturur. Avrupa ortamı ve çok kültürlü bir öğrenci topluluğu ile birleşen Amerikan tarzı eğitim, öğreniminiz için mükemmel bir ortam ve katma değer sağlar.

Programlarımız

Lisans Programları

Yenilikçi ve mali açıdan başarılı bir girişim kurmak, yeni nesil video oyunları tasarlamak veya fütüristik bir şehrin yerleşimini planlamak istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

10 lisans programı sunuyoruz:

 • İşletme Lisans Derecesi
 • İşletme ve Finans BS
 • Muhasebe BS
 • Oyun Geliştirmede BS
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Derecesi
 • Endüstri Mühendisliği Lisans Derecesi
 • Makine Mühendisliği Lisans Derecesi
 • İnşaat Mühendisliği Lisans Derecesi
 • Grafik Tasarım ve Animasyon BA
 • Çin Dili ve Kültürü BA

Lisansüstü Programlar

İşletme ve Mühendislik alanlarındaki üç yüksek lisans programımızdan birini seçin. Müfredat, teori ve pratiğe eşit dikkati hak eden bir dizi güncel ve acil konuyu ele alır. Dünyanın önde gelen üniversitelerinden deneyimli öğretim üyeleri tarafından denetlenen program, en yüksek uluslararası standartları karşılamaktadır.

Üç yüksek lisans programı sunuyoruz:

 • İş İdaresinin Başı
 • Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı
 • Siber Güvenlik Yüksek Lisansı

Akademik Amaçlı İngilizce Programı

Malta Amerikan Üniversitesi'ndeki EAP programı, dil yeterliliği dışındaki tüm kabul koşullarını karşılayan ve derece programlarına başlamak için İngilizce dil becerilerini geliştirmesi gereken öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu program, öğrencilerin derecelerine başladıklarında başarılı olmalarına yardımcı olmak için Dinleme, Konuşma, Okuma ve Yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

137232_16x4.5ÖğrencilerGörüntüsü2.jpg

burslar

Malta ve AB Bursu

AUM, son 5 yıldır Malta'da ikamet eden Malta veya AB vatandaşı lisans adaylarına tam burs sunmaktadır. Adayların dikkate alınması için kabul başvurularını tamamlamaları gerekir.

AUM'da Öğrenci Hayatı

Sadece üniversiteye gitmeyin, bundan en iyi şekilde yararlanın. AUM'da, öğrencilerimizi üniversite sponsorluğundaki uzun bir faaliyet listesine katılmaya teşvik ediyoruz. Plaj gezilerinden ada çapında kültürel gezilere kadar, öğrencilerimizin eğlenmek için birçok fırsata sahip olmasını sağlamaya kendimizi adadık. Amacımız sadece olumlu bir sınıf deneyimi değil, aynı zamanda uzun süreli arkadaşlıklar geliştirmek için birçok fırsata sahip olmaktır.

Kampüsümüz

AUM, Malta'nın ikonik Üç Şehrinden biri olan Cospicua olarak da bilinen Bormla'da yer almaktadır. Bölge kültür, çeşitli tarih ve güzel sahil kenarındaki restoran ve kafeler açısından zengindir. Aslen William Scamp tarafından tasarlanan kampüsümüz, 2. Dünya Savaşı sırasında İngiliz deniz üssü olarak kullanıldı. Bu dönemde yoğun bir şekilde bombalanan yapı, uzun yıllar harabe halinde kaldı. Restorasyon süreci, bina içindeki eserlerin tarihi korunmasını sağlama çabalarını içeriyordu.

137233_16x4.5ÖğrencilerResim1.jpg

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Cospicua

  Cospicua, Malta

sorular