Takı Tasarımında BA

Genel

3 konum mevcut
Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Bu kurs İngilizce dilinde yapılır.

Mücevher Tasarımcısı, vücutla etkileşime giren süslemelerin yaratılmasında kuyumculuk teknik becerilerini, tasarım metodolojisini ve deneysel araştırmayı birleştirebilen çok disiplinli bir profesyoneldir.

Mücevher Tasarımcısı, tasarım sürecinin konsept aşamasından prototip oluşturmaya ve üretime kadar farklı yönleriyle ilgilenen mücevher koleksiyonunun yapımını bağımsız olarak yönetme yeteneğine sahiptir. Bir fikri somut tasarımlara dönüştürmenin bu yöntemi, aynı zamanda iletişim stratejisini ve koleksiyon etrafında bir atmosfer yaratmayı da içerir.

BA in Jewelry Design Milano

Başlık - Birinci Seviye Akademik Diploma, MIUR (Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı) tarafından tanınır ve Üniversiteler tarafından verilen Lisans Diploması ile eşdeğerdir.

Bağlam - Kurs, görünüşte uzak iki gerçek arasında bir diyalog açarak çağdaş mücevher alanının karmaşık senaryosunu benimser: her ikisi de gelecekteki Takı Tasarımcıları için temel olan samimi ve deneysel bir yaklaşım ve şirket odaklı tasarım.

Metodoloji ve yapı - Çalışma programı sırasında Öğrenciler mücevher dünyasını ve çeşitli yönlerini araştırırlar, tasarım, üretim teknikleri ve malzemelerle ilgili ayrıntıları öğrenirler.

Her bir dersin özetine göre belirli özelliklerle reddedilen tasarım metodolojisine özel önem verilmektedir: çağdaş mücevherler, moda mücevherler ve kaliteli mücevherler.

Okul laboratuvarındaki kuyumculuk uygulaması, araştırma ve üretim sürecinde esastır. Öğrenciler, bir mücevher parçasının fizibilitesini anlamak için gerekli olan malzemelerin kenarlarını ve potansiyellerini ve yapım tekniklerini keşfederler.

Öğrenciler üç yıl boyunca birkaç koleksiyon üretirler. Çalışmalarını uluslararası yarışmalarda sunmaya davet edilirler ve tanınmış tasarımcıların öncülüğünde atölye çalışmalarına katılma şansı bulurlar. Yukarıdaki tüm deneyimler, profesyonel kariyerlerinin başlangıcı için portföylerini oluşturmalarına yardımcı olur.

Grafik tasarım ve 3B bilgisayar modelleme sınıfları, çalışma programındaki ilgili bir rolü kapsar. Dijital beceriler, projeleri iletmek ve özellikle üretim yöntemleriyle güncel olmak için yeni teknolojilerden yararlanmak için gerekli araçlardır.

Kariyer - Mücevher Tasarımcısı, Mücevher Teknisyeni, Bağımsız Sanatçı, Ürün Yöneticisi.

Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli.

The cradle of design and industry. IED owes its establishment in 1966 to the intuition of its President Francesco Morelli. Daha Az
Milan , Milan , Milan + 2 Daha fazla Daha az