Keystone logo
© Universiti Tun Abdul Razak (UNIRAZAK)
Asia Pacific Institute of Information Technology (APIIT)

Asia Pacific Institute of Information Technology (APIIT)

Asia Pacific Institute of Information Technology (APIIT)

Tanıtım

APIIT Hakkında

Asya Pasifik Bilgi Teknolojileri Enstitüsü, öğrencilerimize endüstri gereksinimlerine sıkı sıkıya bağlı, uluslararası olarak kıyaslanmış bir akademik deneyim sunarak, yüksek oranda istihdam edilebilir mezunlar yetiştirmek için tasarlanmış bir dizi program sunmaktadır. Asya Pasifik Teknoloji Üniversitesi'ni kapsayan APIIT Education Group'un ayrılmaz bir üyesi olarak

APIIT programları, uzun süredir devam eden uluslararası ortağımız Staffordshire University, Birleşik Krallık ile birlikte sunulmaktadır. Bu onaylanmış işbirliği düzenlemesi altında, APIIT, aynı müfredatı kullanarak ve öğrenci deneyimlerinin ve akademik standartların karşılaştırılabilirliğini sağlamak amacıyla Birleşik Krallık'taki gibi aynı öğretim, öğrenme ve değerlendirme kalite geliştirme süreçlerine uygun olarak Staffordshire Üniversitesi derecelerini sunar.

Malezya ve Bölgedeki Yaratıcı Endüstriler, Design Innovation alanında ileriye yönelik Staffordshire University Courses @ APIIT ile yol gösteriyor.

Gerçekten de, APIIT'in eğitim sistemi, Staffordshire'ın istihdam edilebilirliğin, girişimciliğin ve girişimciliğin temel becerilerine sahip olan Staffordshire Graduate - mezunlarını ve iş piyasasında öne çıkma yeteneğini ortaya koyan mezunlar üretir. Staffordshire Üniversitesinde okuyan APIIT öğrencileri olarak, öğrencilerimiz konularını anlamalarından çok daha fazlasını elde ederler, ancak potansiyel işverenlerin sadece aradıkları değil, değer ve saygı gösterecekleri bir dizi özellik ile ayrılırlar. Aynı zamanda, APIIT'in kendi Hazırlık ve Diploma programları, Staffordshire Üniversitesi tarafından harici olarak kalite güvencesi altındadır ve bu da öğrencilerin seçtikleri derecenin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlarken aynı zamanda uluslararası olarak kıyaslanmış bir nitelik kazanmasını sağlar.

Uluslararası düzeyde kıyaslamalı eğitim sağlamada bu yaklaşım aynı zamanda Malezya sınırlarının ötesine uzanmakta ve Sri Lanka ve Hindistan'da faaliyet gösteren APIIT şubeleri kampımızın içinde yakın bir şekilde çoğaltılmaktadır. Malezya'nın ilk MSC-Durum Kurumları arasında, APIIT, aynı zamanda araştırma, geliştirme ve ticarileştirme konusunda da güçlü bir sicili yakaladı, yenilikler, ürünler ve öğrenci projeleri için bugüne kadar 50'den fazla Malezyalı ve uluslararası ödül kazandı. Eğitimde kaliteye odaklanmasının bilincinde olan APIIT Eğitim Grubu, 2011 yılında Başbakanlık Mükemmellik Ödülü'nü ve Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'nın İhracat Kalitesi Ödülünü aldı.

APIIT'in akademik programları Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanır ve yeterlilikler Malezya Yeterlilik Ajansı (MQA) tarafından tamamen veya geçici olarak akredite edilir.

Neden Kuala Lumpur, Malezya'da Eğitim

Herkes için bir şey var

Kuala Lumpur (KL) uzun süredir Endonezya, Çin, Hindistan, Pakistan, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu, Maldivler, Afrika ve Güneydoğu Asya bölgesindeki ülkeler için öğrenim yeri seçimidir. Malezya'nın güzel ülkesine, farklı nüfusa ve istikrarlı koşullarına ek olarak, sunduğumuz geniş bilgi çeşitliliği - bilişim teknolojisinden biyoteknoloji ve medyaya - tüm öğrencilerimize yaşam boyu öğrenme fırsatları sağlıyor.

Yüksek akademik standartlar ve uluslararası tanınma

Eğitim bir yatırımdır, bu yüzden iyi bir kalifikasyon ve yüksek bir öğrenim standardı aldığınızdan emin olmak istersiniz. Yıllar boyunca, geleneksel öğrenme yaklaşımlarının değerlerini göz ardı etmeden modern öğretim yöntem ve tesislerine adapte olduk. Uluslararası standartlara ve tanınmaya sahip eğitim nitelikleri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu nitelikler İngiltere ve Avustralya dahil olmak üzere diğer üniversiteler tarafından aktarılabilir ve kabul edilebilir. Elbette, nihai hedefimiz, nitelikleriniz ve çalışmalarınızın iş gücünde aktarılabilir ve değerli olmasıdır.

İngilizcenizi geliştireceksin

Malezya, yeni dilleri öğrenmek ve öğrenmek için büyük bir fırsat sunuyor. Çok kültürlü çeşitliliğimiz ve nüfusumuz İngilizce, Bahasa Melayu, Mandarin, Çin lehçeleri, Tamil ve diğerlerinin konuşmacılarından oluşuyor. Bölgenin dört bir yanından öğrencilerle tanışacak ve çalışacak, size yeni dilleri konuşma ve uygulama fırsatı tanıyacaksınız. Öğrencilerin çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır ve sınıflarımız İngilizce olarak yapılmaktadır. Ayrıca, lisans eğitimine başlamadan önce ek İngilizce dersleri de alabilirsiniz.

Uygun fiyatlı bir seçenek

Malezya'da eğitim ve yaşamanın toplam maliyeti genellikle uluslararası kabul görmüş ve kaliteli güvence veren çalışma programları sunan çoğu ülkeden daha düşüktür.

Teknoloji ve multimedya merkezi

Malezyalı Hükümetin Multimedya Süper Koridoru (MSC), 1996 yılında Elektronik Hükümeti, Akıllı Okulları, Teletıp, Araştırmayı içeren bir dizi inisiyatif veya amiral gemisi uygulamasıyla ülkeyi Bilgi Çağına itmek için başlatıldı. Malezya ayrıca mimarlık tarihinde eskiden yeniye de bir rekor olduğunu kanıtlamaktadır. Gel ve dünyanın en uzun beton kulelerinden birini gör! 421 metrede duran Kuala Lumpur Kulesi, bir telekomünikasyon ve yayın kulesi olarak faaliyet göstermek üzere yerel bir firma tarafından inşa edildi. Karmaşık mimarinin yanı sıra, dört adet ekspres asansörden birinde gezintiye çıkıp Gözlem Güvertesinden manzarayı seyredebilirsiniz. Kuala Lumpur'un silüetinin üzerinde duran 452 metrelik Petronas İkiz Kuleleri, ulusal bir anıt ve ülkenin gurur simgesidir. Cazip cam ve çelik fayansının 88 katlı binası, ticari, perakende, otel, kongre, eğlence tesisleri ve konut özellikleri ile entegre bir gelişmedir.

Kolayca erişilebilir

Malezya, dünyanın her yerinden gelen uçuşlarla kolayca ulaşılabilir. Ayrıca Endonezya, Singapur ve Tayland gibi komşu ülkelerden deniz ve kara yoluyla erişilebilir. KL Uluslararası Havaalanı, KLIA, yüksek teknoloji konumlar ile sade bir havaalanı ortamıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen ve giden uçuşları barındıran ve yöneten yoğun bir havaalanı. Bir araba yarışı tutkunu iseniz, Formula 1 Yarış Pisti'nin her yıl Mart ayında Formula 1 Yarışının düzenlendiği havalimanının yakınında bulunduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Pist ayrıca yıl boyunca motosiklet ve ralli yarışları için de hizmet vermektedir.

Kültürel çeşitliliği yaşayın

Asya'nın en eski medeniyetleri - Malay, Çin, Hint, festivallerin, geleneklerin ve geleneklerin coşkulu bir kutlaması ve bir dizi çok kültürlü mutfak ile keyifli bir kaynaşmayı keşfedeceksiniz. Malezya'da yemek yemek yiyenler için bir maceradır. Baharatlı Malay yemeğinden, Çin yemeklerinin sonsuz çeşitliliğinden, Hindistan'dan egzotik mutfaklardan, batı mutfağından Nyonya'ya ve Portekiz yemeklerinden çok çeşitli seçenekler mevcuttur. Satay, nasi lemak, rendang, roti canai, murtabak, laksa ve tavuklu pilav gibi popüler Malezya yemeklerinde kendinizi şımartın. Uluslararası fast food zincirleri de şehirlerde yaygın olarak bulunmaktadır. Malezyalılar bir dizi bayram ve festivali kutlar - Deepavali veya Işık Festivali, Hari Raya, Çin Yeni Yılı, Noel, Ulusal Gün veya Merdeka Günü, Fener ve Ay Kek Festivali, sadece birkaç isim.

Ilımlı iklim ve hava durumu

Malezya, yıl boyunca 29 ° C sıcaklığa sahip ve yayla bölgelerinde daha serin olan tropikal, nemli bir iklime sahiptir. Coğrafi olarak, 3.000 kilometre kıyı şeridi, bir dizi serin tepe tesisi, dünyanın en eski yağmur ormanı ve Güneydoğu Asya'nın en yüksek dağı olan sıcak tropikal güneşte yıkanır. Aydınlık ve tropikal iklim, yıl boyunca çoğu spor ve aktivitenin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Spor aktiviteleri ve macera

Malezya'da birçok spor oynanır. Popüler olanlar arasında futbol, ​​badminton, hokey, tenis ve squash vardır. Diğer favoriler ise bisiklet, kriket, bowling, golf, ragbi, masa tenisi, voleybol ve grand prix yarışlarıdır. Doğal macerayı seviyorsanız çok eğleneceksiniz! Uzun sahil şeridi ve açık deniz adaları ile su kayağı, rüzgar sörfü, şnorkelle dalış ve adalarda ve deniz parklarında dalış yapabilir, kano, akarsu raftingi, nehir safarisi ve büyük nehir sisteminin yanında geziler yapabilirsiniz. Hepsi bu degil. Mağarayı keşfetmek, dağ tırmanışı, off-road sürüş, dağ bisikleti, jungle trekking, iz sürme, tüplü dalış, balıkçılık, kuş gözlemciliği ve yamaç paraşütü, Malezya'daki popüler aktiviteler arasındadır.

Konumlar

  • Kuala Lumpur

    Jalan Teknologi 5, Taman Teknologi Malaysia, 57000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

sorular