Keystone logo

5 Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Ekonomi Çalışmaları İstatistik bilimi Aktüerya Bilimleri 2024

filtreler

filtreler

  • Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi
  • Ekonomi Çalışmaları
  • İstatistik bilimi
  • Aktüerya Bilimleri
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular study format

Popular education type

Sosyal Bilimler Lisans Eğitimi programlar içinde Ekonomi Çalışmaları İstatistik bilimi Aktüerya Bilimleri

Lisans veya Bachelor of Arts, orta öğretimden sonra takip edebileceğiniz bir derecedir. Genellikle konuya bağlı olarak üç ila beş yıl sürer ve başka bir alanda çocuk için de eğitim alıp almamanız gerekir. Bu derece genel olarak bir beşeri bilimler ya da sosyal bilimler alanındaki özel dersleri genel olarak liberal sanat alanında birleştirir.

Aktüerya Biliminde BA Nedir? Bu disiplin, bir popülasyon verilen risk faktörlerini değerlendirmek için matematik ve istatistik kullanır. Bu derece üstlenmeden önce matematik ve mantık eğitimini rahat hissetmelisiniz. Bazı ortak dersler doğrusal cebir, ekonomi, uygulamalı analiz, finansal modelleme, işletme finansmanı ve istatistikleri içerir. Pek çok ileri düzey kurs, güçlü iletişim becerilerinin geliştirilmesine odaklanarak işbirlikçi olmaktadır.

Bu derece ilişkili üç beceri, işbirliği, etik ve kültürel yeterliliktir. İşbirliği ile, grup ortamında çalışabilir ve günlük yaşamınızda sorunları daha kolay çözebilirsiniz. Güçlü bir etik duyu ve kültürel yetkinlik, yeni sosyal ortamlardaki boşlukları ortadan kaldırmaya yönelik uzun bir yol kat eder.

Bir lisans derecesinin maliyeti, okulunuzun bulunduğu yer ve çevrimiçi kursların kullanılabilirliği de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlıdır. Bu dereceye kadar bütçeleme yaparken, genel ücretleri ve kitap maliyetlerini eklediğinizden emin olun.

Bir aktüerya bilimleri derecesi ile, çeşitli alanlarda bir kariyer için bakabilirsiniz. Finansman içinde bankacı, mali görevli veya muhasebeci olarak başvurabilirsiniz. Eğitimde, bir kütüphaneci veya araştırmacı olarak bir iş arayabilirsin. Göz önünde bulundurulması gereken diğer sektörler arasında hükümet ve genel danışmanlık bulunmaktadır. Ancak aktüerler, çalışmalarının çoğunu sigorta sektöründe çeşitli sigorta planlarının etkinliğini ve karlılığını değerlendirdikleri yerlerde bulmaktadır.

Aktüeryal bölümler birçok okulda bulunabilir, çünkü bu bilim iş piyasasında çok değerlidir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.