Uluslararası İşletme Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Uluslararası İşletme Lisans Programı (BScBA Programı olarak da bilinir), öğrencilere küresel ölçekte şirketler kurmak, geliştirmek ve liderlik etmek için kapsamlı bir beceri ve bilgi yelpazesi sunar. Uluslararası odaklı bir işletme lisans derecesi, tüm sektörlerde ve kıtalarda, özel sektörde ve kamu sektöründe çok çeşitli kariyer fırsatları yaratmaktadır. Herhangi bir biçimde küresel emelleriniz varsa (örneğin yurtdışında eğitim ya da çalışma), Uluslararası İşletme Lisans Programı tam size göre.

Aalto University Mikkeli Kampüsü'nde düzenlenen, küresel odaklı ve hırslı Finli ve uluslararası öğrencilerden oluşan sıkı bir topluluğa katılacaksınız. Yoğun lisans programlarından sonra, programın birçok üst düzey ortak üniversitesinden birinde yurtdışında bir dönem de dahil olmak üzere, Aalto University Otaniemi Kampüsü'ndeki bir Yüksek Lisans Programında çalışma hakkınız garantilidir.

Çalışmaların amacı

Bugün dünya her zamankinden daha küçük. En iyi şirketler için küresel odaklı olmak yeni bir standart haline geldi. Bu, çalışanlarının geniş uluslararası iş becerileri ve bilgilerini gerektirir. Bu gereklilikleri karşılayabilmenizi sağlamak için Uluslararası İşletme Lisans Programı mezunlarına aşağıdakileri sağlar:

 • Uluslararası yeterlilik Mezunlar uluslararası iş dünyası hakkında geniş bir anlayışa sahip ve kültürler arası ekip çalışması, iletişim ve dil içinde başarılı bir şekilde gezinmek için güçlü becerilere sahipler.
 • Iş bilgisi. Mezunlar muhasebe, ekonomi, finans, bilgi sistemleri, yönetim ve pazarlama gibi iş temel unsurları hakkında geniş bir know-how sahiptir.
 • Problem çözme araç kutusu. Mezunlar, bağımsız, bilimsel ve analitik düşünme konusundaki yüksek kapasiteleri sayesinde hem taktik hem de stratejik zorluklara cevap vermek için hazırlar.
 • Liderlik ve iletişim becerileri. Mezunlar, ekiplerini bir ekip üyesi olarak atanmış bir ekip lideri olarak ileri taşımak için mükemmel sosyal ve sunum becerilerine sahiptir.
 • Çok yönlü proje yönetimi ve takım çalışması becerileri. Mezunlar, verilen zaman ve beklentiler dahilinde, projelerin başlatılması ve planlanmasından önceliklendirilmesine ve yürütülmesine kadar öncülük edebilir.
 • Yararlı ağ Yerli ve yabancı arkadaşlar, profesörler ve işbirliği yapan şirketlerle uzun süren ilişkiler ve anılardan mezun.

Uluslararası İşletme programından mezun olduktan sonra, mezunlar tüm dünyada zorlu ve uluslararası bir iş ortamında çalışarak sağlam bir temele sahiptir.

Öğretim Dili

Bachkelior'un Mikkeli Kampüsü'ndeki derece çalışmaları İngilizcedir.

Öğrenim ücretleri ve burslar

Öğrenim ücretleri, AB / AEA Bölgesi vatandaşı olmayan İngilizce programlarındaki lisans öğrencileri ile ilgilidir.

Mikkeli kampüsünde İngilizce olarak İktisat ve İşletme Lisans derecesi için öğrenim ücreti akademik yıl başına 12.000 Avro'dur.

Öğrenim ücretine tabi aday öğrenciler Aalto University Bursuna başvurabilirler.

Lisansüstü eğitim seçenekleri

BScBA Programından mezun olduktan sonra, öğrenciler İşletme Otaniemi kampüsünde çeşitli yüksek lisans programlarında çalışmalarına devam edebilirler.

Çalışmaların yapısı

Uluslararası İşletme Lisans Programı, Mikkeli kampüsündeki İşletme Fakültesinde sunulan toplam 180 AKTS kredisini içermektedir. Üç yıllık program şunlardan oluşur:

 • Zorunlu dersler (60 ECTS)
 • Metodolojik çalışmalar (12 ECTS)
 • Uluslararası işletme uzmanı (42 ECTS)
 • Dil ve iletişim kursları (18 ECTS)
 • Yurtdışında tamamlanmış küçük çalışmalar (30 AKTS)
 • Seçmeli dersler (18 ECTS)

Öğrenme deneyimi modül bazlıdır, etkileşimi, yoğunluğu ve odağı arttırır:

 • Akademik yıl yaz aylarında da olmak üzere 15 üç haftalık modülden oluşan kurslardan oluşmaktadır.
 • Çoğu modülde, öğrenciler 6 ECTS kredisi kazanır; Sınıflar, sınavlar dahil 45 temas saatinde, haftada beş gün, günde üç saat programlanmaktadır
 • Aktif katılım ve katılım gerektirir

Çalışmaların içeriği

Uluslararası İşletme Lisans Programındaki çalışmaların niteliği çok aktif ve yoğundur. Çalışmalar, hızlı bir tempo ve keskin bir odaklanma sağlayarak, üç haftalık modüllere ayrılmıştır. Kapsamlı öğretim yöntemleri etkileşimli dersler, grup çalışması, video sunumları ve şirket projeleri ile bağımsız ve teorik akademik çalışmaları içerir. Çeşitli öğretim yöntemleri ilginç, zorlu ve motive edici bir öğrenme ortamı sağlar.

Mezunlar dahil olmak üzere pek çok iş ve kamu sektörü temsilcisi kurslarda misafir konuşmacı olarak görev yapmaktadır. Öğrenciler saha gezilerine katılır ve çeşitli kurslardaki şirketler için projeler tamamlar. Yerel ve uluslararası şirketlerle işbirliği derslerin dışında da devam ediyor: kariyer günleri, saha gezileri ve geziler.

Mikkeli'deki Lisans Programı tek bir ana dalda yoğunlaşıyor: Uluslararası İşletme. Etki alanına özgü uzmanlık seçtiğiniz derslere bağlıdır - ancak muhasebe, ekonomi, finans, bilgi sistemleri, yönetim veya pazarlama olsun, bakış açısı her zaman uluslararası kalır.

1. Yıl: Öğrenciler gerekli zorunlu dersleri, ticari iletişim çalışmalarını ve dil kurslarını tamamlar.

2. Yıl: Bazı zorunlu derslerin yanı sıra, öğrenciler en sevdikleri seçmeli dersleri seçebilirler, örneğin:

 • Marka Yönetimi
 • Kurumsal Finansman
 • Sosyal Medya Analizi
 • Global Oyun Endüstrisi
 • Yeşil Girişimler
 • Veri Analizi Araçları
 • Uluslararası İşyerinde Toplumsal Cinsiyet ve İletişim

Öğrenciler ayrıca lisans tezi yazmaya başladıktan sonra araştırma yöntemlerine giriş yaparlar. Lisans Tezinin amacı, öğrencilerin uluslararası ticaret alanında bağımsız araştırma çalışmaları yürütme yeteneklerini geliştirmektir. The Capstone Kursu, öğrenmeyi iki yılın genel bir özeti ve özeti olarak kapsamlı bir pakete sarar ve bir iş stratejisi oyununa dayanır.

3. Yıl: Öğrenciler yurtdışında eğitim alırlar ve programlarını dünyadaki birçok ortak üniversiteden birinde değişim döneminde küçüklerini tamamlarlar. Kurslar, öğrencinin ilgisine göre esnek bir şekilde seçilebilir.

Tez Hakkında

 • Lisans Tezi, lisans tezi seminerinde hem resmi bir öneri hem de savunma gerektiren resmi bir belgedir (10 2 kredi). Lisans Tezinin amacı, öğrencilerin uluslararası ticaret alanında bağımsız araştırma çalışmaları yürütme yeteneklerini geliştirmektir. Süreç, araştırma problemi, sorular ve hedefler dahil bir araştırma planı hazırlama gibi becerileri geliştirmek için tasarlanmıştır. Tez, eleştirel bir literatür taramasıyla birlikte teorik bir referans çerçevesi içermeli ve öğrenci ilgili verileri elde etmek ve yorumlamak için uygun yöntemleri kullanmalıdır.

Mikkeli'deki lisans eğitimini tamamladıktan sonra, çoğu öğrenci, Aalto University İşletme Fakültesi Yüksek Lisans Programına devam etmek için otomatik çalışma haklarından yararlanır (genellikle kurs seçimlerinde odaklandıkları alanda). Sunulan Yüksek Lisans Programları:

 • Muhasebe
 • Yaratıcı Sürdürülebilirlik
 • ekonomi bilimi
 • Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi
 • maliye
 • Küresel yönetim
 • Bilgi ve Servis Yönetimi
 • Uluslararası Tasarım İşletmeciliği
 • Yönetim ve Uluslararası İş
 • Pazarlama
 • Yritysjuridiikka (İş Hukuku, sadece Fince olarak sunulur)

Canlı Kampüs

Aalto University İşletme Fakültesi Mikkeli birimi, Güney Savo bölgesinin kalbinde, Helsinki'ye 230 km uzaklıkta bulunan Mikkeli Üniversitesi Konsorsiyumu'nda yer almaktadır. Kampüs, doğaya yakın kompakt bir şehir olan Mikkeli şehir merkezinde bulunmaktadır. Kampüsün kendisi, mükemmel öğrenme tesisleri ve öğrenciler, profesörler ve personel arasında ilginç karşılaşmalar için cesaret verici bir atmosfere sahiptir.

Nispeten küçük bir topluluk ve yoğun bir öğrenme deneyimi sayesinde, ruh güçlüdür ve bir ömür boyu sürer. Kültür, spor ve diğer hobilerle ilgili birçok öğrenci kulübü ve birliği, çalışma dışındaki herkes için bir şeyler olduğunu garanti eder. Örneğin, BaBa Kitchen'a, uluslararası bir mutfak kulübüne veya spor kulübü SkiBBA'ya katılabilirsiniz.

Mikkeli ve Otaniemi'deki işletme öğrencileri arasındaki işbirliği aktiftir ve Aalto ruhunun güçlü kaldığından emin olmak için Probba (Mikkeli Kampüsü öğrenci birliği), KY (İşletme Aalto University Öğrenci Birliği) ve AYY ( Aalto University Öğrenci Birliği) ile yakın ilişkilerini sürdürür. Mikkeli. Yüksek Lisans Programınızı tamamlamak için Otaniemi'ye taşınırken, zaten arkadaşlardan oluşan bir ağın ve diğer bağlantıların var.

Uluslararası fırsatlar

Aalto University doğası gereği uluslararasıdır ve uluslararası derece öğrencilerinin başında Mikkeli Kampüsü, her yıl yurtdışından yaklaşık 70 değişim öğrencisi ağırlamaktadır. Bu öğrenciler çeşitli Aalto topluluğuna sadece çalışmalar yoluyla değil aynı zamanda kampus etrafındaki çok sayıda boş zaman etkinliği, etkinlik ve kutlamalar yoluyla da katılırlar. Program yöneticileri, aktif öğrenci öğretmenleri ve öğrenci destek hizmetleri, uluslararası öğrencilerin Nordic kültürüne entegre olmalarına ve kendilerini evlerinde hissetmelerine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca, birçok profesör yurtdışından geliyor. Her yıl, 60-70 profesör, Aalto University Mikkeli Kampüsü'nde ders vermek için dünyanın her yerinden işe alınır. Bu seçkin ve uluslararası saygın eğitmenler, alanlarındaki en iyi alimlerdir ve dünyadaki en prestijli üniversitelerden gelir ve küresel olarak rekabetçi bilgileri öğretim ve görevlere entegre ederler.

Genellikle sonuncu olan bir sömestr yurtdışında, öğrencilerin küçük ders çalışmalarını BScBA derecesinin bir parçası olarak tamamladığı ortak üniversitelerden birinde geçirilir. BScBA Programı, dünyanın birçok bölgesinde 50'den fazla ortak üniversiteye sahiptir. Üniversitelerin yanı sıra, Program ayrıca öğrencilerin uluslararası fırsatlarını daha da genişleterek, yerel ve uluslararası şirketlerle işbirliğine sahiptir.

Multidisipliner fırsatlar

Uluslararası İşletme Lisans Programı, küresel olarak faaliyet gösteren işletmelere yoğun bir şekilde odaklanmakla birlikte, esnekliğin özel bir şeye karışmasını sağlar. Program, diğer çalışma alanlarından elemanlarla seçmeli dersler içermektedir; örneğin endüstri mühendisliğinden Global Tedarik Ağları, Sürdürülebilirlik ve girişimcilikten Yeşil Girişimler ve sanattan Dijital Medya üretiminin İş ve Yönetimi. Buna ek olarak, yurtdışında öğrenim gören 30 AKTS, öğrencinin kendi çıkarlarını desteklemek için serbestçe seçilebilir.

Otaniemi Kampüsü'nde Yüksek Lisans Programına devam etmek için BSc mezunları ünlü multidisiplinerliğinin tadını çıkarırlar. Aalto University , işletme, sanat, teknoloji ve bilim disiplinlerini birbirine bağlamakla tanınmaktadır. Canlı kampüs ve Üniversite genelinde seçmeli ders seçme özgürlüğü, öğrencileri farklı alanlardan tek çatı altında getiriyor. Bu spontan multidisiplinerlik ortamı yeni fikirlere yol açar, etraflarındaki meraklıları toplar ve arkadaşlıklar, ağlar ve sık sık yeni başlayanlar doğurur.

Kariyer fırsatları

Mezun olduktan sonra, çoğu öğrenci, Otaniemi Kampüsü'ndeki Aalto University İşletme Fakültesi'nde Yüksek Lisans Programına otomatik olarak girme haklarından yararlanmayı tercih eder. Bununla birlikte, öğrenciler lisans programını tamamladıktan hemen sonra küresel iş piyasasına girmek için tam donanımlıdırlar. Tamamlanan derece, hem Finlandiya'da hem de yurtdışında çok çeşitli uluslararası kariyer seçenekleri sunar. Programın mezunları, yöneticileri, uzmanları, pazarlama danışmanları, finans, ticaret, teknoloji veya girişimci olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak uluslararası düzeyde çalışırlar.

Okuldan iş hayatına geçişi kolaylaştırmak için program, kurslarda misafir konuşmacı olarak hizmet verecek birçok iş ve kamu sektörü temsilcisine sahip olduğumuzu davet ediyor. Mezunlarla ilişkiler yakındır ve Mikkeli Kampüsü mezunları için önemli bir istihdam kanalıdır.

Aalto University , Finlandiya ve yurtdışında iş bulmanıza yardımcı olan köklü kariyer hizmetlerine sahiptir. Aalto öğrencileri mezun olduklarında kolaylıkla iyi pozisyonlar bulma eğilimindedirler. Şirketinizi kurmada sıçrama tahtası olarak yardımcı olabilecek Aalto aktif bir girişimcilik topluluğu da bulunmaktadır. Son olarak, eğer bir akademik kariyer ilgiliyse, Aalto herhangi bir yüksek lisans programı doktora çalışmaları ve doktora sonrası pozisyonlar için harika bir temel oluşturur.

Kabul tarihleri

2020 sonbaharında başlayan (başvuru grupları I-III) çalışmalara başvuru süresi 8 Ocak - 22 Ocak 2020 arasındadır. Açık Üniversite Pisti başvuru süresi 18 Mart - 1 Nisan 2020 arasındadır. Transfer öğrencileri için başvuru süresi 4 18 Mayıs - 2020

Hatırlamanız gereken en önemli tarihler (giriş grupları I-III):

 • 8 Ocak 2020 - Başvuru dönemi başlıyor, çevrimiçi başvuru sistemi açılıyor
 • 22 Ocak 2020 - Başvuru süresi sona erdi, online başvuru sistemi kapandı
 • 5 Haz 2020 - Kabul sonuçları yayınlandı
 • 10 Tem 2020 - Önerilen çalışma yerini kabul etmek için son tarih

Programa Özel Kabul Koşulları

2020 yılında, 82 derece öğrenci, Aalto University İşletme Fakültesi Mikkeli Kampüsü'ndeki Uluslararası İşletme Lisans Programına resmi olarak kabul edilecektir. Programa kabul edilen öğrenciler, Mikkeli'den mezun olduktan sonra Aalto University İşletme Fakültesi Ekonomi ve İşletme Yüksek Lisans derecesi için bir çalışma hakkına sahip olacaklardır.

Ek olarak, Açık Üniversite'de tamamladıkları çalışmalara dayanarak BScBA Programına 3 yeni öğrenci kabul edilebilir ve Finlandiya'daki diğer yükseköğretim kurumlarından transfer öğrencileri olarak 2 yeni öğrenci kabul edilebilir. Open University Track ve transfer başvuruları için ayrı Aalto University İşletme Fakültesi kabul işlemleri bulunmaktadır.

dil gereksinimleri

İngilizce, BScBA Programındaki eğitim dili olduğundan, tüm katılımcıların derslerde ve grup tartışmalarında konuşulduğu gibi hızlı, salak İngilizce'yi anlamaya hazır olması esastır. Ayrıca, öğrencilerin İngilizce'yi kolaylıkla okuyabileceklerini ve düşüncelerini açıkça söylenen ve yazılı olarak anlatabilecekleri beklenmektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Devamını oku

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Daha Az
Espoo , Helsinki , Pori , Mikkeli + 3 Daha fazla Daha az