Keystone logo
“1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia

“1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia

“1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia

Tanıtım

hakkında

Bir kamu yüksek öğretim kurumu olarak, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia Üniversitesi, Üniversite Yönetiminin mevcut görevinin altında yatan üç ilkenin belirlediği bir aşama olan varlığının yeni bir aşamasından geçiyor: performans, kalite ve tutarlılık. Nispeten genç bir Üniversite olarak - 2019'da 28 yıllık bir varoluşu kutluyoruz - Üniversitemiz Romanya'daki yükseköğretim sistemi içindeki amacının ve rolünün farkındadır ve sürekli olarak Transilvanya eğitim sistemi geleneğiyle ilgilidir.

Yüksek Öğretim Kurumları ile Uluslararası İşbirliği

Üniversite yönetimi ile işbirliği içinde geliştirilen ve onaylanan Alba Iulia Üniversitesi'nin “1 Decembrie 1918” uluslararasılaşma stratejisinin ana ilkeleri aşağıdaki satırlar boyunca yorumlanmıştır: araştırma faaliyetlerinin uluslararası boyutunun genişletilmesi ve öğretme / öğrenme süreçleri, kültürlerarası ve çok dilli farkındalık yaratmak ve sosyal ve kurumsal yönetişime aktif katılım. Öğretmenlerin ve öğrencilerin hareketliliğini aktif olarak teşvik ediyoruz ve ikili anlaşmalar yaparak veya farklı ağ türlerinde işbirliği yaparak dünya çapındaki kurumlarla işbirliğimizi sürekli olarak genişletiyoruz (Karpat Bölgesel Üniversiteler Birliği, Beşeri Bilimler Konsorsiyumu, Avrupa Kültürlerarası Eğitim Faaliyetleri Ağı, UNIRO - Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Ağı, vb.). Üniversitemiz halihazırda öğrenci ve personel hareketliliği için yükseköğretim kurumlarıyla 200'den fazla Erasmus + anlaşması yapmıştır. Her yıl yurtdışına yaklaşık 200 öğrenciyi öğrenim veya yerleştirme için gönderiyor ve Erasmus + hareketlilik programı kapsamında gelen 100'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyoruz. Üniversitemiz ayrıca Avustralya, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Özbekistan, Rusya, Kolombiya ve Çin ile mobilite akışı için hibe verildiği için Uluslararası Kredi Hareketliliği eylemini uyguluyor (Çin ile sadece personel hareketliliği için verdik) . Hareketlilik programlarının yanı sıra, tematik konferanslar (GeoCAD, ICTAMI, BENA, vb.), Periyodik cilt yayınları ve hakemli akademik dergilerin ortak yayınlanması gibi işbirlikçi eğitim ve araştırma faaliyetleri geliştiriyoruz. Zaten başarılı ortak doktora kurduk. ERA + ve Horizon 2020 Programları tarafından sunulan yeni manzaraları inceliyoruz.

119095_pexels-photo-1438072.jpeg

Erasmus hakkında

Avrupa ve uluslararası hareketliliğin uygulanması ve organizasyonu, Uluslararası İlişkiler Merkezi'nin bir parçası olan Erasmus Ofisi tarafından yürütülmektedir. Ofis Başkanı, 2 tam zamanlı çalışanın faaliyetlerini denetleyen ve gelen ve giden öğrenciler için Erasmus akademik konularından sorumlu olan Bölüm Koordinatörleri olan Erasmus Kurum Koordinatörüdür. Büro ayrıca iş tanımında yer alan özel görevlerle Hukuk Müşaviri, Mali Sorumlu ve Baş Muhasebeci ile birlikte çalışır. Görevler, Senato tarafından onaylanan İç Düzenlemelere ve her personelin görev tanımına göre açıkça bölünmüştür. İletişim ve işlemler uluslararası hareketlilik faaliyetleriyle ilgili özel prosedür ve düzenlemelere uygun olarak yürütülmektedir. Büro, Erasmus Programına ilişkin yönetim kararlarını almaktan sorumlu Rektörün adını verdiği Erasmus yönetim komitesinin yetkisi altındadır.

Alba Iulia'da Eğitim

1 Decembrie 1918 Alba Iulia Üniversitesi

UAB her şeyden önce toplumun ihtiyaçlarına hizmet etmeye kendini adamış bir öğrenme ve öğretme kurumudur. Kampüs topluluğumuz tüm ırkları, inançları ve sosyal koşulları içeren bir toplumu yansıtır ve bir parçasıdır. Üniversite işlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi, üniversite topluluğunun her üyesinin aşağıdaki ilkeleri kabul etmesini ve uygulamasını gerektirir:

  • Hepimizin içsel haysiyetini onaylıyoruz ve birbirimize saygı ile işaretlenmiş bir adalet iklimi sürdürmeye çalışıyoruz. Bütünlüğümüzün birçoğu arasında karşılıklı anlayışı geliştirmek için çaba göstereceğiz.
  • Bireysellik ve çeşitliliğimizin nezaket, duyarlılık ve saygı çerçevesinde açık ifadesini teşvik ediyoruz.
  • Çeşitli başarılarımızla gurur duyuyoruz ve farklılıklarımızı kutluyoruz.
  • Karşılıklı saygı temelinde gerçek bir ruh ve amaç topluluğu oluşturmak için çaba göstereceğiz.

Uluslararası öğrenciler

Romanya eğitim sistemine kabul için başvuran AB, Avrupa Ekonomik Birliği (Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn) ve İsviçre vatandaşları, Rumen vatandaşlarıyla aynı koşulları ve Rumen öğrencilerle aynı öğrenim ücretlerini karşılayacak iyi.

İngilizce çalışma programları

Program, Avrupa Birliği bağlamında Romen okulunun gerçek ihtiyaçlarına uygun olarak eğitim sisteminde pragmatik olarak yönlendirilebilecek, modern ve modern bir öğrenciye odaklanmaya odaklanıyor.

kabul

Uluslararası öğrenciler

Romanya eğitim sistemine kabul için başvuran AB, Avrupa Ekonomik Birliği (Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn) ve İsviçre vatandaşları, Romanya vatandaşlarıyla aynı koşulları ve kendi durumlarında Rumen öğrencilerle aynı öğrenim ücretlerini karşılamalıdır. Peki.

Konumlar

  • Alba Iulia

    Strada Militari, Alba Iulia, , Alba Iulia

    sorular