Keystone logo

613 Fen Bilimleri Lisans Eğitimi programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Fen Bilimleri Lisans Eğitimi
  • İşletmecilik Çalışmaları
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (613)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Fen Bilimleri Lisans Eğitimi programlar içinde İşletmecilik Çalışmaları

İşletme, Ekonomi ve Yönetim alanında Lisans derecesi (BSc) sunan bir program, öğrencilere ekonomi hakkında temel bir anlayış kazandırmaktadır. Bu derece şirketlerdeki kariyer olanaklarının kapılarını açar ve işletme yönetimi ve idaresi eğitimi almak isteyenler için idealdir.

Potansiyel bir öğrenci, İşletme, Ekonomi ve Yönetim alanlarında BSc nedir diye merak edebilir. Bu dereceyeyi alırken, öğrenciler genellikle iki ana alanla ilgili konuları incelerler. İlk olarak, finansal yönetim, işletme ekonomisi, muhasebe ve organizasyon gibi konuları içeren işletme yönetimi hakkında eğitim göreceklerdir. Temel ekonomik teori ve politika dahil olmak üzere sosyal ekonomide kurslar alacaklardır.

Bir işletme, ekonomi ve yönetim derecesi mezunlara, bir şirkette ortak konularla yüzleşmeleri ve fikirler ve projeler geliştirmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırır. Bu dereceyle bireyler iş dünyasında değerli birer çalışan olabilmektedirler.

Programın süresi ve maliyeti kurumdan kuruma değişmektedir. Okulla iletişime geçen öğrenciler finansal ve logistik detaylarla ilgili bilgi alabilirler.

İşletme, Ekonomi ve Yönetim dallarında BSc derecesine sahip olanlar, iş dünyasında çeşitli kariyerler için hazır olacaklardır. Bu kariyerlere kurumsal yönetim, insan kaynakları ve pazar araştırmaları dahildir. İşletme çok rekabetçi bir alandır çünkü bir dereceye sahip olmak bireyleri işverenler için oldukça cazip hale getirir.

Online kurslar, lisans programlarını sorunsuz hale getirir. Online ders alarak, öğrenciler programlarına devam ederken sorumluluklarını yerine getirebilir ve dünyanın her yerinden derece kazanabilirler. Veritabanımız çok sayıda program hakkında bilgi sağlar ve seçim sürecini basitleştirmeye yardımcı olabilir. Sizin için en uygun kurumu aramaya başlamak için, aşağıda program arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.