Tasarım Lisans

Genel

Program açıklaması

Tasarım Lisansı (BDes) derecesi, uzmanlık için üç yol sunan dört yıllık bir derecedir: Ürünler (endüstriyel tasarım), İletişim (grafik tasarım) ve Ortamlar (hem fiziksel hem de dijital). Müfredatımız, insanlar, yapılı dünya ve doğal dünya arasındaki etkileşimler için tasarım yapmanın önemini vurgulamaktadır. (Program çerçevemiz hakkında daha fazla bilgi edinin.)

İşbirliğine dayalı, özel stüdyo alanlarında çalışan öğrenciler, becerilerini geliştirir ve fikirlerini geliştirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olan tasarım teorilerini, yöntemlerini ve süreçlerini öğrenirler. Nesneler üretirler, kavramları iletirler ve anlamlı etkileşimleri kolaylaştıran karmaşık sistemler geliştirirler.

Derecenizi özelleştirin.

Carnegie Mellon, öğrencilerin derecelerini özelleştirmelerini sağlayan tasarımdaki tek lisans programlarından birine sahiptir. Derin bir uzmanlık geliştirmek için oldukça dar bir odak tutmayı veya daha disiplinler arası bir konsantrasyonla sonuçlanan geniş bir yaklaşım benimsemeyi seçebilirsiniz. Aşağıdaki şema, öğrencilerin müfredat boyunca çizelge oluşturabilecekleri iki örnek Pathways göstermektedir.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The School of Design at Carnegie Mellon is among the oldest and most respected programs in North America. We have a rich history in the design of products and communications, and were one of the first ... Devamını oku

The School of Design at Carnegie Mellon is among the oldest and most respected programs in North America. We have a rich history in the design of products and communications, and were one of the first programs to offer a master’s degree in interaction design. Our programs enroll approximately 250 undergraduate and graduate students from a variety of backgrounds, inspired by a wide range of motivations and career ambitions. Daha Az