Uluslararası Lisans Tarihi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Erasmus University Rotterdam (EUR), tüm aday öğrencilere ve yeniden kayıt yaptıran öğrencilere, tüm eğitimin 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren sunulacağını garanti eder; çevrimiçi, fiziksel olarak kampüste veya harmanlanmış bir biçimde. Gerekirse, tüm sınavlar da uyarlanmış bir biçimde yapılacaktır. Bu mesajın, devam eden seyahat kısıtlamaları durumunda, eğitim faaliyetlerimize dijital olarak yine de katılabileceğiniz konusunda size güvence vereceğini umuyoruz.

Uluslararası Lisans Tarihi

Tarihe çok yönlü bir yaklaşım

Neden tarih? Tarih tutkunuz var. Geçmiş seni büyülüyor. Ayrıca, tarihsel kavrayışın Hollanda ve dünyadaki mevcut sosyal gelişmeleri anlamaya yardımcı olduğuna ikna olmuşsunuz. Neden Erasmus Üniversitesinde? Çünkü Rotterdam, farklı akademik disiplinlerden tarihe çok yönlü yaklaşımında eşsizdir. Ekonomik, sosyal, politik ve kültürel perspektiflere odaklanıyoruz.

39412_IBHistory.png

Müfredat

Bu üç yıllık program, tarihin günümüz toplumlarını ve uluslararası ilişkileri nasıl şekillendirdiğine odaklanarak benzersiz bir yaklaşım sergiliyor. 18. yüzyıldan beri modern tarih, programın merkezinde yer almaktadır. Küreselleşme, hem ulusal sınırların içinde hem de ötesinde ekonomi, toplum ve kültürdeki değişiklikleri izlemeye ve yansıtmaya bizi teşvik ettiğinden, bu modern tarihin önemli bir yönüdür.

Ana limanların büyümesi, dünyadaki eşitsizlik, tarihin popüler kullanımları (örneğin video oyunlarında), moda endüstrisindeki eğilimler ve uluslararası ilişkilerin tarihi gibi temalara odaklanıyorsunuz.

Kariyer olasılıkları

İnsanlar sosyal değişimleri anlamak için bilgi arıyorlar: geçmiş olaylara dayanan bilgileri arıyorlar, ancak kendilerini ve kimliklerini açıklamak için yeni kaynaklar arıyorlar. Geçmişi, bugünü ve geleceği anlamlı bir şekilde birbirine bağlayabilen uzmanlar paha biçilemez olacaktır. Hükümetler, endüstriler ve kültür sektörünün bu bağlantıları tanımlayabilecek tarihçilere ihtiyacı var. Tarih mezunu olarak, bu uzmanlardan birisiniz.

Program Bilgisi

Çalışma alanı: Tarihçe; Global Süreçler; Tarihsel Bakış Açısında Çağdaş Gelişmeler; Kültür; Ekonomi; Sosyal bilim

Anahtar Kelimeler: Tarih ve Multidisipliner; Uluslararası ilişkiler; Küresel Tarih; İşletme Tarihi; Müzeler; Popüler kültür; Tarih Eğitimi. Küçük Ölçekli Program.

Yeterlilik: Bachelor of Arts (BA)

Süre: 3 yıl = 36 ay tam zamanlı

Kurs yükü: 180 ECTS kredisi = yılda 60 ECTS kredisi, 1 ECTS = 28 saat

Öğretim Dili: Tamamen İngilizce öğretilir

Erasmus Üniversite Rotterdam Times Yüksek Öğrenim sıralaması # 69. Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi (CWUR) Hollanda # 2, dünya çapında # 91

Mezun olduktan sonra: MA Küresel Tarihimiz ve Uluslararası İlişkilerimiz BA'yı tamamlama olasılıklarından biridir. Veya işgücü piyasasına doğrudan gelişmiş analitik becerilerle, yazma ve araştırma deneyimiyle girersiniz.

Erasmus School History

Hedef Bilgisi

Hollanda: 17 milyon nüfus, 200 farklı milletten

Rotterdam: 625.000 kişi, 175 farklı milletten,% 80'i İngilizce biliyor

Erasmus Rotterdam Üniversitesi: 28,047 öğrenci, 114 farklı milletten

Üniversite hayatı

Olanaklar: Erasmus University Rotterdam, spor binasından Dil ve Eğitim Merkezine kadar çok çeşitli kampüs olanakları ve hizmetleri ile konut, catering tesisleri, bilgisayar odaları, fotokopi dükkanları, banka, kuaför, mescit ve birkaç kütüphane. Bir doktor ve diş hekimi yakındadır.

Aktiviteler: Öğrenciler yıl boyunca Erasmus Üniversitesi Rotterdam'daki farklı (öğrenci) derneklerince düzenlenen sosyal içecekler, çalışma gezileri, müzik oturumları, konferanslar ve dil kursları gibi bir dizi aktiviteye katılabilirler.

Çalışma danışmanlığı: Programınızın ilk yılında, ikinci veya üçüncü sınıf öğrencileri tarafından yönlendirilen bir mentor grubunun parçası olacaksınız ve böylece sorunsuz bir başlangıç yapacaksınız. Çalışma programı, kendi çalışma planlamanız veya çalışmalarınızla ilgili kişisel koşullar hakkında sorularınız varsa, öğrenci danışmanınıza danışabilirsiniz.

Başvuru ve Başvuru

Son başvuru tarihi: 1 Nisan 2021

Pratik Bilgiler

Öğrenim ücreti:

AÇA öğrencileri için 2.168 €, AÇA olmayan öğrenciler için 6.700 €

Konut:

Ayda 500 € - 600 €. Hem kampüs içi hem de kampüs dışı öğrenci konutları sunulmaktadır. Öğrencilere uygun konaklama yeri bulmak için üniversite tarafından yardım edilecektir.

Sağlık Sigortası:

Hollanda yasalarına göre sağlık sigortası yaptırmak zorunludur (ayda ± 65 €). Ek Maliyetler: Uçuşlar ve / veya seyahat düzenlemeleri, kitap ve materyaller, kişisel harcamalar ve harcama paraları okul ücretine dahil değildir.

Vize / İkamet izni:

AÇA dışındaki öğrenciler için vize ve / veya oturma izni gereklidir. Öğrenciler vize ve / veya oturma izni almak için üniversite tarafından destekleneceklerdir.

Bir öğrenciyle sohbet et

Öğrenci hayatı veya harika şehrimiz hakkında bilmek istediğiniz bir şey var mı? Bu durumda öğrencilerimizin ve mezunlarımızın deneyimlerini merak ediyor olabilirsiniz. Seçtiğiniz kişiyi seçin ve ona bir soru sorun. ' Bir öğrenciyle sohbet ' sayfamıza bir göz atın.

Son Güncelleme Ağu 2020

Okul Hakkında

The Erasmus School of History, Culture and Communication hosts the Departments of History, Arts and Culture Studies, and Media & Communication of Erasmus University. Accordingly, the Faculty condu ... Devamını oku

The Erasmus School of History, Culture and Communication hosts the Departments of History, Arts and Culture Studies, and Media & Communication of Erasmus University. Accordingly, the Faculty conducts research in the fields of history, arts and culture, and media and communication. Daha Az