Keystone logo
​Abkhazian State University

​Abkhazian State University

​Abkhazian State University

Tanıtım

Abhaz Devlet Üniversitesi, 1932'de açılan Suhum Devlet Pedagoji Enstitüsü temel alınarak kurulmuştur.

SU öğretim görevlileri ve öğrencileri birçok uluslararası bilimsel ve yaratıcı foruma aktif olarak katılmaktadır. Abhaz Devlet Üniversitesinde de benzer etkinlikler düzenli olarak yapılmaktadır. ASU öğrencilerinin ve derslerinin (сотрудники) niteliklerini yükseltmelerine, Yüksek Lisans ve Doktora Çalışmalarında eğitimlerine devam etmelerine ve tezlerini savunmalarına izin verildi.

2006 yılından bu yana ASU, Abhazya Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Özerk Ulusal Üniversite statüsüne sahiptir. Bu, Üniversitenin eğitimsel ve bilimsel faaliyetlerinin geliştirilmesi için yeni fırsatlar açtı.

Üniversitenin faaliyetleri, yenilikçi teknolojilerin aktif tanıtımı ile eğitimin temel doğasını koruyan evrensel ve gelişen eğitim ilkelerine dayanmaktadır. ASU'yu Dünya Eğitim Alanına entegre etmeyi, yabancı ülkelerin araştırma ve eğitim kurumlarıyla doğrudan temas ve etkileşim kurmak için uluslararası programlara tam katılımını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bugüne kadar Abhaz Devlet Üniversitesi'nde:

8 Fakülte, Bölüm / Sanat Brunch ve 42 Bölüm, çeşitli alanlarda bir seviye eğitim sistemi yürütülmektedir: Lisans, Özel, Yüksek Lisans ve Lisansüstü Çalışmalar;

Uluslararası öğrenciler dahil 3.000'den fazla öğrenci;

birkaç Tez Konseyleri;

öncelikli araştırma alanları Matematik, Biyoloji, Ekoloji, Abhaz Çalışmaları döngüsü, Arkeoloji, Pedagojidir.

Konumlar

  • Sokhumi

    Sokhumi, Afganistan

    sorular