Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 17 Sosyal Bilimler Lisansı  (Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi) içinde Geliştirme Çalışmaları 2023

17 Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Geliştirme Çalışmaları 2023

overview

Sanat Lisans Diploması olarak da bilinen BA, genel olarak bir bilim, beşeri bilimler veya sanat derecesidir. Bu derece lisans düzeyinde ve tamamlamak için üç ila dört yıl arasında herhangi bir yerde alabilir.

Kalkınma çalışmalarında BA nedir? Genellikle uluslararası gelişimi içeren teorik kavramlara odaklanır, bu derecedeki dersler, öğrencileri uluslararası ilişkilerdeki konular ve temalar hakkında bilgilendirmek için yapılandırılabilir. Çoğu zaman, eğitmenler dersleri öğretim üyeleri ve sınıf içi tartışmalarla tamamlarlar. Bazı ders planları öğrencilerin vaka çalışmalarından geçmelerine ya da kendilerini küresel ekonominin ve dünya pazarının derinlemesine bir incelemesine kaptırmış olabilir.

İşverenler, yüksek analitik beceriler, kişilerarası iletişim becerileri ve bir işletme için daha geniş bir küresel varlık olarak bakma yetenekleri olan öğrencilere teşekkür eder. Gelişim Çalışmaları Lisans derecesi olan öğrenciler, genellikle bu becerileri geliştirirler ve iş piyasasına güvenmelerini sağlayabilirler.

Maliyet bir sorunsa, tüm okulların fiyatlarını farklı şekilde ayarlayabileceğini unutmayın. Bir seçim yapmadan önce bütçenize uygun bir okula bakın.

Gelişim çalışmalarında kariyer, bir öğrencinin uluslararası bir sistemde ekonomi ve politika bilgisini kullanabilir. Yoksulluğun ve eşitsizliğin anlaşılması mülteci destek çalışanı olarak işlere yol açabilir. Fikir şu ki, bu çalışanlar birlikte çalıştıkları insanların mücadelelerini empati kurabiliyor ve anlayabiliyorlar. Ayrıca, öğrenciler gümrük memurları ve çocuk koruma memurları olarak kariyer bulabilirler. Güçlü bir yazıyla mezun olan öğrenciler, seçtikleri kariyer olarak gazeteciliği de dikkate alabilirler. Küresel meseleleri anlayabilen ve uluslararası politikaları analiz eden gazeteciler genellikle yüksek talep görmektedir.

Geliştirme çalışmalarında lisans derecesine ulaşmak için, internette ders alabilir veya üniversiteye yakın bir üniversiteyi bulabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

read_more

filters

  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • Sosyal Bilimler
  • Geliştirme Çalışmaları
fields_of_study
  • Sosyal Bilimler (17)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format