Otel Yönetimi Lisans

Genel

Program açıklaması

hakkında

Otel Yönetimi alanında lisans olarak, konukseverliğin büyüleyici dünyasında kusursuz bir şekilde evde olan bir profesyonelsiniz. Otel yönetimi programı yüksek seviyede mesleki bilgi ve beceri, üç veya dört yabancı dil, güçlü bir ekonomik temel, iyi bilişim becerileri, bir takımda çalışma yeteneği, sunum becerileri ve uluslararası deneyim sunar.

Bu yeterlilikler, diğer birçok endüstride de büyük beğeni topluyor ve size eğitiminize devam etme ve bir Yüksek Lisans veya ek Lisans Derecesi alma fırsatı sunacak. Otel yönetimi öğrencileri dinamiktir ve sık sık iletişim kurmaya, zorluklara ve yaratıcı ekip çalışmasına ilgi duyarlar. Bir catering okulundan önceden bir yeterlilik gerekli değildir. Yalnız çalışmaktan daha çok şey öğrenmek var. İsterseniz, Otel Yönetimi öğrenci kulübü olan SorHoMa'ya katılabilirsiniz. Öğrenci kulübü, programdaki öğrenciler için her türlü aktiviteyi ve konuk ağırlama sektörünün ana konuşmacıları ile bir konferans salonunu düzenlemektedir.

Program son derece pratik deneyime odaklanmıştır. Bu, pek çok proje, endüstri bağlantıları ve staj tarafından gösterilmiştir. 'Café CuiZien' projesi sırasında, örneğin, siz ve çok sayıda öğrenci ekip çalışmasına katılarak ve dil ve sunum becerilerinizi ve yaratıcı, ekonomik ve misafirperverlik yetkinliklerinizi birleştirerek kendi catering işinizi geliştireceksiniz.

Alandaki insanlarla doğrudan temas kursun önemli bir parçasıdır. İlk yıl, bir haftalık keşif stajını tamamlayacaksınız. İkinci yılda, 6 haftalık bir işletme stajı yapacaksınız. Üçüncü yıl 18 haftalık bir yönetim stajı içerir.

Tabii ayrıca uluslararası ağınızın gelişimine büyük önem veriyor. Uluslararası bağlantılar geleceğin misafirperverliği yöneticileri için esastır. Bir çalışma gezisine ve uluslararası stajınıza ek olarak, uluslararası bir durumun parçası olarak bir dizi uluslararası proje arasından seçim yapabilirsiniz.

Gerçekler kendileri için konuşur: tüm öğrencilerimiz ünlü otel zincirlerinde staj yaparlar ve stajların% 80'i Fransa, Almanya, Norveç, Kanarya Adaları, Hollanda, Avusturya ve benzerlerinde bulunur. Uluslararası bir staj için Erasmus bursu alacaksınız.

Neden bu programa kayıt olmalısınız?

Kasten, daha kısa modüller yerine, her sömestr için on iki hafta süren bir sömestr sistemini seçtik. Bunun, öğrencilere belirli konuları işlemesi için daha fazla zaman verdiğine ve sürekli sınav baskısından kaçındığına inanıyoruz.

Peki bir ders nasıl? Otel İşletmeciliği programınız boyunca küçük gruplar halinde eğitim verilecektir. Farklılaştırılmış yaklaşımımız ve (bireysel) öğretmen desteğimiz, bize mükemmel bir ün kazandı. Tüm program, birlikte 180 kredilik hesap veren altı yarıyıldan oluşmaktadır. Kursun genel bölümü yönetime, dillere (Fransızca, İngilizce, Almanca veya İspanyolca), otel ve misafirperverliğe, sosyal becerilere ve takım çalışmasına odaklanmaktadır.

Programın üçüncü yılında, size en çok neyin cazip geleceği konusunda uzmanlaşacaksınız.

Hangi kurslar müfredatın bir parçasıdır?

İlk yıl:

Operasyonel yönetim

Dönem 1: Otel ve Yemek

İkinci yıl:

Orta Yönetim

Dönem 3: İnsan ve Organizasyon Yönetimi

Dönem 4: Oda Bölümü, Yemek

Üçüncü yıl:

Stratejik Yönetim

  • Stratejik Ağırlama Yönetimi
  • Odalar Bölümü ve Sağlıklı Yaşam
  • Gastronomi ve Etkinlikler
  • Konaklama Dilleri (İspanyolca, Almanca veya İtalyanca)

Dönem 6: Yönetim stajı

Bu derece ile hangi iş fırsatlarına sahibim?

Sektörde kalifiye personel talebinin yüksek olması nedeniyle istihdam oranı% 100'dür. Mezunlarımızın yarısından fazlası otel, restoran ve ağırlama endüstrisinde daha geniş bir alanda çalışmaktadır. Ayrıca orta ve üst yönetime geçmek için önemli fırsatlar bulacaksınız.

Mezunlarımızın çoğu şimdi lüks otellerin Genel Müdürleridir veya mükemmel bir yerel ve uluslararası üne sahip birkaç oteli denetlemektedir. Ayrıca, otelcilik sektöründe veya başka bir sektörde kendi işinizi kurmayı da tercih edebilirsiniz. Mezunlarımızın çok yönlülüğü, dil becerileri ve sosyal becerileri diğer sektörlerde de büyük beğeni topluyor.

Bu dereceyi aldıktan sonra ne çalışabilirim?

Otel Yönetimi diplomasına sahip olanlar için ek eğitim programları:

  • Turizmde Yüksek Lisans
  • İşletme Yüksek Lisansı
  • Yönetim Ve Organizasyon Yüksek Lisans
  • İletişimde Usta
  • Etkinlik Yönetimi Lisans Programı,
  • Turizm ve Rekreasyon Yönetimi

Sigorta ve kayıt

Belçika çok güvenli bir seyahat noktası. Ancak her şey için daha iyi hazırlandığınız için, sigorta alanında neye ihtiyacınız olduğuna bir göz atmak istiyoruz. Bunlar Belçika'ya seyahat etmeden önce dikkat etmeniz ve VIVES'de bizimle burada derslere başlamanız gereken şeyler.

Başvururken, bir yarıyıl veya tam bir akademik yıl için geliyorsanız, ev koordinatörünüze dikkatlice bakın. Bu, o dönem için bir hibe almanız veya yeterli geçim kaynaklarına sahip olmanız anlamına gelir. Kararlaştırılan süreden önce ayrılmak, sadece hastalık veya aile nedenleri gibi istisnai durumlarda kabul edilebilir ve kiranın ödenmesi zorunluluğu üzerinde bir etkisi olmaz.

Konut sözleşmesinin bağlayıcı olduğunu vurguluyoruz. Gerekirse ev kurumunun mutabakatı olduğu sürece, uzaktan muayeneler veya istisnai durumlar için testler yapılabilir. Öğrenciler bizi evlerinde uluslararası koordinatörleri tarafından resmi bir bildirim ve gerekçe göstermeden bırakmaya karar verirse, tüm sorumluluğu reddederiz ve bir Kayıt Metni çıkarmazız.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Welcome to VIVES University College. This new college is the result of the cooperation between KATHO, with campuses in Kortrijk, Roeselare, Tielt, Torhout, and KHBO, with campuses in Brugge and Oosten ... Devamını oku

Welcome to VIVES University College. This new college is the result of the cooperation between KATHO, with campuses in Kortrijk, Roeselare, Tielt, Torhout, and KHBO, with campuses in Brugge and Oostende. At this moment, mergers in the field of higher education are a common trend in Flanders. With approximately 13,000 students, VIVES is the biggest university college in Flanders. Daha Az
Kortrijk , Bruges + 1 Daha fazla Daha az