Keystone logo
AUB – Mediterraneo

AUB – Mediterraneo

AUB – Mediterraneo

Tanıtım

Beyrut Amerikan Üniversitesi – Kıbrıs, Baf'taki Mediterraneo, Beyrut, Lübnan'daki Beyrut Amerikan Üniversitesi'nin (AUB) ikiz kampüsüdür. AUB, eğitim felsefesini, standartlarını ve uygulamalarını Amerikan liberal sanatlar yüksek öğrenim modeline dayandırır. Üniversite, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik eder ve kendini yaratıcı ve eleştirel düşünmeye, yaşam boyu öğrenmeye, kişisel bütünlüğe, yurttaşlık sorumluluğuna ve liderliğe adamış kadın ve erkekleri mezun etmeye çalışır.​

AUB, New York Eyaleti Eğitim Departmanı (NYSED) tarafından verilen ve üniversitenin derece programlarını kaydeden bir tüzük kapsamında faaliyet göstermektedir. AUB Mediterraneo'daki tüm bölümler ve programlar, Kıbrıs Yüksek Öğrenim Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı (CYQAA) tarafından akredite edilmiştir.

Lübnan halkına, bölgeye ve Küresel Güney'e daha iyi hizmet vermek için Beyrut Amerikan Üniversitesi (AUB) daha küresel, çeşitli ve kapsayıcı bir üniversite haline geliyor. Kurum genelindeki paydaşlarla üç yılda geliştirilen ve Mütevelli Heyeti tarafından Haziran 2020'de onaylanan Küresel AUB vizyonu, AUB'nin gelecekteki başarısını, geçerliliğini ve gelecek nesiller için sürdürülebilirliğini sağlayacaktır. Küresel bir Amerikan üniversitesinin geniş kapsamlı, iddialı ve çok heyecan verici bir vizyonudur:

Beyrut, Lübnan'da demirlemiş:

 • Kuzey Amerika'daki ofisler ​
 • Lübnan dışındaki kampüsler
 • Genişletilmiş bir AUB Online varlığı ve
 • Afrika'daki merkezler​

8 Nisan 2022'de Beyrut Amerikan Üniversitesi, Global AUB vizyonunun gerçekleştirilmesinde bir dönüm noktası olan bir olayı kutladı: AUB'nin dışarıdaki ilk kampüsü olan Beyrut Amerikan Üniversitesi – Mediterraneo'yu kurmak için Kıbrıs'taki Baf Belediyesi ile anlaşmanın imzalanması. Lübnan.

AUB Mediterraneo, Orta Amerika Yüksek Öğretim Komisyonu (MSCHE) tarafından Beyrut Amerikan Üniversitesi'nin şube kampüsü olarak onaylanmıştır. AUB Mediterraneo'daki tüm bölümler ve programlar, Kıbrıs Yüksek Öğrenim Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Ajansı (CYQAA) tarafından akredite edilmiştir.​​ 2023-24 akademik yılında öğrencileri AUB Mediterraneo'da ağırlayacağız ve öğrenci kitlesini 10 yıl içinde 2.000 öğrenciye çıkarmayı planlıyoruz. 2023-24'te AUB'nin Fen Edebiyat Fakültesi, Suliman S. Olayan İşletme Okulu ve Maroun Semaan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi felsefe, siyaset ve ekonomi (BA) alanlarında lisans ve yüksek lisans programları sunacak; psikoloji (BS); bilgisayar bilimi (BS); endüstri mühendisliği (BS); mühendislik yönetimi (MS); işletme-yönetimi (BBA); ve iş analitiği (MS). Gelecek yıllarda ek akademik programlar sunacağız.​​

Misyon ve vizyon

​​​​Vizyon

Beyrut Amerikan Üniversitesi – Mediterraneo, son teknoloji ve öncü eğitim teklifleri, son teknoloji araştırma ve bilgi oluşturma ve etkili topluluk aracılığıyla sosyal, çevresel ve teknolojik ilerlemeye öncülük eden bir bilgi alışverişi ve yaratma merkezi olmayı hedeflemektedir. hizmet.

Misyon

Beyrut Amerikan Üniversitesi – Mediterraneo, Beyrut Amerikan Üniversitesi'nin ikiz bir kampüsüdür ve bu nedenle, yüksek öğrenim ve araştırma alanında 150 yılı aşkın deneyimi Avrupa'ya taşımaktadır.

Liberal sanatlar yüksek öğrenim modeli ve deneyimsel öğrenme fırsatları, en son araştırmalara verdiği destek ve toplum hizmeti yönelimi ile eleştirel düşünürler, küresel liderler, yenilikçiler ve sorumlu küresel vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Üniversite, düşünce özgürlüğünü teşvik eden, hoşgörüyü besleyen ve çeşitliliğe saygı duyan yenilikçi, destekleyici ve kapsayıcı bir öğrenme ortamı sağlayarak lisans ve lisansüstü öğrenimi besler. AUB Mediterraneo, entelektüel, profesyonel, sosyal ve kişisel gelişim için bir site olmasının yanı sıra seçkin işbirlikçi araştırma, ileriye dönük kültürlerarası iletişim ve değişim için benzersiz bir merkez oluşturur.​

Kampüs Özellikleri

  Burslar ve fon sağlama

  Avrupa'da AUB Bursu Öğrenim Ücretinin %10'u veya %20'si

  Avrupa'da AUB Bursu, AUB'un Avrupa'daki ilk ikiz kampüsü olan Beyrut Amerikan Üniversitesi - Mediterraneo'nun kuruluşunu kutluyor.

  • AB, AEA veya İsviçre'deki (aşağıda listelenmiştir) ülkelerdeki liselerde veya üniversitelerde ikamet eden ve/veya bunlardan mezun olan öğrenciler ve ayrıca bu ülkelerin vatandaşları, öğrenim ücretinin yüzde 20'sini kapsayan bir burs alacaktır.
  • AB, AEA veya İsviçre'deki (yukarıda listelenen) ülkelerdeki lise veya üniversitelerde ikamet eden ve/veya bunlardan mezun olan öğrenciler, öğrenim ücretinin yüzde 10'unu kapsayan bir Avrupa'da AUB Bursu alacaktır:

  Konumlar

  • Paphos

   Νεοφύτου Νικολαίδη,65, , Paphos

   sorular