Uluslararası Lojistik Yönetiminde BBA

Genel

Program açıklaması

İPad'lerin zamanında raflara koyduğunu görüyor musunuz? Hastanelerin uzun bekleme listeleri olmasını önlüyor musunuz? Yoksa bir havaalanında ziyaretçi akışından sorumlu musunuz? Herşey mümkün!

Lojistik, sürdürülebilirlik konularını göz önünde bulundurarak mal, bilgi ve insan akışlarını zamanında ve mümkün olan en düşük maliyetle düzenlemek ve planlamakla ilgilidir. Lojistik Yönetimi programı , lojistiğin ekonomik ve finansal yönlerine odaklanmaktadır.

Çalışmaya genel bakış

Uzmanlık bilgisine sahip olmanın yanı sıra, program süresince, çalışmanızı iyi yapabilmek için daha sonra ihtiyaç duyacağınız her türlü yeterliliği geliştireceksiniz. Bunu, diğer şeylerin yanı sıra, endüstriden 'gerçek hayat ödevleri' üzerine proje bazında çalışarak yapacaksınız. Projelerin yanı sıra dersleri, misafir derslerini ve seminerleri, kursları, eğitim ve koçluk oturumlarını takip edeceksiniz. Ayrıca birçok işe yerleştirme yapacak ve gezilere ve çalışma gezilerine katılacaksınız. Tüm çalışma programı, uygulama temellidir. Toplam paket, mesleğin talepleri ve çalışmalarınızı daha da sürdürme olasılığı ile en iyi şekilde bağlantılıdır.

Yıl 1

İlk yılda, çeşitli türden şirketler için lojistiğin ne anlama geldiğini, şirketler arasında ne gibi farklılıklar olduğunu ve bir şirket veya organizasyondaki tüm lojistik süreçlerini nasıl inceleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Böylece tedarik ve satın alma yönetimi, hukuk ve ulaştırma yönetimi gibi konularla tanışacaksınız. Bu amaçla, genellikle bir grup ödeviyle bağlantılı olan dersleri, seminerleri, eğitim oturumlarını veya misafir derslerini takip edeceksiniz. İlk yıl gezi haftasında, her türlü şirkette lojistiğin nasıl uygulandığını göreceksiniz; Daha önceki haftalardaki teoriyi gerçek pratikte göreceksiniz - bir göz açıcı! Lojistik uluslararası bir uzmanlık olduğundan, uluslararası bağlamda lojistiğe büyük önem verilmektedir.

Yıl 2

İkinci yılda daha fazla seçim özgürlüğü var. İntermodal taşımacılık, üretim sistemleri ve otomasyon teknikleri ile tanışarak lojistik bilginizi artıracaksınız. Bu bilgi genişlemesine ek olarak, yılın sonunda, belirli bir aksanı ile derinlemesine bilgi edinebilirsiniz:

 • Tedarik yönetimi: doğru zamanda doğru miktarda mal veya hizmetin mevcut olması.
 • Üretim lojistiği: üretim sürecini koordine etmek, izlemek ve optimize etmek.
 • Nakliye: Ürün veya hizmetleri, tedarikçiden müşteriye mümkün olduğu kadar güvenli, hızlı, sürdürülebilir ve ucuz bir şekilde taşımak.
 • Depolama: depo kurulumunun optimizasyonu.
 • Bakım lojistiği: bakım sektöründe malların (ekipman ve ilaçlar), bilgi ve insanların (hastalar ve ziyaretçiler) optimal akışına ilişkin süreçler.
 • Etkinlik lojistiği: etkinliklerle ilgili lojistik süreçleri koordine etmek, izlemek ve optimize etmek.

Yıl 3

Üçüncü yılda, mesleki uygulamada çalışmak ve Breda University of Applied Sciences okumak Breda University of Applied Sciences . Örneğin bir prodüksiyon şirketi, ticaret şirketi, hastane veya nakliye firmasında her biri üç aylık bir süre için iki kez işe yerleştirileceksiniz. İşe yerleştirme için, ikinci yıldaki tema ile aynı aksanı seçebilir, ancak farklı bir lojistik alanını da keşfedebilirsiniz. İşe yerleştirme ödevi örnekleri:

 • Bir nakliye firmasında müşteri hizmetlerinin iyileştirilmesi.
 • Bir araç filosunun analizini yapmak.
 • Mal veya ziyaretçi akışının analizini yapmak.
 • Bir satın alma planı oluşturmak.
 • Bir depo kurulumunun tasarlanması.

Tercihen ikinci işe yerleştirmeyi yurtdışında yapacaksınız. İki işe yerleştirme dönemi arasında geçen sürede, okuldaki içerik, lojistik konu alanıyla ilgili olarak derinlemesine bilgi edinme konusunda çalışacaksınız. Bu konuda çeşitli tedarik zincirlerine, e-ticarete ve girişimciliğe dikkat edilecektir.

Yıl 4

Dördüncü yılın başında, küçükleri takip edersiniz: konu alanında daha fazla uzmanlaşacağınız derinlemesine bir küçük, ya da başka bir konu başlığını takip ederek konu alanınızın sınırlarının dışına bakacaksınız. bakış açılarını genişlet. Dördüncü yılın ikinci yarısında, örneğin karmaşık lojistik akışları olan bir şirket veya organizasyon için mezuniyet ödevi yapacaksınız. Bir kez daha, üçüncü yıldaki işe yerleştirme işinizi üstlendiğiniz veya tamamen farklı bir lojistik alanını tercih edebilirsiniz.

Mezuniyet ödevlerinin örnekleri, bir taşıma modunun değiştirilmesi, tedarik zincirinin iyileştirilmesi, otomasyon işlemlerinin tanıtılması veya tedarik modellerinin uygulanması ile ilgili araştırmalar yürütmektedir. Sınavda savunacağınız bu ödev hakkında bir mezuniyet tezi yazacaksınız.

Ön Yüksek Lisans

Dördüncü yılı, Pre-Yüksek Lisans sertifikası almak için de kullanabilirsiniz, böylece doğrudan enstitülerdeki işletme ve pazarlama çalışmalarında Yüksek Lisans of Science programlarını takip etmeye doğrudan hak kazanırsınız.

Kabul şartları

Bu program için kabul şartları şunlardır:

Breda University of Applied Sciences bir çalışma programına kaydolmak için genellikle genel orta öğretim dereceli Hollandaca diplomalarının (havo) veya üniversite öncesi seviyenin (vwo) eşdeğeri gerekmektedir.

Hollanda eğitim sistemi ile karşılaştırıldığında lütfen Hollanda dışındaki diplomalar listesinde eğitim seviyenizi bulun.

Başvurunuzu aldıktan sonra, eğitim şartlarını yerine getirip getirmediğinizi size bildireceğiz. Herhangi bir şüphe varsa, diplomalarınızı tavsiye için Nuffic (Hollanda Uluslararası Eğitimde İşbirliği Örgütü) tarafından değerlendireceğiz.

Yabancı Dil olarak İngilizce Testi

Ayrıca, bu testlerden birinin yeterli sonuçlarını göstermeniz istenecektir:

 • CAE (Cambridge İleri Düzey Sertifika) veya CPE (İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
 • IELTS testi (6.0 genel toplam bant puanı ve konuşma için minimum 6.0 altölçek skoru)
 • TOEFL testi (minimum 80 internet tabanlı ve en az 20 konuşma için alt puan)

İngilizce sınavından muafiyetler

Aşağıdaki durumlarda bir İngilizce programına katılmak için İngilizce dil testi sonuçlarını göndermeniz gerekmez:

 • Hollandalı havo ya da vwo mezunusun
 • katıldığınız veya katıldığınız ortaokul veya üniversitenin eğitim dili ana dilde İngilizce konuşulan bir ülkede (yani aşağıdaki ülkelerden birinde İngilizce'dir: Avustralya, Kanada (Quebec hariç), İrlanda, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri)
 • Nuffic tarafından derlenen diplomalar listesinde yer alan ve sınav konularınızdan birinde İngilizce olan bir diploma elde ettiniz.

3 yıllık parça

Ortaokul diplomanız Hollanda vwo-diplomasıyla karşılaştırılabilir ise, üç yıllık parçaya kabul edilmeye uygun olabilirsiniz.

Lisansından sonra

Bu programın tamamlanmasının ardından, lojistik süreçlerini, mal akışlarını ve iletişimi birbirine bağlayan bir uzman olacaksınız. Ortaokul veya asistan pozisyonuna başlama ihtimaliniz yüksektir ve yönetim pozisyonuna kadar yolunuzu çalıştırabilirsiniz. Kariyerinize, örneğin bir lojistik analisti, plancı, BİT danışmanı, satınalma müdürü, tedarik zinciri müdürü veya proje yöneticisi olarak başlayabilirsiniz. Ulaşım şirketleri, üretim şirketleri, çok uluslu şirketler ve diğer pek çok kuruluş her zaman lojistik yetenekler aramaktadır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Breda University of Applied Sciences is a medium-sized, government-funded higher education institute. More than 7,000 Dutch and international students from some 100 countries are studying at our insti ... Devamını oku

Breda University of Applied Sciences is a medium-sized, government-funded higher education institute. More than 7,000 Dutch and international students from some 100 countries are studying at our institute. Daha Az