Uluslararası Otelcilikte BBA

Genel

Program açıklaması

Bir otel konaklamasını unutulmaz bir deneyime dönüştürebilir misiniz? Mükemmel hizmet, sürdürülebilirlik ve kâr maksimizasyonu birleştiriyor musunuz? Bir fark yaratmak istiyorsanız, bu program tam size göre!

Konukseverlik, konuk için bir deneyim yaratmak önemlidir. Toplumun bireyselleşmesine nasıl cevap veriyorsunuz ve giderek daha kritik bir müşteri ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Otel İşletmeciliği programımızda öğreneceksiniz . Mezun olduktan sonra, profesyonellik, yaratıcılık ve yenilikçi fikirlerinizle ekstra millere gitmeye hazır olacaksınız.

Çalışmaya genel bakış

Dört yıl içinde, çok yönlü bir Otel Yöneticisinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz. Hayalinizdeki işi nerede bulacaksınız? Büyük düşün, her yerde düşün, çünkü öğrencilerimiz tüm dünyada çalışıyor. Ama önce ilk şeyler. Oraya ulaşmak için gelişmeniz gerekir. Bilmeniz gerekenleri öğrenmenize, becerilerinizi geliştirmenize ve iş başında eğitim vermenize yardımcı olacağız. Programımızla gelecekteki işinizi almak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayacağız!

Yıl 1

İki birinci yıl modülü alternatif olarak sunulmaktadır.

Konaklama İşletmelerinin temellerini bilmek. Bu modül, otel içi eğitim şirketi Sibelicious'ın uygulamalı eğitimi ile birlikte otel işletmeleri organizasyonlarında Operasyon Yönetimi ve Yönetim Bilgi Sistemlerine bir giriş niteliğindedir.

Konaklama İşletmeciliği Sektörünü Anlamak. Maliye, Ekonomi, Pazarlama, İş Hukuku ile ilgili temel bilgileri nasıl öğreneceğinizi öğreneceksiniz.

Bu modüllerde öğrenilen yetkinlikler, final projesinde yıl sonunda bir araya getirilir. Küçük bir öğrenci grubunda, “geleceğin lobisi” nin bir prototipini yapacaksınız!

2.Yıl 2. Aşama I

İkinci yıl, ikincisi ve üçüncüsü alternatif olarak sunulan toplam 3 modülden oluşur.

İnsanları ve Kuruluşları Geliştirme
Kuruluşlardaki insanlarla çalışmanın davranışsal yönlerine yakından bakın. (Dersler: İş davranışı, İş Hukuku

İş Performansını ve Yenilikçiliği Yönetmek
Müşteri ilişkileri, hizmet pazarlaması ve fiyatlandırma stratejileriyle nasıl başa çıkacağınızı öğrenin. (Dersler: Muhasebe, Operasyon Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Pazarlama)

Uluslararası Konaklama Endüstrisini Keşfetmek
Bu 5 aylık pratik uygulamada, yurtdışında kültürel misafirperverlik ortamında gerçek bir yaşam ve çalışma deneyimi yaşayacaksınız.
Pratik yerleştirme

Tüm öğrencilerin denetleyici öğretim görevlileri tarafından ziyaret edilmelerini sağlamak için ve Breda University of Applied Sciences güvenlik ve güvenlik kurallarına uygun olarak, coğrafi kümelenme politikası izlenir ve yerleştirmeler aşağıdaki ülke ve bölgelerde bulunur:

Belçika Fransa Almanya İspanya

* Bu hedeflerin öngörülemeyen koşullar nedeniyle değişebileceğini lütfen unutmayın.

Yıl 3

Konaklama İşletmelerinde Mükemmellik Oluşturma
Bu modülün ana odağı stratejik yönetimdir. Kuruluşların kurumsal stratejik olanaklarını inceler ve daha önceki derslerde öğrendiklerinizi, araştırma yeteneklerine dayalı olarak stratejik düzeyde entegre etmenizi teşvik eder.

Yıl 4

Son yılda, lisans tezi uygulayacağınız ve kişiselleştirilmiş bir müfredat bileşenini (örneğin küçük, işe yerleştirme, danışma raporu, iş planı) tamamlama olanağınız olan kişiselleştirilmiş bir bağlam seçersiniz. Kişisel bir antrenör gözetiminde, yıl sonunda savunacağınız final teziniz üzerinde çalışacaksınız.

Çalışma yükü ve koçluk

Çalışma yükü
Çalışma yükü, tema başına farklılık gösterir, ancak okulda haftada ortalama 32 saat harcarsınız. Bu, dersleri takip etmek, projeler ve ödevler üzerinde çalışmak ve değerlendirmelere hazırlık yapmak demektir. Uygulama haftaları boyunca 'Operasyonlar' yemek, mutfak, restoran veya okulumuzun resepsiyonunda tam zamanlı olarak çalışacaksınız.

Eğitim koçluğu
Otelcilik yıllarında, Yönetim Geliştirme Programına katılacaksınız. Burada bir Kişisel Gelişim Planı (PDP) oluşturursunuz. Bu belge, çalışma koçunuzla yaptığınız görüşmelerde, sonuçlarınızla birlikte başlangıç noktası olacak dinamik ve gelişen bir içerikle karakterizedir. Koçunuz akademik deneyiminiz süresince gelişiminizi ve gelişiminizi izleyecek ve kendinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Öğrenci Danışmanı
Öğrenci danışmanı, eğitim ve meslek seçimleri, çalışma koşulları ve öğrenci hibeleriyle ilgili bilgi, tavsiye ve rehberlik sağlar. Bu aynı zamanda öğrenci olarak hayatınızı etkileyebilecek kişisel problemleri tartışmak istiyorsanız başvuracağınız kişidir.

Kabul şartları

Bu program için kabul şartları şunlardır:

Breda University of Applied Sciences bir çalışma programına kaydolmak için genellikle genel orta öğretim dereceli Hollandaca diplomalarının (havo) veya üniversite öncesi seviyenin (vwo) eşdeğeri gerekmektedir.

Hollanda eğitim sistemi ile karşılaştırıldığında lütfen Hollanda dışındaki diplomalar listesinde eğitim seviyenizi bulun.

Başvurunuzu aldıktan sonra, eğitim şartlarını yerine getirip getirmediğinizi size bildireceğiz. Herhangi bir şüphe varsa, diplomalarınızı tavsiye için Nuffic (Hollanda Uluslararası Eğitimde İşbirliği Örgütü) tarafından değerlendireceğiz.

Yabancı Dil olarak İngilizce Testi

Ayrıca, bu testlerden birinin yeterli sonuçlarını göstermeniz istenecektir:

  • CAE (Cambridge İleri Düzey Sertifika) veya CPE (İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
  • IELTS testi (6.0 genel toplam bant puanı ve konuşma için minimum 6.0 altölçek skoru)
  • TOEFL testi (minimum 80 internet tabanlı ve en az 20 konuşma için alt puan)

İngilizce sınavından muafiyetler

Aşağıdaki durumlarda bir İngilizce programına katılmak için İngilizce dil testi sonuçlarını göndermeniz gerekmez:

  • Hollandalı havo ya da vwo mezunusun
  • katıldığınız veya katıldığınız ortaokul veya üniversitenin eğitim dili ana dilde İngilizce konuşulan bir ülkede (yani aşağıdaki ülkelerden birinde İngilizce'dir: Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri)
  • Nuffic tarafından derlenen diplomalar listesinde yer alan ve sınav konularınızdan birinde İngilizce olan bir diploma elde ettiniz.

3 yıllık parça

Ortaokul diplomanız Hollanda vwo-diplomasıyla karşılaştırılabilir ise, üç yıllık parçaya kabul edilmeye uygun olabilirsiniz.

Lisansından sonra

Misafirperverliğin yöneticisi olarak, günde 24 saat, haftanın 7 günü ve yılda 365 gün çalışan bir kuruluşun operasyonlarını denetlemektesiniz. Mezunlarımız, örneğin oteller, tatil köyleri, gezi şirketleri, parti cateringeri veya konferans salonlarında konukseverlik endüstrisinin tüm alanlarında dünyanın her yerinde çalışmaktadırlar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Breda University of Applied Sciences is a medium-sized, government-funded higher education institute. More than 7,000 Dutch and international students from some 100 countries are studying at our insti ... Devamını oku

Breda University of Applied Sciences is a medium-sized, government-funded higher education institute. More than 7,000 Dutch and international students from some 100 countries are studying at our institute. Daha Az