Uluslararası İşletme ve Sınır Ötesi Ticaret Vergilendirme Lisans

Genel

Program açıklaması

Three businesswomen

Uluslararası ticaret alanında çalışmak her zaman prestijli ve umut vericidir, çünkü tüm dünyayı dolaşmak, farklı ülkelerden temsilcilerle iletişim kurmak, yeni deneyimler almak için mükemmel bir fırsat sunar. Bu yön sürekli gelişmektedir ve bu nedenle uluslararası ticaret alanındaki uzmanlar her zaman talep görecektir. Bununla birlikte, böyle bir meslek, çeşitli uluslararası pazarlarda çalışmak, dış ortaklarla müzakere etmek, dış ticaret sözleşmeleri yapmak için belirli bilgi ve becerilere ihtiyaç duyar. Yabancı bir ekonomi uzmanı bir yabancı dili akıcı bir şekilde konuşmalı, analitik ve diplomatik becerilere sahip olmalı, çok miktarda bilgi ile çalışabilmeli ve şirketin çıkarlarını savunabilmelidir. "Uluslararası İşletmelerin Vergilendirilmesi ve Sınır Ötesi Ticaretin Vergilendirilmesi" programımız size uluslararası bir ekonomist olarak başarılı bir kariyer için ihtiyacınız olan her şeyi verecektir.

Ana disiplinler

 • Dış Ticaret Sözleşmeleri: Sözleşme Uygulaması ve Vergi Sonuçları: Öğrenciler, uluslararası ekonomik alım satım sözleşmelerinin, yasal düzenlemelerin ve vergi sonuçlarının müzakere ve sonuçlandırılması sürecini inceler. Ticaret-aracı ve hizmet sözleşmeleri ve uluslararası taşımacılık sözleşmeleri hakkında daha fazla bilgi edinirler.
 • Uluslararası Ticaretin Gümrük Yönetmeliği: Bu disiplin, gümrük işlemleri ve prosedürlerinin uluslararası yasal düzenlemelerine, malların menşeini belirleme kurallarına, ayrıca tercihli tarifelere ve dış ticaret faaliyetlerinin tarife dışı düzenlemelerine ayrılmıştır.
 • Muhasebe ve Uluslararası Finansal Raporlama Standartları: Öğrenciler farklı finansal tablo türlerini ve bunların nasıl hazırlanacağını, maddi ve maddi olmayan varlıkları, varlık değer düşüklüğünü, gelir yaratmayı, giderleri ve finansal sonuçları inceler.
 • İşletme Vergilendirmesi ve Uluslararası Vergilemenin Temel Prensipleri: Öğrenciler, ülke içinde ve yurtdışında şirketler ve bireysel girişimciler (KDV, tüketim, gelir ve emlak vergileri, sigorta primleri) tarafından vergi hesaplama ve ödemelerini inceleyeceklerdir.
 • Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi: Öğrenciler lojistik sistemlerinin düzenlenme sırasını, tedarik zincirlerinin tipolojisini, lojistik optimizasyonunu, farklı taşımacılık araçlarıyla uluslararası mal taşımacılığının özelliklerini inceler.
 • Uluslararası Pazarlama ve İşletme Mühendisliği: Bu disiplin, uluslararası işletme ve işletme mühendisliği teknolojilerini, yeni araçları ve teknolojileri (inovasyon, kitle fonlaması, kripto para birimleri, blockchain, finansal teknoloji) ve tanıtım mekanizmalarını düzenlemek için yasal çerçeveye ayrılmıştır.

Yurt dışında okumak

Grenoble Alps Üniversitesi, Fransa'nın Grenoble şehrinde bulunan farklı çalışma alanları sunan 3 üniversitenin birleşmesinden sonra ortaya çıktı. Bu eğitim kurumundan mezun olan öğrenciler en kaliteli eğitimi alırlar ve iş piyasasında yüksek talep görürler. Böylece üniversite QS Dünya Üniversite Sıralamasında 236.sırada yer aldı.

Kariyer ve Gelecek

Program, kariyerlerini dış ekonomik faaliyetlerde bulunan şirketlerde, büyük uluslararası şirketlerde, vergi ve gümrük organlarının alt bölümlerinde bu şirketlerin faaliyetlerini izlemeyi planlayanlara yöneliktir.

Giriş sınavları

 • Matematik
 • Rusça
 • Yabancı dil (İngilizce, Çince, Almanca, Fransızca, İspanyolca)

Kabul

Başvurmak için göndermeniz gereken belgelerin listesi:

 • Renkli bir fotoğraf (boyut: 3 x 4 cm) eklenerek başvuru formu (.pdf olarak) doldurulur.
 • Alınan derslerin listesini ve notlarını (puanlarını) içeren akademik transkript eşliğinde eğitim sertifikalarının kopyaları. Yükseköğretim kurumları tarafından sunulan programlara kayıt için başvuran yabancı uyruklu öğretim sürecinin tasarım özellikleri nedeniyle eğitim ve / veya eğitim olgusunu kanıtlayan bir eğitim sertifikasına sahip değilse, yabancı uyruklu, sonuçlar hakkında bilgi içeren bir belge sunmalıdır. Kişinin menşe ülke topraklarında eğitim gördüğü bir eğitim kurumu tarafından verilen son testlerden.
 • Rusya Federasyonu topraklarında eğitim konusunda herhangi bir gösterge bulunmadığını kanıtlayan, menşe ülkede faaliyet gösteren bir otorite tarafından verilen bir tıbbi sertifikanın (form 086u) bir kopyası.
 • Menşei ülkede faaliyet gösteren bir makam tarafından verilen HIV / AIDS sertifikasının bir kopyası.
 • Rusya Federasyonu topraklarına girerken sınır yetkililerine gösterilecek pasaport sayfalarının kopyaları. Pasaportun son geçerlilik tarihi, öğrenci vizesinin verildiği tarihten itibaren 18 aydan daha geç olmamalıdır. Davetiye vermek için gereken bilgiler kolayca okunabilir olmalıdır.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Federal State-Funded Educational Institution of Higher Education "Financial University under the Government of the Russian Federation" is one of the oldest Russian higher education institutions wh ... Devamını oku

The Federal State-Funded Educational Institution of Higher Education "Financial University under the Government of the Russian Federation" is one of the oldest Russian higher education institutions where financial experts, financial law experts, economists, IT experts, mathematicians, sociologists, and political scientists are trained. Daha Az