Keystone logo

173 Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Pazarlama Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • Pazarlama Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Pazarlama Çalışmaları (173)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Pazarlama Çalışmaları

Ürün ve servislerin tanıtımı ve satışı hakkında en iyi yöntemleri ve ayrıca reklam stratejileri ve pazarlama araştırma teknikleri öğrenmek isteyen bireyler için Pazarlama alanında lisans eğitimi çok iyi bir seçenek olacaktır. Bu alanda bir derece almak başka kariyerlerin de kapısını açacaktır.

BA Pazarlama nedir? BA Pazarlama eğitimi arz ve talepleri etkileyen faktörleri incelemeyi içermektedir. Öğrenciler aynı zamanda müşteri isteklerini ve ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçları gidermek üzere ürün geliştirmek hakkında bilgi edineceklerdir. Öğrenilen bir diğer beceri de ürün bilgilerinin potansiyel müşterilere sunumu olacaktır.

Bu lisans eğitimi birçok açıdan size fayda sağlayacaktır. Her şeyden önce bu program öğrencilere pazarlamanın yapı taşlarını öğretecek ve eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerin geliştirilmesinde yardımcı olacaktır. Pazarlama derecesi aynı zamanda, liderlik becerileri geliştirmenizi ve temel teknik pazarlama ve reklamcılık konularına hakim olmanızı sağlayacaktır.

Bu lisans programlarının ücretleri eğitim alacağınız okula göre farklılık gösterebilmektedir. Potansiyel adaylar ilgilendikleri programı iyice araştırmalı ve ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağını göz önünde bulundurmalıdır. Öğrenciler aynı zamanda kabul ofisiyle konuşmalı ve program ücretlerini teyit etmelidir.

Bu dereceyle mezun olanlar için birçok farklı iş olanağı bulunmaktadır. Bu olanaklar içinde pazarlama müdürlüğü ve pazarlama araştırma analisti gibi pozisyonlar bulunmaktadır. Diğer seçenekler ise pazarlama, tanıtım ve marka yönetimi alanında satış pozisyonlarını içermektedir. Her tür kuruluş pazarlama alanından faydalanmaktadır ve bu nedenle mağaza, toptan satış, üretim, biyoteknoloji, devlet, medya ve iletişim gibi birçok farklı sektör ve alanda potansiyel iş olanakları bulunmaktadır.

Sosyal Bilimler alanında lisans derecesi almak isteyen öğrenciler için birçok kurumda eğitim programları sunulmaktadır. Kapsamlı veritabanımız farklı alternatifleri araştırmanız için idealdir. Daha esnek bir eğitim programına ihtiyaç duyanlar için online sınıflar iyi bir seçenek olabilir. Aşağıda programları inceleyebilir ve formu doldurarak ilgilendiğiniz okulun kabul ofisinden programla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.