Keystone logo

7 Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Sahne Sanatları Müzikoloji Vokal Müzik 2024

filtreler

filtreler

  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • Sahne Sanatları
  • Müzikoloji
  • Vokal Müzik
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Sahne Sanatları Müzikoloji Vokal Müzik

Genellikle üniversitelerde ve kolejlerde sunulan, bir Lisans Sanat tamamlamak için yaklaşık üç ila dört yıl sürer. Lisans düzeyinde alınan, genellikle bir BA, liberal sanat ve bilimlerdeki konuları kapsar.

Vokal Müzikte BA Nedir? Böyle bir BA genellikle pratik tekniklere odaklanan kurslara sahiptir. Bu teknikler sesli, şarkı söyleyen veya dans halinde olabilir. Müfredatın çoğu, öğrencilere deneyim yoluyla eğitmeye odaklanır. Bu, öğrencinin proje, vokal testi ve çalışma saatleri gibi birçok canlı performansa sahip olabileceği anlamına gelebilir. Bazı durumlarda, çalışma planı aynı zamanda sanat ve performans tarihi hakkında geleneksel dersleri de içerebilir.

Bu derece, genellikle öğrencileri eleştirme, el becerilerini kullanma ve bir ekiple çalışma becerilerini kazandırır. Bu beceriler, tiyatro şirketleri ile kariyer fırsatları kazanmalarına yardımcı olabilir.

Vocal Müzikte bir BA'nın maliyeti her kurumda aynı olmayabilir. Bazı kolejler, yere ve programa bağlı olarak daha pahalı olabilir. Öğrencilerin, ne kadar harcama yapabileceklerini hazırlamalarına yardımcı olmak için okulları bireysel olarak araştırmaları önemlidir.

Vokal müziğin derecesi genellikle öğrencileri kariyer yapma yeteneklerini kullanarak hazırlar. Bu müzikal bir sanatçı ya da öğretmen olarak olabilir. Sanatçılar olarak, öğrenciler tiyatro veya operada kariyer bulabilirler. Her ikisi de güçlü bir vokal performans ustalığı gerektirir. Bir şarkıcı genellikle büyük kalabalıklar önünde gösteri yapmak zorundadır ve genellikle canlı şarkı söyleyebilmelidir. Ayrıca, bir mezun diğer potansiyel şarkıcıların müzik öğretmenleri olarak becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı seçebilir. Müziği etkili bir şekilde öğretmek için, genellikle ses performansı konusunda eğitimli bir kişi alır. Bu öğretmenler, ilkokul veya liseler veya bağımsız vokal koçları olarak çalışabilirler.

Vokal müziği alanında lisans derecesiyle ilgileniyorsanız, o zaman yurtdışında veya bölgenizdeki kolejleri bulabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.