Uluslararası Çalışmalar Lisans - Uluslararası İlişkiler Konsantrasyon

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

genel bakış

Birleşik Arap Emirlikleri gibi hızlı gelişen ve değişen toplumlarda, toplumların küreselleşmesinin dinamik yapısını, kurumlarını, sorunlarını ve fırsatlarını anlayan insanlar, etkili sosyal, ekonomik ve politik gelişmeleri en iyi şekilde geliştirebilirler.

Sosyal bilimler ve beşeri bilimler (antropoloji, film ve edebiyat çalışmaları, tarih, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve sosyoloji) disiplinleri arasında fakülte gücü temeline dayanarak, Uluslararası Çalışmalar programındaki öğrencilerden birinde uzmanlaşma şansı sunulmaktadır. En az 57 kredi saatlik dersi tamamladıktan sonra üç konsantrasyon. Uluslararası İlişkiler, Siyasi Ekonomi Konsantrasyonları

Uluslararası İlişkiler: Uluslararası İlişkiler'deki (IR) yoğunlaşma, öğrencilere dış politikadaki merkezi konuların derinlemesine takdir edilmesini ve hegemonik ve çok kutuplu bir dünyada devletler ve uluslararası örgütler arasındaki karmaşık etkileşimler ağını sunmaktadır.

Program Öğrenme Çıktıları

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler:

1. Disiplin ve Disiplinlerarası Bilgi:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki önemli fikirlerin, çalışmaların, teorilerin ve tartışmaların sağlam bir anlayışını gösterecek, bu disiplinler arasında çeşitli bağlantıları analiz edecek ve bu bilgileri devletler ile olmayanlar arasındaki ilişkileri açıklarken uygulayacaktır. Yerel, bölgesel ve uluslararası düzeylerde devlet aktörleri.

2. Dil ve İletişim:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci katı akademik, standart ve yazılı iletişim becerilerini, titiz akademik standartları kullanarak ve gerektiğinde, karmaşık konuları ve tartışmaları sunmak ve açıklamak için ileri bilgi teknolojisi becerilerini kullanarak gösterecektir.

3. Eleştirel Düşünme:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci, mantıklı ve tutarlı argümanlar geliştirmek, alternatif fikirlerin esasını değerlendirmek ve çeşitli çalışma alanları içinde ve bunlar boyunca bilinçli sonuçlar geliştirmek için bilgileri eleştirel bir şekilde değerlendirecek ve değerlendirecektir.

4. Küresel Farkındalık:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci, dünyada meydana gelen politik, ekonomik, sosyal ve kültürel eğilimleri anlayacaktır ve farklı ve bilinçli bir bakış açısıyla farklılıkları değerlendirecektir.

5. Araştırma Kapasitesi:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci, birden fazla kaynaktan gelen verileri araştırmak, değerlendirmek ve kullanmak için güçlü bir yetenek, nitel ve nicel araştırma yöntemlerinde sağlam bir yeterlilik ve yüksek kaliteli araştırma projeleri yürütme yeteneği gösterecektir.

6. Mesleki Yeterlilik:

Programın başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, öğrenci bireysel olarak veya bir takımın bir parçası olarak meslektaşları ile etkileşim halinde yüksek etik ve profesyonel standartlar gösterecek ve sorumluluk ve bağımsızlık ve liderlik duygusunu gösterecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Zayed University is a national and regional leader of educational excellence that was founded in 1998 and proudly bears the name of the United Arab Emirates (UAE) founder, the Late Sheikh Zayed bin Su ... Devamını oku

Zayed University is a national and regional leader of educational excellence that was founded in 1998 and proudly bears the name of the United Arab Emirates (UAE) founder, the Late Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan. This flagship institution is notable for encompassing two stunning modern campuses in Abu Dhabi and Dubai. The University offers a diverse range of academic programs taught by a qualified, highly experienced faculty and supports a lively study body of both national and international students. Daha Az
Muhammed Bin Zayed Şehri , Dubai + 1 Daha fazla Daha az